databáza servisov schopných práce s Linuxom

Sekcia: Komunita 21.07.2007 | 19:03
Martin   Návštevník
Pri práci s PC sa mi vyskytli problémy s počítačom (opísal som ich v inom príspevku) a zistil som pritom, že je veeeeeeeeľký problém nájsť firmu, ktorá opraví počítač s Linuxom bez rizika straty údajov, v prípade, že človek nemá všetko zálohované. (Lebo všetci pretláčajú Windows, na ktorom môžu zarobiť.)

Preto navrhujem do panelu na ľavej strane pridať ďalšiu položku, a to zoznam počítačových predajní a servisov, kde vedia pracovať s Linuxom, roztriedený podľa krajov a okresov. Príslušné firmy by sa mohli osloviť, či súhlasia si zaradením do databázy a mohli by sa dať rozlíšiť tak, že by si na dvere firmy nalepili Tuxa.
Kto je za? ;-)
    • Re: databáza servisov schopných práce s Linuxom 21.07.2007 | 19:11
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      to nebude velky panel :D
      Debian. apt-get into it…
    • Re: databáza servisov schopných práce s Linuxom 21.07.2007 | 19:17
      Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
      Mno ak sa ti da nabootovat CD taq by si mohol skusit nejake LiveCD (Knoppix, Slax) - copy2ram a vypalit si data, ktore nechces stratit. Ja som mal tiez taky problem a riesil som ho LiveCD. (ale nemozes mat nejaku sumku s 32MB Ram)
      K tym firmam...mhm...mno bol by som za, ale budu za to pytat pravdepodobne nehorazne peniaze, bo to je nejaky nadstandard v SR :-(.
    • Re: databáza servisov schopných práce s Linuxom 21.07.2007 | 19:32
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      a co sa ti vlastne stalo? na co im je disk?
      Debian. apt-get into it…
    • Re: databáza servisov schopných práce s Linuxom 21.07.2007 | 20:39
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      Hmm, v Poprade bola 1 predajňa kde ako-tak vedeli robiť s linuxom, ale už skrachovali (ktovie prečo).
    • Re: databáza servisov schopných práce s Linuxom 30.11.2007 | 09:54
      Martin   Návštevník
      Hádam my sa konečne patrilo napísať sem nejaký ten servis...
      Keď som s tým už začal...

      Viem zatiaľ len o jednej takej firme, kde pracuje Linuxák - je to Miro Computers, Sládkovičova ulica, Považská Bystrica.
      • Re: databáza servisov schopných práce s Linuxom 30.11.2007 | 10:11
        Avatar borg Fedora  Administrátor
        neplatena reklama? :D
        • Re: databáza servisov schopných práce s Linuxom 30.11.2007 | 10:19
          Martin   Návštevník
          Nie, ja mám úplne iné povolanie a nemám tam nikoho z kamarátov ani z príbuzných. Len si myslím, že keby čosi, dobre vedieť, kde hľadať pomoc. Nie je každý taký šikovný aby si počítač opravil sám.
      • Re: databáza servisov schopných práce s Linuxom 30.11.2007 | 13:39
        Avatar Róbert Dúbravský PC Debian alebo Ubuntu - servery Debian  Používateľ
        Ahojte,
        Aj ja robím servis pre Linux. Lokalita Bánovce nad Bebravou.
    • Re: databáza servisov schopných práce s Linuxom 30.11.2007 | 14:59
      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
      Pripajam sa k navrhu. Myslim, ze popisovana cinnost nijako nekonkuruje cinnosti Linux s.r.o. a mnohym citatelom linuxos by to mohlo pomoct.
      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
      • Re: databáza servisov schopných práce s Linuxom 30.11.2007 | 20:05
        Martin   Návštevník
        Práve preto som s navrhol vytvorenie takejto "databázy". Je to osobná skúsenosť - mal som technickú poruchu, nefunkčnú mašinu, a v každom servise mi povedali (skúšal som najmenej 5), že s Linuxom u nich nerobia a že by mi tam museli nainštalovať ... ehm ... nemenovaný najrozšírenejší systém. Keďže je nereálne zálohovať každý deň, prišiel by som tým o dosť veľa dát.

        Ak sa niekomu zo správcov Linuxos.sk nepozdáva táto téma, nech celú diskusiu zmaže. Myslím si však, že jediný, kto môže podporiť Linux, sme my sami. Nikto druhý to za nás neurobí. Ide o to, aby nejaký, napríklad aj technický problém neodradil budúcich alebo začínajúcich užívateľov a aby pri Linuxe vydržali a aby sa rozširoval, inak budeme zbytočne vyplakávať, že na toto a toto nie sú ovládače, že toto a toto pod Linuxom nefunguje, že výrobcovia HW toto a toto nepodporujú, lebo sa im to kvôli pár Linuxákom neoplatí.
    • Re: databáza servisov schopných práce s Linuxom 30.11.2007 | 16:09
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      AB Comp v Liptovskom Mikulasi opravuje aj PC s Linuxom