instalacia kubuntu

Sekcia: Ostatné 27.07.2007 | 12:43
nemam   Návštevník
ahojte som novy a chcel som na notebooku hp nainstalovat kubuntu cela instalacia prebiehala v poriadku az na koniec ked to zacalo instalovat tak mi napisalo formatuju sa disky a instalacia zmizla z obrazovky nic sa nedialo neviete mi pomoct? vytvoril som aj 2 nove particie E a F jednu na kkorenovy adresar / a druhu na swap
    • Re: instalacia kubuntu 27.07.2007 | 12:49
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      korenovy adresar musi byt ext3 a podobne, swap musi byt tyopu swap. ale overil by som predtym este MD5sum toho CD.
      • Re: instalacia kubuntu 27.07.2007 | 12:52
        nemam   Návštevník
        a to ako overim?
        • Re: instalacia kubuntu 27.07.2007 | 13:09
          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
          http://linuxos.sk/forum/1748/index.html
        • Re: instalacia kubuntu 27.07.2007 | 13:29
          Avatar rebrik Arch, Ubuntu  Používateľ
          Myslim si, ze aj v tom menu, pri nabootovani CD, je taka moznost ze otestuje CD.
          (Nie som si na 100% isty)
          A ked si novy a zacinas s Kubuntu tak pozri si aj Stanov manual: ubuntu.kayle.sk
          (Dnes uz druha reklama odo mna :-) )
          Of All The Things I've Lost, I Miss My Mind The Most.
          • Re: instalacia kubuntu 27.07.2007 | 13:37
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            s tym manualom suhlasim :)

            velmi dolezita otazka - chces mat na pocitaci aj widnows aj linux?
            • Re: instalacia kubuntu 09.10.2007 | 02:54
              dejos   Návštevník
              Mam mensi problem mam kubunto 7.04 a neviem ako spustit instalaciu pri spusteni PC mi nezacne nic a vo windowse take nic nevioem ako spustit instal a chem mat aj windows aj linux naras ako nato?
              • Re: instalacia kubuntu 09.10.2007 | 08:01
                Avatar Marek MAC OS X Tiger, Debian  Používateľ
                Musis mat zapnute bootovanie z CD..Nahodis to v biose...Firts boot from CD-ROM atd...
                Dávať správne otázky znamená veľa vedieť.Save the Planet by recycling and reusing old computer hardware with the best operating system GNU/Linux
                • Re: instalacia kubuntu 09.10.2007 | 09:36
                  Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                  tak tak...

                  este poradim dobre sledovat spustanie pocitaca. moze tam byt nieco ako "boot menu press ESC" alebo take nieco. ak tam daco take je tak si tu skratku tukaj na zaciatku...
                  • Re: instalacia kubuntu 09.10.2007 | 22:33
                    dejos   Návštevník
                    Botovanie mam nastavene ale ked si konfiguruje mechaniku tak to nic nenacita mam aj ubuntu a ten pekne nabotuje mozno mam zle DVD kubuntu