Problem po aktualizacii

Sekcia: Aplikácie & Desktop 07.08.2007 | 12:21
Avatar marci70   Používateľ
zdravym . potreboval by som vysvetlit, som uplny zaciatocnik v linuxe. mam Mandrivu 2007.1 CZ s knizkou. naistaloval som, rozbehal som aj wifi podla navodov. dal som aktualizovat system cez "ovladacie centrum Mandriva", ako bolo v knizke. ponuklo mi tri "cz" adresy. uz som skusil z nich dve. stiahlo mi 141 opravnych balickov, nainstalovalo. potom ako som dal restart mi ponuklo na vyber spustenie Mandriva a naspodu podla mna asi dve jadra). tak som spustil system, nacitalo, ale grafiku som mal total rozbitu, nedalo sa v tom nic robit ( nevim ci to bolo v 4bit rozliseni). Potom som len preinstaloval system.
Ako je to s tou aktualizaciou. Dakujem.
    • Re: Problem po aktualizacii 07.08.2007 | 13:08
      duSoo   Návštevník
      ked sa aktualizoval aj kernel (jadro systemu), tak bolo potrebne aktualizovat aj ovladace na grafiku. tie musia sediet k aktualnemu jadru. bud si ich aktualizujes alebo si ovladace stiahnes a nainstalujes, ak mas nvidia grafiku, tak ovladace zozenies na www.nvidia.com, ak mas inu grafiku, tak len pohladaj na nete, urcite nieco najdes
      • Re: Problem po aktualizacii 07.08.2007 | 23:11
        Avatar marci70   Používateľ
        mam ATI X1650, ovladac som stiahol z zo stranky ati, naistaloval podla navodu z knihy k mandrive. potom dam aktualizovat system a este raz reinstal driver na grafiku? alebo je to treba len prikazom aktualizovat.
        • Re: Problem po aktualizacii 09.08.2007 | 23:42
          Avatar marci70   Používateľ
          vyriesil som to. preinstaloval som ihned po aktualizacii jadra ovladac ATI a ide.