open office

Sekcia: Aplikácie & Desktop 15.07.2007 | 22:31
Michal   Návštevník
Nevie niekto poradit? Mam dva problemy v ubuntu linuxe (6.06). Nefunguje mi open office a java sun JRE, hoci su oba nainstaloane. Pri open office sa len ukaze uvodna obrazovka open office.org 2.0, ikona mysi ukaze kratke zaneprazdnenie a potom nic... Java sun, nefunguje vobec (teda stranky ktore ju podtrebuju). Je to na nervy...
    • Re: open office 15.07.2007 | 22:52
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Javu máš nainštalovanú? A aký máš prehliadač? Lebo ja mám Operu a keď som nainštaloval javu, tak mi tiež nešla. V opere to treba nastaviť: Tools -> Preferences -> Advanced -> Content -> Java Option . Tam treba zadať cestu k jave (moja je /usr/java/jre1.6.0_01/lib/i386/ - inštaloval som javu do /usr/java z .bin balíčka z www.java.com)
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: open office 15.07.2007 | 22:56
        Michal   Návštevník
        Pouzivam Firefox 2.0.0.4, musel som ju instalovat rucne, lebo cez automaticku instalaciu zasuvnych modulov to neslo...
        • Re: open office 15.07.2007 | 23:20
          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
          A postupoval si podľa návodu na www.java.com?
          Spravil si si link na libjava....so do /usr/lib/firefox/plugin ?
          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
          • Re: open office 16.07.2007 | 11:47
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            uffff toto som nikdy nerobil, ale islo. ale tak ja som to zas prehanal tak, ze som otvoril synaptic a nainstaloval cokovlek co suviselo so slovom java...

            v novsich verziach uz vsetko funguje automaticky...

            ku openoffice... mozes to spustit cez terminal? pastni sem potom ze co Ti to vypisalo
            • Re: open office 16.07.2007 | 20:58
              Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
              V novších verziách to akože myslíš 7.04? Mne Java teda automaticky nešla. Možno som len na niečo zabudol. Ale nainštaloval som to hore uvedeným spôsobom. Aby som inštaloval všetko, čo súvisí s javou, na to nemám nervy.
              Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
          • Re: open office 16.07.2007 | 22:04
            Michal   Návštevník
            Tak problem s javou mam vyrieseny tak napoly, novu verziu firefoxu (2.0.0.4) mam instalovanu v adresari home, starsiu, tu ktora je priamou sucastou linuxu (1.5.X) zas v adresari usr. Odkaz v ponuke menu na spustanie firfoxu som zmenil na novu verziu. Ak vsak spustim staru, tak tam java funguje. Link na javu v novsom firefoxe sa mi vsak nepodarilo uspesne prepisat... Tak neviem, hlavne je, ze aspon v tej starsej verzii java ide. Tak dik.
            • Re: open office 16.07.2007 | 22:08
              Michal   Návštevník
              Jej, a aby som nezabudol, ovela viac ma trapi ten problem s ooffice. Stale nejde, ak ho spustim cez terminal, tak napise kopec chybovych hlasok:
              [fglrx] API ERROR: could not register entrypoint for SelectTextureSGIS
              [fglrx] API ERROR: could not register entrypoint for SelectTextureTransformSGIS
              [fglrx] API ERROR: could not register entrypoint for ClientActiveVertexStreamATI[fglrx] API ERROR: could not register entrypoint for VertexBlendEnviATI atd. atd....
              a nakoniec toto:
              ** (process:8076): WARNING **: Unknown error forking main binary / abnormal earl y exit ...

              Ja neviem, nesuvisi to nejak s grafikou?
              • Re: open office 16.07.2007 | 22:21
                Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                Pravdepodobne áno. Máš ati grafiku a ovládač fglrx, že?
                Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                • Re: open office 16.07.2007 | 22:36
                  Michal   Návštevník
                  hej, ovladace fglrx a radeon 9200, neda sa s tym daco urobit?
                  • Re: open office 16.07.2007 | 22:42
                    Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                    To ti veru neporadím. Ja mám ATI X550 a mne to ide. Síce na 7.04 . Dúfam, že sa nájde niekto, kto bude vedieť viac ako ja.
                    Alebo predsa. Skús, či to ide na VESA driveri
                    Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                  • Re: open office 17.07.2007 | 15:27
                    Avatar Ladislav Michnovic SuSE  Používateľ
                    9200 ti pojde akcelerovane aj s opensource driverom. Mas stastie.
                    Only man who sells empty boxes is the undertaker.
                    • Re: open office 19.07.2007 | 00:37
                      Michal   Návštevník
                      A ten driver zohnat?
                      • Re: open office 19.07.2007 | 07:59
                        --   Návštevník
                        ten driver netreba zhanat lebo kedze je open-source tak je priamo dodavany s X (to je najvacsia vyhoda toho ak je nieco open source :-) len odinstaluj fglrx a v xorg.conf si nastav driver ati, resp. radeon
                        • Re: open office 19.07.2007 | 11:59
                          WlaSaTy   Návštevník
                          môže byť že bude potrebovať aj preinštalovať balíky *mesa* :)
                          • Re: open office 19.07.2007 | 17:10
                            Michal   Návštevník
                            no ja neviem, praveze ked som nainstaloval linux tak sa mi dal spustit len v grafickom safe mode (1021*768, 60HZ), preto som tam fukol fgrlx driver...