oplati sa uz teraz pouzivat KDE4 alpha

Sekcia: Aplikácie & Desktop 28.07.2007 | 15:12
skywaker   Návštevník
v archlinuxe je dostupne uz KDE4 alpha2 cez neoficialne repo. chcem sa opytat ci sa oplati kde4 instalovat kedze to je alpha verzia a ci sa da ako tak v tom robyt. myslim

1. prehliadac webu
2. prezerac disku dolphin
3. prehravat hudbu
popr. video
    • Re: oplati sa uz teraz pouzivat KDE4 alpha 28.07.2007 | 17:09
      Avatar Viliam Oravec Kubuntu 10.04 (MSI GX700PX)  Používateľ
      Osobne si myslím, že je to blbosť. Jednoducho je to dosť skoro. Akože fungovať to funguje... ale je to podobne ako s windowsom teraz to ide a zajtra už nemusí. Predsa je to ešte len ALPHA ver.
      Všichni mněli ruce od krve, jenom já hubu... :)
    • Re: oplati sa uz teraz pouzivat KDE4 alpha 28.07.2007 | 21:19
      Avatar mkub Debian stable  Používateľ
      Skus si pockat na stable verziu, lebo alfa a beta verzie este niektore veci nemaju dotiahnute a moze sa v nich nachadzat vela bezpecnostnych dier a moze to aj padat
    • Re: oplati sa uz teraz pouzivat KDE4 alpha 28.07.2007 | 22:33
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      1. No čo sa týka prehliadača webu, podporuje slušne štandardy, môžem povedať, že zatiaľ je to starý dobrý konqueror, takže kvôli nemu sa neoplatí prechádzať. Okrem toho konqueror z kde4 je strašne "padavý". Keď som to skúšal dokonca nepodporoval ani zobrazenie stránky enterom (napísanie adresy + enter).
      2. Dolphin je už trošku stabilnejší, ale ešte nevie ani presunúť adresár. Myslím si o ňom, že je to veľký omyl v KDE, ale uvidíme ako to bude v stabilnej verzii. Momentálne vyzerá ako o niečo stabilnejší nautilus s pár funkciami navyše.
      3. Zatiaľ neviem, či funguje Phonon. Na webe je, že prebiehajú testy, ale nič založené na tomto backende som ešte naživo nevidel.

      To čo som napísal sa nemusí zhodovať s tým čo je v repozitároch nakoľko som skúšal priamo z svn.
    • Re: oplati sa uz teraz pouzivat KDE4 alpha 29.07.2007 | 13:34
      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
      pre normalne pouzivanie sa to zatim neoplati.
      Pre experimentovanie sa to oplati.
      • Re: oplati sa uz teraz pouzivat KDE4 alpha 12.08.2007 | 11:39
        skywaker   Návštevník
        prosim napiste mi mirror pre pacmana v archovi odkial mozem tahat kde4-beta1
        • Re: oplati sa uz teraz pouzivat KDE4 alpha 12.08.2007 | 11:42
          skywaker   Návštevník
          co je to kdemod ? je to nejake rozsekane KDE?
          • Re: oplati sa uz teraz pouzivat KDE4 alpha 12.08.2007 | 12:56
            Avatar Tommy Angelo   Používateľ
            kdemod -> KDE upravene pre Arch. Rychlejsie nez klasicke kde, nadherne ostylovane a zlozene z modulov, kde si mozes jednotlive mody vymazat/doinstalovat podla moznosti...
            momentalne ho pouzivam a je to perfektne. Sviznejsie nez Gnome. doporucujem namiesto klasickeho K menu stiahnut si KICKOFF menu z SuSE (s arch motivom) a tym sa desktop stava neodolatelnym ;)
            • Re: oplati sa uz teraz pouzivat KDE4 alpha 12.08.2007 | 15:32
              skywaker   Návštevník
              uz ho mam nainstalovane... dal som instalovat len zaklad cez pacman -Sy kdemod a vsetko v pohode ale problem je ked som doinstaloval noatun ktory mi nejde spustit.. tak som zadal noatun do konzoly a vypisalo toto:

              noatun: /usr/lib/libstdc++.so.6: version `GLIBCXX_3.4.9' not found (required by /o

              ...........
              skusil som vyhladat "locate libstdc++"
              a ta libstdc++.so.6 tam je...
              dal som aj pacman -Sy libstdc++5
              v archovi je ovsem novsia GLIBC

              ale to mi nevadi pouzijem insi prehravac..

              dalsia vec je KickOff je super ale chystam sa skompilovat kdesktop_menu.. ktore sa mi viac paci--
              • Re: oplati sa uz teraz pouzivat KDE4 alpha 12.08.2007 | 16:20
                Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                ja som to nahodil kompletné, so všetkým, a potom som si to okrieštil podla potrieb (pretoze som prvy krat na K desktope) ::
                pacman -S kdemod-complete
                Kdesktop_menu? To je to standardne alebo ake? nemas obrazky? :)
                Ja sa uz dlhsie pokusam nainstalovat KBFX, ale bez uspechu...
                • Re: oplati sa uz teraz pouzivat KDE4 alpha 12.08.2007 | 16:28
                  archlinux a kdesktopmenu pre KDEmod   Návštevník
                  KDesktop_menu je menu podobne tomu s Gnome.. je velmi stylove a v KDE vyzera este krajsie nez v Gnome.. problem je ze autor uz asi 1 rok neupdatoval takze som musel urobyt male zmeny v zdrojakoch aby slo skompilovat.

                  tu su shoty s mandrivy:
                  http://www.skywaker.7crows.net/ftp/kdesktop/snapshot-kdemenu1.png
                  http://www.skywaker.7crows.net/ftp/kdesktop/snapshot-kdemenu2.png
                  http://www.skywaker.7crows.net/ftp/kdesktop/snapshot-kdemenu3.png

                  a tu su zdrojaky:
                  http://www.skywaker.7crows.net/ftp/kdesktop/kdesktop_menu-0.3.tar.gz

                  ak by bol zaujem mozem urobit PKGBUILD pre Archa, kedze mam teraz archa nainstalovaneho.