kde, notas, hybernacia

Sekcia: Aplikácie & Desktop 07.08.2007 | 01:41
bezny franta uzivatel   Návštevník
zdravim banda!

mam ubuntu s nahodenym KDE. a som zaciatocnik. ako na notebooku nastavim aby ked sa zavrie notbuk tak nastartuje hybernacia? diiiiiik

mam acer
    • Re: kde, notas, hybernacia 07.08.2007 | 05:18
      Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
      zavisi od toho aky mas notebook, vsakze. musis pouzit google, takto ti nikto neporadi, ked nevieme aky je to notebook atd
      cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
    • Re: kde, notas, hybernacia 07.08.2007 | 12:26
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      U mňa v /etc/acpi/default.sh. Je to event lid.
    • Re: kde, notas, hybernacia 07.08.2007 | 14:38
      Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
      Jedna vec je to nastaviť a iná vec je to sprevádzkovať. Povedzme teda, že máš dostatočne inteligentnú distribúciu s novým jadrom, ktoré to už dokáže. Potom je to jednoduché nastaviť - musíš sa dostať do kontrolného centra KDE, potom ovládanie spotreby, betérie laptopu, predposledná položka akcie tlačidiel a tam to je.
      "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
    • Re: kde, notas, hybernacia 08.08.2007 | 21:41
      bezny franta uzivatel   Návštevník
      uz mi to vsetko ide a mam iny problem nejde mi wifi. nahodil som to xfce casandra a nejde mi wifina aj ked som skusal dat win driver. vobec mi potom ju nepozna, ifconfig je uplne hotovy...

      notebook acer 3690
      • Re: kde, notas, hybernacia 08.08.2007 | 22:09
        Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
        tam mas ako vacsina acerov broadcom chip, takze jedine cez ndiswrapper
        existuje aj graficka utilita ale neviem ci funguje...
        sudo apt -get install ndisgtk (treba ju spustit z prikazoveho riadku "sudo ndisgtk" bo odkaz v K menu nefunguje...)
        lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk
        • Re: kde, notas, hybernacia 08.08.2007 | 23:49
          BFU   Návštevník
          problem je ale v tom, ze mi nepozna tu wifinu a normalne ma to serie ifconfig ziadna reakcia a win driver som instaloval cez taku aplikaciu mam teraz mint linux a tam xfce a specialne utilitu na toto ale neslo to
          • Re: kde, notas, hybernacia 10.08.2007 | 00:57
            Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
            na wifinu neplatí príkaz ifconfig, ale iwconfig
            "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
    • Re: kde, notas, hybernacia 10.08.2007 | 14:19
      peto   Návštevník
      ze banda, notas a wifina ... tie posledne dve slova nerad pocujem, uplne sa mi hnusia :(
      mam to aj v praci - o to horsie
      • Re: kde, notas, hybernacia 10.08.2007 | 15:17
        Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
        Peťo, ak myslíš zdravotné riziká mikrovlnných vysielačiek, plne s tebou súhlasím. Ale wifikarty majú obrovské výhody, napríklad na našom oddelení sa môžem voľne pohybovať s notebookom bez káblov, som pritom stále pripojený, je t ovýhoda oproti káblom. Doma by som však radšej volil káble. V Nemecku beží taký experiment, stavajú domy, ktoré vytvárajú FarradayPravdaže pokiaľ vnútri človek nemá všelijaké elektronické zariadenia. Ale povedzme si pravdu - elmag, smog vytvára všetko, čo používa striedavý elektrický prúd. To by sme museli mať doma iba jednosmerný, alebo všetko dokonale odtienené. Stačí jediný transformátor a zasiera to okolie nízkofrekvenčným elektromagnetickým bordelom.
        "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
        • Re: kde, notas, hybernacia 10.08.2007 | 15:29
          Avatar srigi   Používateľ
          nj, umele VF ziarenie tu mame cca 110 rokov, este stale nemozem vyvodzovat ake to manasledky na telo. Len dufam, ze sa potvrdi, ze WiFi je neskodne, bo doma (v izbe) bezi router/AP v prevadzke 24/7. A v tej izbe aj spim, kua.
          • Re: kde, notas, hybernacia 10.08.2007 | 15:30
            Avatar srigi   Používateľ
            > este stale nemozeme vyvodzovat ake to ma nasledky na telo

            sry