cudna thema

Sekcia: Aplikácie & Desktop 02.08.2007 | 01:54
LLLL   Návštevník
Zdaravim , stiahol som si temu , obsahuje 2 x png obrazok 1x subor .desktop 1 x subor .xml , je to thema na zmenenie login screenu , poradit pls co s nou?
    • Re: cudna thema 02.08.2007 | 02:46
      --   Návštevník
      pre aky login manager je to? pre gdm, kdm...?
    • Re: cudna thema 02.08.2007 | 10:51
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      No štandardne je take niečo téma pre gdm, alebo kdm. Ak je to kdm tak tému treba umiestniť niekde do /usr/share/apps/kdm/themes/ alebo /usr/kde/3.5/share/apps/kdm/themes/ alebo niečo podobné. Pre zmenu téme treba editovať konfiguračné súbory, alebo nainštalovať kdmtheme managera.

      Ak je to gdm treba tému skopírovať do /usr/share/gdm/themes alebo podobného adresára (záleží od distribúcie). GDM ma integrovaného managera tém, takže stačí vybrať tému priamo z gdm.
      • Re: cudna thema 04.08.2007 | 00:43
        LLLL   Návštevník
        Bolo to v sekci GDM themes

        (btw nemali by ste pls. neake navody na "themovanie" gnoma teda ubuntu nakolko na napr. gnome-look.org som nasiel kopu tem ale ziadne navody :( )
        • Re: cudna thema 04.08.2007 | 00:45
          LLLL   Návštevník
          Este otazka:
          Ak je to gdm treba tému skopírovať do /usr/share/gdm/themes alebo podobného adresára (záleží od distribúcie). GDM ma integrovaného managera tém, takže stačí vybrať tému priamo z gdm.
          Da sa to neako (gdm tema) pouzit cez beryl manager alebo emerald ?
          • Re: cudna thema 04.08.2007 | 00:52
            Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
            Otvor si: Systém -> Správa -> Prihlasovacia obrazovka. Na záložke Lokálne klikni na tlačítko pridať. Vyber si ten balík čo si stiahol s gnome-look.org a potvrď ok. Pridá sa ti do zoznamu. Tam si ho len vyber.
            Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
            • Re: cudna thema 04.08.2007 | 01:24
              LLLL   Návštevník
              mayo_s
              Dakujem, funguje OK
              A neviete niekto o neakom navode vhodnom pre zaciatocnika ako na GTK temy ?
              • Re: cudna thema 04.08.2007 | 03:30
                --   Návštevník
                gtk temy si davaj do ~/.themes
                ked si v spravcovi tem das ulozit nejaku upravenu temu tak sa ti vytvori pod ~/.themes podadresar so suborom index.theme - ten si prezri je jednoduchy a podla neho si mozes spravit vlastny pre nejaku temu ak ho neobsahuje
                • Re: cudna thema 04.08.2007 | 07:07
                  --   Návštevník
                  update:
                  gtk/metacity temy idu do ~/.themes, ikony do ~/.icons a pripadne aj v spravcovi tem mas tlacidlo instalovat temu. potom ak tvoja tema nie je v ponuke medzi temami tak si v detailoch hocijakej temy vyber cez tlacidlo detaily temy podla potreby nastav ovladacie prvky, okraj okien, pripadne ikony
        • Re: cudna thema 04.08.2007 | 12:15
          marek``   Návštevník
          na http://art.gnome.org je navod a popis ako sa tvoria GNOME temy