KPowerSave

Sekcia: Aplikácie & Desktop 19.07.2007 | 09:24
Avatar Tomáš Mandriva 2007.1 Spring  Používateľ
Zdravím,

Mám notebook
Vyskytol sa mi problém s KPowerSave - proste a jednoducho - počítač zapnem a chyba 11 - aplikácia KPowerSave ( štandardná aplikácia mandrivy) spadla - bez ohľadu na to, či niečo urobím - robím, alebo nie. Toto začalo predvčerom, nič som nepridával ani nemodifikoval.
To zn. že nemám vôbec prehľad o stave batérie. Fungovalo vypínanie pri slabej, ale iba 1x. Potom sa mi stávalo "....not cleanly unmounted. check forced"
Mal som aj skript na sledovanie a vypnutie, ale tiež to fungovalo podľa vetra.
Čo sa s tým dá robiť?
Dakujem
nechcem dýchací prístroj s windowsom
    • Re: KPowerSave 19.07.2007 | 11:25
      Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
      Pokiaľ viem, tak ukazateľ stavu batérie v linuxe je nejak priamo prepojený s driverom touchpadu - modul psmouse. Ja viem, odporuje to logike, ale je to tak. U mňa na hpnx 6310 to tak bolo. Keď sa neodstránil pri vypínaní systému nedalo sa dokonca dostať do setupu BIOSU a len BIOS nabiehal 27 sekúnd (za ten čas by aj Vista nabehla). Asi nikto poriadne nevie, kam až siaha pôsobnosť toho prekliateho vadného modulu. Už sa mi zdá, že má za následok aj tieto horúčavy :-)
      Spojazdnenie ukazateľa batérie Po čistej inštalácii nefunguje ukazateľ batérie. Môže za to modul psmouse, ktorý je integrovaný priamo do jadra. Takžež je treba skompilovať jadro tak aby bol modul psmouse ako modul a pri reštarte a vypínaní systému odstrániť z pamäte. CONFIG_MOUSE_PS2=y zmeníme na CONFIG_MOUSE_PS2=m.
      Kompilujeme nové jadro s odstránenou chybou a je to.
      Potom treba nejako zabezpečiť aby sa psmouse pri zapínaní zaviedol ako modul a pri vypínaní aby sa odstránil. To sa mi však nepodarilo, preto touchpad zavádzam modprobe psmouse a pred vypínaním rmmod psmouse. [1]
      ________________________________

      [1] http://www.suseportal.cz/opensuse10_2_a_hp_nx6310
      "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
      • Re: KPowerSave 19.07.2007 | 15:27
        Avatar Tomáš Mandriva 2007.1 Spring  Používateľ
        Paradoxne mne ten ukazovateľ funguje a dokonca i splnilo svoj účel i keď iba raz./padá to, čo doteraz nebolo/ --help teraz už vôbec nie,
        nastavený je skript pre vypnutie a spustiť ho pri kritickom stave batérie.
        /sbin/poweroff
        nechcem dýchací prístroj s windowsom