NVidia versus mdk 10.1

Sekcia: Ostatné 08.05.2005 | 15:19
Avatar zman MDK 10.1  Používateľ
Prečítal som si tu návod ako nainštalovať grafiku lebo moj mdk má s ňou značný problém. Čo je zaujímavé kým ide FX 5500 v grafickom režime je to ok ale pri Ctrl-Alt F1 sú písmená na pol obrazovky a nejaké pasikované. Tak som vypol X a začal podľa návodu. Ale kedže ja som na net pripojený cez gprs a to v linuxe nejde tak stiahnutý ovládač z NVIDIA.com mi napísal že nenašiel prijenie na net. To by bolo ešte ok ale on nenašiel ani kernel-source tak inštaláciu skončil s 0 výsledkom. Hlavná vec že podľa kniky mdk 10.1 od Ivana Bíbra by tam mali byť. Tak som polistoval a zistil som že tam naozaj sú ale nejaká verzia 2.5.... a moje jadro beží (ak už nedobežalo) na ver. 2.6.8.1-12mdk ... Tak som zase polistoval v knihe a dal som ich doinštalovať ale čo sa zase stalo on po príkaze urpmi kernel-source doinštaloval ver 2.4... No a keď som sa rozhodol, že to spustím zase v X tak mi napísal že nemôže niečo násť a koniec. INT Failed No čo s tým zložitejší systém som ešte nevidel ale xcem sa to naučiť tak mi neostáva iba to naištalovať od znova.
    • Re: NVidia versus mdk 10.1 07.05.2005 | 15:49
      Avatar zman MDK 10.1  Používateľ
      Vidím že sem písať nemá zmysel tu sa asi rady nedočkám.
      • Re: Re: NVidia versus mdk 10.1 07.05.2005 | 15:59
        Toudy   Návštevník
        Nevidim tam ziadnu otazku na ktoru by sa dalo odpovedat..
        • Re: Re: Re: NVidia versus mdk 10.1 07.05.2005 | 16:05
          Avatar zman MDK 10.1  Používateľ
          Čo s tým aby sa proces inštalácie dokončil a spustil zase X ???
          • Re: Re: Re: Re: NVidia versus mdk 10.1 07.05.2005 | 17:05
            peter golis   Návštevník
            precitat readme kde je pisane VYPNUT FRAMEBUFER, nainstalovat kernel-headers, spustit nvidia installer, riadit sa pokynmy.
            • Re: Re: Re: Re: Re: NVidia versus mdk 10.1 07.05.2005 | 22:02
              zman   Návštevník
              manual som precital teraz som stratil cyriliku neviem ani preco zapol som prepananie klavesnic a je to tu. Vsetko som nastavil podla readme. Ale stale ked stlacim Ctrl-Alt F1 tak obraz v prdeli ked ho restartnem bex x tak to vyzera normalne uz neviem kde moze byt chyba.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: NVidia versus mdk 10.1 07.05.2005 | 23:26
                Toudy   Návštevník
                To radsej pouzivat vesa driver pre fb..
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: NVidia versus mdk 10.1 08.05.2005 | 15:19
                peter golis   Návštevník
                obraz v prdeli? cez ctrl+alt+f1 sa prepina do textoveho prostredia. co znamena obraz v prdeli? to je nejaka nova poloha pre tv shopping?
    • Re: NVidia versus mdk 10.1 08.05.2005 | 03:20
      Marián Ščerbák   Návštevník
      Možno toto pomôže. Na tomto fóre aj v konferenciách sa táto téma rozoberala x- krát, nie každý sa rád opakuje :-) Ozaj, ak si naozaj "listujete", máte asi MDK od QCM. Tam je na CD "takmer" všetko :-)
    • Re: NVidia versus mdk 10.1 08.05.2005 | 13:13
      Petr   Návštevník
      Vykasli se na ten smejd od MDK a dej si do compu SUSE. Budes mit klid. V nem tohle udelas prez YaST2 hrave. Cokoliv je lepsi nez ten zmetek MDK.
    • Re: NVidia versus mdk 10.1 08.05.2005 | 14:37
      andrew   Návštevník
      ja som mal do bodky rovnaky problem, tiez som mal mdk. musis spravit toto: uprav si Section "Device" v /etc/X11/xorg.conf alebo xf86conf podla tohoto: Section "Device" Identifier "device1" VendorName "nVidia Corporation" BoardName "NVIDIA GeForce4 DDR (generic)" Driver "nvidia" Option "DPMS" Option "Overlay" "false" Option "ConnectedMonitor" "CRT" Option "TvinView" "false" Option "NoLogo" "true" Option "CursorShadow" "false" EndSection podoplnaj si tie riadky co nemas a malo by to ist. po zmenach skus restartnut pc a daj vediet ci to ide. !!!!! pre istotu si zalohuj svoj povodny subor