Som blazon? Trufam si na vlastny soft

Sekcia: Aplikácie & Desktop 26.07.2007 | 18:52
Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
Dobry den. Chcel by som sa s vami poradit. Ide mi o to ze v programovani som trosku zbehly a nic mi nerobi problem sa doucit. Chcem spravit program, ktory pobezi pod debianom. Ide o to ze by bol matersky pocitac v kaviarni ktory by volil ktory pocitac ma aky limit, mohol by hociktory pocitac bloknut a napriklad v strede monitora by mu ukazovalo hore takym malym kolko casu mu este ostava do vyprsania limitu ( podla toho kolko si zaplatil ) to by tam zadal administrator. Ine pocitace by bezali pod Windowsom aby mohli uzivatelia hrat svoje oblubene hry atp. bez obmadzenia. Dal by sa taky program spravit graficky, najlepsie cez Python s Qt kniznicou alebo cez C popripade C++ ? Tymto jazykom ako tak chapem a teoreticky by som to s velkymi problemami za rok mohol dokoncit. Chcel by som ten program spravit tak ze bude mu ukazovat ktore pocitace ma zapojene, ktore su volne, aky ma limit a tak... V tom okne by offline pocitac bol tmavy, online by svietil plus pod tym obrazkom by bol status... Je to asi zlozite no.. Program budem davat zadarmo urcite, ked nejaky program bude, tak ho budem davat zadarmo :D Chcel by som vediet ci by to niekto z kosic nechcel robit so mnou vo volnom case samozrejme, pretoze odmena za to bude len dobry pocit. A v com by som to mal programovat.. Rozmyslam ci by na to nebolo najlepsie c alebo c++, no PyQt je velmi dobre graficky vyriesene. Prosim rady typy navrhy diky :D o reprezentaciu nebude nutne bojovat - pomocou skoly program zvyraznim po celom slovensku
There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: Som blazon? Trufam si na vlastny soft 26.07.2007 | 19:03
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      python staci. alebo aj iny jazyk, s rapidnejsim vyvojom nez C/C++ (aj ked mozu mat iste vyhody, bude to dlhsie trvat). rok je dlho. ja nepomozem, ale keby mi das nejaky (subjektivne) lepsi namet na nejaky projekt...
      Debian. apt-get into it…
      • Re: Som blazon? Trufam si na vlastny soft 26.07.2007 | 19:22
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        Mas nejake vyhrady ku mojmu napadu? Kludne sa vyjadri, nenahnevam sa :). Viem ze by to vela veci ulahcilo, vsetko by sa zautomatizovalo a bolo by to zadarmo ( ked si vezmem ze v dnesnej dobe typek kontroluje kazdeho cloveka a pise si na papier kto kedy si zaplatil a na ako dlho, bol by to fakt dobry pokrok ). Konzultoval som o tom uz s viacerymi ludmi a vidia to ako dobry napad. No ten rok asi ani dlho nebude, kedze mam s pythonom malo skusenosti a chcel by som do roka ten program ukoncit vo finalnej verzii a zacat sa s tym reprezentovat.
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: Som blazon? Trufam si na vlastny soft 26.07.2007 | 19:36
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          v pohode by si to zvladol skor. tento projekt je pre mna nezaujimavy.
          Debian. apt-get into it…
          • Re: Som blazon? Trufam si na vlastny soft 26.07.2007 | 19:39
            Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
            A mas pocit ze to bude mat uplatnenie? Cisto teoreticky podla teba :). A co take by si ty rad robil? Mna to napadlo dnes rano, mozno by sa dalo nieco lepsie spravit. Bol to taky spontanny napad :)
            There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
            • Re: Som blazon? Trufam si na vlastny soft 26.07.2007 | 19:47
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              A mas pocit ze to bude mat uplatnenie?
              vobec netusim ci to bude mat uplatnenie.
              A co take by si ty rad robil?
              to keby som vedel, tak to robim.
              Debian. apt-get into it…
              • Re: Som blazon? Trufam si na vlastny soft 26.07.2007 | 19:59
                Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                No tak ja to skusim... zistim ako an tom som, ked to bude mat uplatneni tak sa zviditelnim, ked nie, posunie ma to o krok dopredu v programovani. Prosim aby sa vyjadrili aj ostatni :)
                There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                • Re: Som blazon? Trufam si na vlastny soft 26.07.2007 | 20:13
                  Avatar stanley666 Mandriva 2010.2 (Free)  Používateľ
                  Cau..no ono...ja som s linuxom zacal len asi 2 mesiace dozadu..tazke vela skusenosti nemam..no v C som uz aj ja urobil zopar napomocnych programov moj najdlshi ma okolo 500 riadkov. No taky nejaky podobny soft ako chces ty som ja videl...akurat, ze bezal pod Windowsom bol urobeny vo Visual Fox Pro 9.0, typek ho robil 3.5 roka..pokial s nim bol spokojny..som z okolia KE..tvoj napad sa mi vidi byt uzitocny, tiez som to skusal v tom Visual Fox Pro...ale potom som od toho upustil..v C som sice tiez dlhsie neprogramoval..ale nemam problem rychlo chapat..aj ine jazyky...takze ak chces..posli mi e-mail a mozeme sa do toho pustit spolu....
                  I love Linux and I hate Windows..:-)) ICQ: 465-752-783
                • Re: Som blazon? Trufam si na vlastny soft 26.07.2007 | 20:18
                  Avatar srigi   Používateľ
                  Moc velka app na zaciatok IMHO. Pises >>

                  najlepsie cez Python s Qt kniznicou alebo cez C popripade C++ ? Tymto jazykom ako tak chapem a teoreticky


                  tak preco hned sietova app? Viem ze tebe sa hodi (asi Ta oslovil nejaky majitel netcafe), ale podla toho tvojho vyroku by som zacal nejakymi offline app.

                  Hmm co by to mohlo byt, napr. skus na zaciatok napisat XML parser. Ale to byt iba moje hodnotenie, co si o tom myslim.
                  • Re: Som blazon? Trufam si na vlastny soft 26.07.2007 | 20:21
                    Avatar uid0 Debian  Používateľ
                    hej, vysledok by zrejme na prvy pokus nebol ziaden zazrak ale myslim, ze by to mohol zvladnut.

                    ale osobne sa mi skor nepaci, ze chce robit okienka :)
                    Debian. apt-get into it…
                    • Re: Som blazon? Trufam si na vlastny soft 26.07.2007 | 20:30
                      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                      bude to behat na debiane, len spravovat to bude windows ;) pretoze do kaviarni chodia ludia hlavne hrat hry si myslim
                      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                      • Re: Som blazon? Trufam si na vlastny soft 26.07.2007 | 20:31
                        Avatar uid0 Debian  Používateľ
                        okienka = Qt
                        Debian. apt-get into it…
                      • Re: Som blazon? Trufam si na vlastny soft 26.07.2007 | 20:39
                        Avatar stanley666 Mandriva 2010.2 (Free)  Používateľ
                        tak ako...ideme do toho????
                        I love Linux and I hate Windows..:-)) ICQ: 465-752-783
                        • Re: Som blazon? Trufam si na vlastny soft 26.07.2007 | 21:49
                          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                          Ja by som to aj tak rad skusil... Predsa len kazdy soft je svojim sposobom odlisny :) napisal som ti email odpis, dnes tu uz nebudem tak zajtra si to precitam. popripade icq by bolo dobre 337205142 dik
                          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: Som blazon? Trufam si na vlastny soft 26.07.2007 | 20:40
      Avatar lime Debian 3, Red Hat 6, Fedora Core 3  Používateľ
      Ides programovat co je uz davno napraogramovane :))

      http://www.vadium.sk/portal/?fJBPaNJJLQPEo2Mgeyk01ALHXcOrlf9EdrV2H2WBgIE%3D

      Je to programovane v C :)) a bezi to na linuxe a obsluhuje to win stroje :))
      Prejdite z modrej obrazovky k linuxu :))
      • Re: Som blazon? Trufam si na vlastny soft 26.07.2007 | 20:50
        00   Návštevník
        tak tak, take softy uz ma pomaly kazda netcafe/herna, vyhodu by som videl v tom ,ze by to bolo zadarmo, inak ziadna novinka
    • Re: Som blazon? Trufam si na vlastny soft 26.07.2007 | 23:18
      Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
      co tak spravit cosi na sposob NetLimeteru

      zopar programikov (lartc, trickle) pod linuxom je ale moc sa mi s nimi nedari skamaratit