avast! Linux Home Edition

Sekcia: Aplikácie & Desktop 30.07.2007 | 13:55
Avatar kuko Ubuntu 7.04  Používateľ
Nainstaloval som si avast http://www.avast.cz/eng/download-avast-for-linux-edition.html konkretnejsie toto avast! Linux Home Edition (DEB package) a neviem kde sa mi to nainstalovalo stiahol som si aj avast! Linux Home Edition (TAR GZ package) ale to neviem ako sa instaluje poradte mi pls ako to mam spustit alebo ako nainstalujem ten TAR GZ archiv toto iste som skusal aj z AVG konkretne AVG 7.5 pre Linux co mam s tym spravit lebo v aplikaciach nemam nic nove .
ICQ: 350668302 Jabber: Lukas@jabbim.sk
    • Re: avast! Linux Home Edition 30.07.2007 | 14:30
      Avatar dusan Arch Linux + Openbox  Používateľ
      Skus do prikazoveho riadku napisat avast
      • Re: avast! Linux Home Edition 30.07.2007 | 14:36
        Avatar dusan Arch Linux + Openbox  Používateľ
        Alebo, ak chces, aby sa ti spustilo GUI, napis avastgui
        • Re: avast! Linux Home Edition 30.07.2007 | 18:25
          Avatar kuko Ubuntu 7.04  Používateľ
          dik uz to ide ale to je len antivir ja som myslel ze to je nieco ako rezidencny stit nepoznate daco take ???
          ICQ: 350668302 Jabber: Lukas@jabbim.sk
          • Re: avast! Linux Home Edition 30.07.2007 | 18:58
            Avatar dusan Arch Linux + Openbox  Používateľ
            Ak mas na mysli firewall+antivir+spyware, tak firewall je priamo v jadre, staci nainstalovat nejaky jednoduchy frontend na jeho nastavenie, ktory zvladne aj zaciatocnik (firestarter, guarddog ...), antivir uz mas (a preco by mal v linuxe stale bezat na pozadi?; ) a spyware... Naco spyware???
            • Re: avast! Linux Home Edition 30.07.2007 | 19:14
              Avatar kuko Ubuntu 7.04  Používateľ
              aha veru mas pravdu spyware by som nemal chytiti a ten firewal by si mi co poradil ??
              ICQ: 350668302 Jabber: Lukas@jabbim.sk
              • Re: avast! Linux Home Edition 30.07.2007 | 19:15
                Avatar d0N0 kubuntu  Používateľ
                Ak máš KDE, tak skús Guarddog, ak máš Gnome alebo Xfce, tak Firestarter. Obidva nájdeš v repozitároch (nainštaluješ jendoducho cez Synaptic).
              • Re: avast! Linux Home Edition 30.07.2007 | 19:36
                --   Návštevník
                na linuxe antivirus ani antispyware nepotrebujes, maximalne ak mas spustene nejake sluzby tak ti staci spustit firewall zabudovany priamo v jadre netfilter/iptables
                • Re: avast! Linux Home Edition 30.07.2007 | 20:53
                  Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
                  Doplním, že aj keď na linux sa vírusy nejak nepíšu, je vhodné na ochranu dát na disku pred neželanými zvedavcami napr. zo strany znepriatelenej krajiny, alebo pred zahraničnými špiónmi zo západu, povypínať všetky nadbytočné veci, ktoré otvárajú počítač okolitému svetu. Teda ak ide o desktop, nemal by na ňom bežať ftp server, alebo http server a tak podobne. Potom už nieje taký veľký problém dostať sa k dátam. Len tak z paranoie treba mať všetky "okná" do počítača zamrežované.
                  "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>