TV tunery skusensoti

Sekcia: Hardware a Drivery 18.07.2007 | 19:49
kiwi   Návštevník
Moze mi niekto poradit nejaky kvalitny analogovy
PCI TV tuner, ktory bez problemov funguje v Ununtu
7.04 napr. Asus, Aver, Hauppauge, Leadtec, MSI,
ci Pinnacle, bol som na roznych forach, ale vsade
su problemy bud s rozpozanim, ladenim, spolupracou
s inymi aplikaciami na prehravanie. Je nejaky do
2000 Sk, ktory funguje ok. Ma niekto nejake skusenosti ?
    • Re: TV tunery skusensoti 18.07.2007 | 20:35
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      No ja mám Philips Semiconductors SAA7130 Video Broadcast Decoder. Je to karta Manli MuchTV M-TV002/Behold TV 403 FM a funguje skutočne nádherne. Vo win sa mi nepodarilo nainštalovať ovládače. Čo sa týka linuxu je to asi najlepšie fungujúci HW v mojom PC, proste nádhera. Cena bola 700 Sk aj s diaľkovým a baterkami. Ďiaľkové ovládanie funguje automaticky ako IR klávesnica. Obraz neporovnateľne lepší oproti TV.
      • Re: TV tunery skusensoti 19.07.2007 | 16:22
        Grawp   Návštevník
        Ide na nej aj NTSC, teda konkrete by som potreboval davat do kompu videa z NTSC kamery cez cinch alebo s-video. A kde si ju kupil?
        • Re: TV tunery skusensoti 19.07.2007 | 16:42
          Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
          Neviem ako je to s NTSC, v živote som NTSC nevidel ;). Kúpil som to v jednej minipredajni v Poprade (už skrachovali).
    • Re: TV tunery skusensoti 18.07.2007 | 20:56
      Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
      V podstate hocijakú, len nie novú. Ovládače pre linux sa vkladajú priamo do jadra, teda keď máš nové jadro a starú kartu, ovládač ak existuje, je už v jadre. Ak máš novú kartu, na funkčnosť si budeš musieť počkať tak pol roka až rok. To je nevýhoda oproti windowsu.

      Inak napríklad Pinnacle PCTV PRO PCI (Bt878)
      zdroj informácií
      "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
      • Re: TV tunery skusensoti 18.07.2007 | 22:51
        Avatar Peter Rozum Arch Linux  Používateľ
        fakt su v jadre? nuz lspci mi vypisuje:
        06:01.0 Multimedia video controller: Conexant CX23880/1/2/3 PCI Video and Audio Decoder (rev 05)
        to je moja tv karta a obsluhuje ju tusim modul cx8800. mam ju tak dva roky, skoro ju nevyuzivam, vetsinou ju trebalo nejako rozchodit a vysledok nebol velmy kvalitny. asi by sa dalo este nieco urobyt aby to bolo lepsie ale nezaujimal som sa...
        Everything is proceeding as I have foreseen.
        • Re: TV tunery skusensoti 19.07.2007 | 13:15
          leadtek   Návštevník
          ja mam Leadtek TV 2000 Expert, co sa tyka ovladacou su v jadre konkretne cx8800, takze stacilo len vlozit a hned bola rozpoznana, problem ale nastal s normami a frequency table,este som nenasiel tv aplikaciu kde by sedeli, obraz je oproti originalnemu softu (ako inak len pre winshit) odost zrnity az nepozeratelny, a dialkove tak isto nefunguje koli bugu v lirc(ale to sa tyka archu, vraj na inych distrach to slape)
      • Re: TV tunery skusensoti 19.07.2007 | 14:53
        Avatar mcx Mac OS X / Windows 7 / Ubuntu  Používateľ
        ehm, no ja som svoju kartu ozivoval cez modprobe cize nieje pramo v jadre ale je to modul pre jadro. ;)
        • Re: TV tunery skusensoti 21.07.2007 | 15:00
          Avatar Tomáš Mandriva 2007.1 Spring  Používateľ
          Skus FlyDVB Trio - všetko mi funguje- pozri si ju na http://www.lifeview.com.tw
          nechcem dýchací prístroj s windowsom