Nedje mi net na Ubuntu

Sekcia: Konfigurácia 28.07.2007 | 15:32
Gizmof   Návštevník
Nastavil som si v Ubuntu IP adresu, masku, bránu a DNS serveri ale aj tak sa nechce pripojiť na net. To musím ešte niečo inštalovať? Net mám cez káblovku.
    • Re: Nedje mi net na Ubuntu 28.07.2007 | 16:15
      WlaSaTy   Návštevník
      net máš cez káblovku, to je dobrý popis. niečo o káblovom operátorovi, prepojení cez káblový modem a type zaplateného pripojenia by nebolo?

      u mňa to na chello funguje perfektne, nič som nenastavoval, router nemám. jednoducho som modem spojil sieťovým káblom a zapol DHCP pre sieť (gentoo ho automaticky neaktivovalo pred tými rokmi ...). teda ak vynechám to že mám interfernet registrovaný na firemný notebook a tak som si ešte zmenil MAC adresu ale to je už o inom.
      • Re: Nedje mi net na Ubuntu 28.07.2007 | 17:09
        Gizmof   Návštevník
        Pripojenie mam cez O-net- www.onet.sk a používam Light 300
        • Re: Nedje mi net na Ubuntu 28.07.2007 | 17:10
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          este dost dolezita otazka... na akych systemoch Ti internet isiel?
          • Re: Nedje mi net na Ubuntu 28.07.2007 | 18:56
            Gizmof   Návštevník
            na Windowse XP mi ide.
        • Re: Nedje mi net na Ubuntu 30.07.2007 | 10:59
          kaser   Návštevník
          ozvi sa mi na icq 274863152 pouzivam ubuntu,mozno ti s tym nieco urobim
    • Re: Nedje mi net na Ubuntu 28.07.2007 | 17:09
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      funguje Ti ping na seba? funguje Ti ping na niekoho ineho?
      • Re: Nedje mi net na Ubuntu 28.07.2007 | 18:58
        Gizmof   Návštevník
        na Windowse ano.. na linuxe viem hvno a preto chcem najprc dať net nech pozrem na nete.
        • Re: Nedje mi net na Ubuntu 28.07.2007 | 19:03
          ---   Návštevník
          ako si to rozbehaval vo windowse? bolo treba vo windowse aj ovladac na hw ,ktory pouzivas? Lebo "net mam cez kablovku" este toho nenapoveda dost.
          • Re: Nedje mi net na Ubuntu 28.07.2007 | 19:12
            Gizmof   Návštevník
            Počkat na windows sa musel z CD pre zákldadovku inštalovať niečo... netuším presne čo, skúsim to. to je ale treba aj v linuxe? a dosku mám Pentium MS9127C., tak ak to je treba..
            • Re: Nedje mi net na Ubuntu 29.07.2007 | 21:00
              WlaSaTy   Návštevník
              :Počkat na windows sa musel z CD pre zákldadovku inštalovať niečo... netuším presne čo, skúsim to.

              predpokladám že to bol ovládač pre sieťovú kartu. príkazy ako lspci a ifconfig poprípade ip spomínať nikto nemusí.

              mimochodom, ten poskytovateľ internetu to opisuje ako (menej) bežné prepojenie cez RJ45, 10Mbps. Pevná IP adresa by mala byť vezbená na MAC adresu sieťovky, takže DHCP asi nehrozí.