peticia

Sekcia: Aplikácie & Desktop 04.08.2007 | 01:16
Avatar Robert Fabry mint 12  Používateľ
http://www.petitiononline.com/lin64swf/petition.html
    • Re: peticia 04.08.2007 | 19:06
      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
      to som zvedavi ci to prejde :)
      potom by ste mohli aj dat vediet o pripadnom ne/uspechu peticie.
    • Re: peticia 04.08.2007 | 19:18
      WlaSaTy   Návštevník
      keď berieme že výrobca toho paškvilu ktorý počíta balistickú krivku aj keď nemusí, tak by aj mňa zaujímalo či si uvedomí že existuje aj iná platforma ako x86. Teda spomenutá AMD64, alebo hoci aj ARM ktorá sa používa v niektorých mobiloch a niektorých prehrávačoch multimédií (set top boxoch) kde to údajne funguje aj pod linuxom. No, srandy kopec podobne ako aj napríklad zo skype ktoré oficiálne nepodporuje nič iné ako x86 i keď ich WiFi skypofóny bežia na linuxe pod ARMom :-)
      • Re: peticia 04.08.2007 | 20:59
        Avatar srigi   Používateľ
        Nemozes vyrobcovi SW zazlievat ze sa zameriava len na jednu platformu. Je to jeho rozhodnutie. Ako akeby si bol nahnevany na vyrobcu pneumatik pre sportove auta, preto ze nevyraba gumy aj pre traktory.
        • Re: peticia 04.08.2007 | 21:14
          WlaSaTy   Návštevník
          Zazlievať, prečo? Ale keď sa na to pozrieme z inej strany, tak výrobca diskriminuje užívateľov iných architektúr.

          A ak chceš počuť môj názor, ta je tu:
          Bez flashu som prežil celý život a spam s jeho obsahom ignorujem a hádžem do koša rovnako ako aj iné pre mňa rovnako nevhodné formáty. Nepovažujem ho za prínos, skôr naopak. Skutočne som si nevšimol v čom by bol vhodnejší ako iné dávno overené kontajnery s formátmi ktorých prehliadače a interpretery majú okrem iného oveľa nižšie systémové nároky.

          A tých pár hier alebo nejaké videjká v mizernej kvalite? myslím že som už spomínal čo s tým robím.

          PS.: Zaujímalo ma to len preto že (OT) skype skutočne podporuje iné architektúry ale produkty pre ne neposkytuje (dokázané súdom v Nemecku). Aa s največšiou bude flash na tom rovnako keďže telefóny na báze linuxu existujú a zvládajú flash. Holt kto má aké také znalosti o garancii podpory, tak tuší meno dodávateľa daného produktu pre dané platformy.
          • Re: peticia 04.08.2007 | 21:33
            --   Návštevník
            > Skutočne som si nevšimol v čom by bol vhodnejší ako iné dávno overené kontajnery s formátmi ktorých prehliadače a interpretery majú okrem iného oveľa nižšie systémové nároky.

            ktory z tych overenych kontajnerov odporucas pre pouzitie na webovych strankach (tam kde to je skutocne prinosom, nie pre reklamu) aby to bolo vseobecne dostupne?
            • Re: peticia 04.08.2007 | 22:05
              WlaSaTy   Návštevník
              Skús sa zamyslieť nad tvojou otázkou a potom ju aj definovať. Na všeobecné otázky typu "čo je (pre hocikoho) lepšie" sa dá odpovedať jedine vyvolaním flame war.
    • Re: peticia 04.08.2007 | 23:24
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      uz som sa podpisal aj ja ... ale neviem, ci tie peticie naozaj nieco aj dosiahnu :(
    • Re: peticia 05.08.2007 | 01:44
      Avatar Robert Fabry mint 12  Používateľ
      Ak sa takychto peticii bude zucastnovat dost ludi mozno sa vyrobcovia softwaru spametaju .
      • Re: peticia 05.08.2007 | 02:45
        WlaSaTy   Návštevník
        závisí od veľa vecí, napríklad firma creative to akceptovala v pradávnych dobách. alebo firma ibm to pochopila tiež, takže príkladov je dosť.
        • Re: peticia 05.08.2007 | 04:24
          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
          a creative stale nerobi nativne apps pre svoj HW na linux
          • Re: peticia 05.08.2007 | 14:00
            WlaSaTy   Návštevník
            Vtedy išlo o ovládače a nástroje ktoré umožňovali programovať zvukové procesory. daná sada nástrojov bola sprístupnená ako opensource na stránkach creative, žiaľ jednalo sa o nástroje z pred časov emu10k2. Ďalej sa creative podieľala aj na opensource implementácii OpenAL.

            Takže ťa poprosím, skús rozviesť tvoj názor. Aj ja sa rád niečo nové naučím, pokiaľ to dáva zmysel.
            • Re: peticia 06.08.2007 | 01:42
              Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
              mam novy webcam creative a nejde mi pod linom ...
              • Re: peticia 06.08.2007 | 13:06
                WlaSaTy   Návštevník
                no ale ten webcam neobsahuje zvukový procesor emu10k1 ku ktorému sa vzťahovala daná petícia na základe ktorej uvoľnili tie zdrojáky o ktorých som hovoril.

                výrobca sa môže dozvedieť o pokrytí trhu jedine z prieskumu alebo na základe odozvy od užívateľov. prieskum trhu je otázny pretože free os sa nezvyknú predávať, takže ostáva odozva od užívateľov či už pomocou kontaktovania podpory (telefonicky, emailom alebo web formulárim) alebo petíciou. no a petícia má jednu výhodu, nie je ju treba spracovávať takže ju na rozdiel od iného typu komunikácie nezvyknú brigádnici ignorovať. takže, držím palce.