CUPS na SuSE 9.2

Sekcia: Ostatné 07.05.2005 | 17:09
csantibo   Návštevník
Mam v sieti pc so SuSE9.2 na ktorom chcem mat tlacovy server.Ostatne pc su win. Ako docielim aby sa mi cups spustalo automaticky pri starte systemu.Musim vzdy do konzoly napisat "cupsd" A mam este jeden problem . Zo siete s s pc s win 98 alebo me sa neda tlacit .Ked chcem zo siete tlaciaren nainstalovat ,tak ju najde ale vraj je tlaciaren offline a mozem ju sice nainstalovat ale fungovat nebude. Funguje to len z win 2000. nemate s tym niekto skusenosti alebo neaky napad ? Cauet!
    • Re: CUPS na SuSE 9.2 05.05.2005 | 09:24
      Dusanp   Návštevník
      Sakra to to nie je možné ak nevieš čo je to init a demon tak si kúp knižku ku svojej distribúcii Alebo proste man init (distribúcie majú rozdielny prístup ku init) Alebo najdi v yaste položky služby(požívam MDK tam to je) Myslím že cups má vlastný init skrypt takže stačí tú službu povoliť nak sa spustí počas štartu systému. Ináč pohoda :-)
      • Re: Re: CUPS na SuSE 9.2 05.05.2005 | 22:21
        csantibo   Návštevník
        Nemusis sa hned tak rozkokosit ani ty si sa tak nenarodil ze si hned vedel vsetko . Mimochodom CUPS uz bezi (/etc/init.d/cups)a nemusim ho spustat manualne ale stale zostava problem preco win 98 alebo Me nedokazu z toho servera tlacit. Stale vypisuju ze tlaciaren je offline. Teraz neviem ci je win 98 a Me take blbe ze nedokaze tlacit z print servera alebo je blbo nastaveny CUPS alebo Samba server. Z win 2000 nie je problem,tam vsetko funguje. Podozrive mi je to preto lebo mam v sieti este jeden stroj s SuSEa zatial ani ten z toho printservera nevie tlacit.
        • Re: Re: Re: CUPS na SuSE 9.2 07.05.2005 | 16:27
          lump   Návštevník
          a tiez pouziva diakritiku:))
        • Re: Re: Re: CUPS na SuSE 9.2 07.05.2005 | 17:09
          peter golis   Návštevník
          no ja neviem, ale chyba mi tu informacia o tom ako je dana tlaciaren zdielana. je zdielana cez sambu, alebo lpr, alebo cups network port? alebo nie je vobec zdielana a je pripojena rovno na ten stroj win2k?