Audio/Video chat v aMSN

Sekcia: Aplikácie & Desktop 23.07.2007 | 21:52
4biddenfruit   Návštevník
HI.
Pouzivam distribuciu ubuntu 7.04 a rad by som v programe aMSN popri kamere pouzival aj mikrofon aby bol Webcam chat doplneny aj o zvuk. Obraz cez kameru dokazem posielaj aj prijimat ale zvuk nemozem ani prijat ani vyslat. Mikrofon mi funguje, kedze v programe "sound recorder" dokazem pomocou mikrofonu nahravat to co poviem...
Vedel by s tym niekto pomoct?
    • Re: Audio/Video chat v aMSN 24.07.2007 | 14:29
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      V akom programe? Ak kopte musí bežať artsd so zapnutým full duplex.
      • Re: Audio/Video chat v aMSN 24.07.2007 | 20:42
        4biddenfruit   Návštevník
        V programe aMSN ale v podstate aj kopete obcas pouzivam, skusim rozbehat artsd a napisem ako som pochodil. Dik za tip :)
      • Re: Audio/Video chat v aMSN 24.07.2007 | 22:55
        4biddenfruit   Návštevník
        No tak som sa snazil uplatnit tvoje odporucanie a postupoval som nasledovne:

        1. Pod kontom roota som do konzoly napisal:

        "artsd"

        ,vyhodilo mi hlasku, ze si mam nainstalovat libarts1c2a, tak som to urobil

        "apt-get install libarts1c2a"

        2. Opat som zadal "artsd" objavila sa mi hlaska:

        "Creating link /temp/socket-root
        can't create mcop directory"

        3. Tak som dany adresar vytvoril:

        "mkdir -p /temp/socket-root "

        4. Opat som zadal "artsd" objavila sa mi hlaska:

        "Creating link /root/.kde/socket-pvd
        can't create mcop directory"

        3. Tak som dany adresar vytvoril napisanim

        "mkdir -p /root/.kde/socket-pvd"

        4. Opat som zadal "artsd" a nedialo sa vobec nic asi 5 minut.

        Restartol som pc a odvtedy mi nejde graficke rozhranie. Notebook zacne bootovat, nabehne splash screen ale prihlasovaci formular gdm mi nenabehne a tam to zamrzne. Ak sa vsak prepnem do tty 1-6, vsetko funguje vratanie siete, instalovania balickov atd... Ale gnome mi nenabehne :)))))

        Pls poradte ako rozbehat graficke rozhranie...

        Dakujem za obetovany cas a ochotu :)
        • Re: Audio/Video chat v aMSN 24.07.2007 | 23:30
          Avatar eNuke Gentoo macosx  Používateľ
          Skus odčiniť to čo si napáchal cez konzolku ( self mode).A pri startx musi daco vypisat co mu vadi.
          Learnt to farth!!!
          • Re: Audio/Video chat v aMSN 25.07.2007 | 00:26
            4biddenfruit   Návštevník
            Takze som postupne skusal najprv odinstalovat co som nainstaloval a potom som zmazal tie 2 adresare co som vytvoril. Rebootol som comp a dialo sa len to co predtym. Zamrzol pri tom ako mala nabehnut obrazovka pre zadanie mena a hesla. Tak som parkrat naistalil a odinstalil gdm a ubuntu-desktop a vysledok je asi taky:
            Zapnem pc a zamrzne tesne predtym ako sa ma objavit screen pre meno a heslo. Prepnem sa do tty1 stopnem gdm (/etc/init.d/gdm stop) a spustim "startx" nabehne mi gnome. Predpokladam, ze chybu robi gdm kedze bootovanie sa zastavuje prave na nom. Avsak nevsimol som si, zeby mi pc hlasil nejaku chybu. Vsetko sa zda byt ok...
            Shit
            A to som chcel povodne riesit zvuk pri webcam chatovani :)
            Poradis este nieco?
            Dik
    • Re: Audio/Video chat v aMSN 09.06.2009 | 08:50
      rasto   Návštevník
      Ak mas nainstalovane flash drivery mozes skusit priamo tuto linku je to videochat aj zo zvukom http://lubalove.sk/page/videoChat