Zvuk na DEBIANE (iny problem ako riesil nizsie)

Sekcia: Konfigurácia 01.08.2007 | 23:12
Avatar equivalent Deb+Ian  Používateľ
Zdravim
Mam taky mensi proble s Debianom. Dam prehrat niejaku vec a chvilu zvuk ide a zhruba po 15 minutach nastane uplne ticho. Nehra ziaden player ani systemove zvuki skratka nic.

Podobny problem som mal v minulosti na Slackwari a vyriesil som ho jednoducho v KDE Ovladacie centrum>Zvuk a multimedia>Zvukovy system> a nastavil som prehravanie v realnom case (real time) + dal som na maximum pracovnu pamet na zvuk.

To iste slom skusal tu na debiane a bezvysledne. Scasu nacas pomohlo ked som dal restartovat zvuk (ale muselo byt vsetko co prehravalo hudbu vypnute) ale dakedy to nepomohlo. a ked pomohlo tak asi tak na 5 minut.

mate dake napady v com to je a ako to sakra vyriesit?? diki moc

    • Re: Zvuk na DEBIANE (iny problem ako riesil nizsie) 02.08.2007 | 00:24
      etch   Návštevník
      zeby chyba zvukovej?
    • Re: Zvuk na DEBIANE (iny problem ako riesil nizsie) 02.08.2007 | 10:37
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      Niečo podobné robilo mne kým som používal OSS ovládač. Pomohlo zmeniť OSS na ALSA.
      • Re: Zvuk na DEBIANE (iny problem ako riesil nizsie) 02.08.2007 | 13:18
        Avatar equivalent Deb+Ian  Používateľ
        no praveze pouzivam ALSU.
        • Re: Zvuk na DEBIANE (iny problem ako riesil nizsie) 02.08.2007 | 15:41
          Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
          Aká je to zvukovka? Teda značka / typ z lspci.
    • Re: Zvuk na DEBIANE (iny problem ako riesil nizsie) 02.08.2007 | 16:06
      Avatar lime Debian 3, Red Hat 6, Fedora Core 3  Používateľ
      daj tu aspon nieco take

      cat /proc/asound/cards :))
      Prejdite z modrej obrazovky k linuxu :))
      • Re: Zvuk na DEBIANE (iny problem ako riesil nizsie) 02.08.2007 | 16:08
        Avatar lime Debian 3, Red Hat 6, Fedora Core 3  Používateľ
        aj toto

        cat /proc/asound/oss/sndstat
        Prejdite z modrej obrazovky k linuxu :))
    • Re: Zvuk na DEBIANE (iny problem ako riesil nizsie) 03.08.2007 | 01:35
      Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
      este myslim,ze moze byt chyba v dmix plugine, ked pouzivas ALSU. ten si ako skonfiguroval?
      cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
      • Re: Zvuk na DEBIANE (iny problem ako riesil nizsie) 08.08.2007 | 15:48
        Avatar majo984 Debian,Knoppix,Mandriva  Používateľ
        mal som podobny problem ked som kupil nove zelezo... tiez som si myslel ze by vtedy dost stare jadro nemuselo podporovat moj hw... snazil som sa to vyriesit ale bez vysledku... zakladovka asus a8v-mx zvukovka integrovana, chipset via nakoniec mi pomohlo prekompilovanie jadra, to iste sa dialo ked som dokupil zvukovku creative sound blaster audigi se musel som pouzit prekompilovane jadro, skusal som viac distribucii (debian sarge, knoppix, aurox, ubuntu,mandriva2007.0,2007.1 a ine) a jedina na ktorej mi siel zvuk hned bolo opensuse a kubuntu (nie ubuntu) preto odporucam prekompilovat jadro a keby niekto vedel preco tam proste nejde zvuk, prosim ho o pomoc a pripadne ak by niekto vedel aj o vysvetlenie... vopred dakujem.
        • Re: Zvuk na DEBIANE (iny problem ako riesil nizsie) 08.08.2007 | 15:52
          Avatar majo984 Debian,Knoppix,Mandriva  Používateľ
          skoro som zabudol po prekompilovani jadra funguju aj oss aj alsa ovladace, to ale nepolati pre creative sb audigy se! tam funguje len alsa a to asi preto ze oss nema pre tuto zvukovku ovladac :)
          • Re: Zvuk na DEBIANE (iny problem ako riesil nizsie) 23.05.2008 | 23:55
            Avatar lama   Používateľ
            neviem ci to patri sem ale mne tiez neprehrava zvuk (tvari sa vsetko ze je ok ) ale ziaden zvuk neprehrava. viem ze ked som mala ubuntu tak zvuk chodil. preinstalovala som ubuntu na kubuntu a nehra zvuk... citala som tu dakde o nejakom prekompilovani jadra a zvuku a bohviecom... mohla by som sa spytat ze ako sa take daco robi? dakujem