DesktopBSD

Sekcia: Ostatné 29.07.2007 | 22:06
Michal   Návštevník
Zdravim,

Chcem sa opytat, ze aky je hlavny rozdiel medzi systemom DesktopBSD a beznym linuxom - napr Ubuntu. Ci je BSD sviznejsie, programova vybava, prikazy atd - teda ake su hlave rozdiely.


Dakujem
    • Re: DesktopBSD 29.07.2007 | 22:41
      Avatar nardew debian  Používateľ
      http://people.freebsd.org/~murray/bsd_flier.html
      • Re: DesktopBSD 30.07.2007 | 01:01
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        fuuuuuha zaujimava tabulka... len s tym tak kusok nesuhlasim v par bodoch :)
        • Re: DesktopBSD 30.07.2007 | 01:12
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          keby to neblo stare ako metuzalem a nepisal by to fanboy, tak by aj malo zmysel sa k tomu vyjadrovat...
          Debian. apt-get into it…
          • Re: DesktopBSD 30.07.2007 | 01:20
            Avatar nardew debian  Používateľ
            ja som to po druhom bode necital, takze ak to je odveci berem spat
            • Re: DesktopBSD 30.07.2007 | 01:32
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              ale, je to celkom triezve zrovnanie linux 2.2 a freebsd, obcas zjavne prilis naklonene BSD (hlavne tie ikonky si netreba vsimat). tiez som to necital cele.

              ale to uz je davno pase, z pohladu vsetkych troch systemov...
              Debian. apt-get into it…
              • Re: DesktopBSD 30.07.2007 | 11:07
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                podla mna sa to da lahko zjednodusit:

                windows - vyborna podpora hw, ide vacsina programov, zname problemy so stabilitou a bezpecnostou. plateny sw, o technickej podpore sa nevyjadrujem

                linux - bezplatny, prisposobitelny, dobra podpora hw, vyborna dokumentacia, "rozstiepenost"

                bsd - jednoduchsie jadro, malicka podpora hardveru, este menej programov, vynikajuca stabilita, rychlost


                takze priblizne takto... nehovorim ze je to presne ani nic take... ale tak viac-menej...
                • Re: DesktopBSD 30.07.2007 | 12:27
                  Avatar uid0 Debian  Používateľ
                  neviem, cele som to necital a nerobil si poznamky, ale nie na to to bol taky podrobny rozbor aby si vynechal detaily
                  Debian. apt-get into it…
    • Re: DesktopBSD 30.07.2007 | 11:12
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      este dolezita zmena je v diskoch. pouziva uplne ine particiovanie. tzv. slice. vsetky BSD disky vidno z ineho OS ako 1 disk...
    • Re: DesktopBSD 30.07.2007 | 13:19
      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
      *BSD je sviznejsie, programy...no...je ich tam dost (ale rozhodnie nie tolko ako v linuxe, ale mozes si naportovat z linuxu softy), prikazy podobne linuxu, avsak ovladanie balickovania (stahovanie programov a od/instalovanie je ine)...avsak *BSD ma mensiu podporu HW. A o ATI grafikach ani nehovorim (ked ho chces pouzit ako Desktop, tak radsej nvidiu ci intel).