prerozdelenie disku

Sekcia: Aplikácie & Desktop 05.08.2007 | 01:43
Avatar johnnycage Debian Testing, GNOME 2.28.2  Používateľ
zdravim, dal by sa nejako prerozdelit oddiel na disku, kde mam nainstalovany system bez toho, aby som musel ten oddiel formatovat, alebo nieco z neho presuvat ? napr. keby som si vytvoril nejaky nenaformatovany oddiel a hlavny oddiel / by som zvacsil ? alebo by som ten oddiel naformatoval na ext3 a pripojil ho k hlavnemu oddielu / ... ??
    • Re: prerozdelenie disku 05.08.2007 | 09:48
      Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
      no myslim, ze ten druhy sposob je mozny, napriklad spravis 5GB oddiel a mountnes ho niekam do /var, alebo tak dako. ten prvy sposob by nemal byt problem, pokial pouzivas LFS, pokial nie, tak neviem, ale asi sa to tiez da. skus pogooglit, mne sa teraz rano nechce
      cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
    • Re: prerozdelenie disku 05.08.2007 | 10:20
      Avatar srigi   Používateľ
      Pouzi LiveCD Gparted. Funguje ako PQ magic vo win, resizuje bez straty udajov. Ale bez zaruky.
      • Re: prerozdelenie disku 05.08.2007 | 13:23
        still   Návštevník
        Skor by som odporucil Parted Magic, ktory vyvyja zakladatel livecd GParted. Kedze GParted teraz vyvyja jeden katolicky knaz a momentalne nema dostatok casu na vyvyoj (posledny update z 30. juna) a aj sam odporuca radsej Parted Magic, ktory je aktualizovany.
        • Re: prerozdelenie disku 05.08.2007 | 17:05
          johnnycage   Návštevník
          okej, diik za radu, uz to mam, pouzil som gparted, nabuduce skusim parted magic ;-)