usb gentoo install

Sekcia: Aplikácie & Desktop 07.08.2007 | 20:32
Avatar nighthawk Gentoo  Používateľ
čaute,
zaujímala by ma táto vec, je možné nainštalovať gentoo s USB klúča? teda myslím, ked máte install cd čo má okolo 50 MB, tak by sa to dáko "hodilo" na USB a tak nabootovalo a nainštalovalo...viete mi noekto poradiť?
Vďaka
    • Re: usb gentoo install 07.08.2007 | 22:48
      WlaSaTy   Návštevník
      Možné to je ale do 50Mb sa ti zmestí len inštalačné CD slúžiace podobne ako RescueCD. Ak by si chcel to niečo hodiť na USB kľúč, tak bez toho že by si vedel čo budeš inštalovať by si potreboval mať na tom kľúči cca 40Gb a k tomu ďalšie balíky ktoré sú rozlezené po internete.

      Takže najjednoduchšie by bolo keby si ten stroj (alebo aspoň disk) raz za čas zobral na net (aj počas začiatku inštalácie) a posťahoval balíky. kompilácia už môže byť aj doma v teple ...
      • Re: usb gentoo install 07.08.2007 | 23:33
        nighthawk   Návštevník
        mne ide presne o tých 50Mb aby som mohol spustiť inštalátor a inštalovať to cez sieť a tak to inštalovať
        • Re: usb gentoo install 07.08.2007 | 23:58
          WlaSaTy   Návštevník
          nemáš mechaniku? no ale gentoo je možné inštalovať aj z iného bežiaceho systému s tým že budeš inštalovať na iný disk (pochopiteľne). no a na USBcko dáš hoci aj slack.
          • Re: usb gentoo install 08.08.2007 | 00:10
            Avatar nighthawk Gentoo  Používateľ
            Popravde zdalo sa mi zbitočné napalovať na cd 50 Mb hoci by sa jednalo trebars aj o CD-RW...tak ma napadlo spýtať či je sa niečo také. Koniec koncov nebol by to taký zlý nápad...:)
            vďaka za odpoveď
            • Re: usb gentoo install 08.08.2007 | 00:19
              WlaSaTy   Návštevník
              ak si ceníš viac tú mincu ktorú ušetríš za CDčko, tak prečo nie. ale na druhú stranu sa niečo nové naučíš.
              • Re: usb gentoo install 08.08.2007 | 09:54
                Avatar srigi   Používateľ
                V kazdom pripade to ide a celkom lahko. Staci to USB primat bootovat, nahodit tam obraz portage a stage3 pripadne este kernel balicek + vsetky tie serepeticky okolo (alsa, reiserfsprogs a pod) a snad to do cca 64MB vojde.
                • Re: usb gentoo install 08.08.2007 | 12:59
                  Avatar nighthawk Gentoo  Používateľ
                  Mne by v podstate stačilo tam dostať veci "len" z toho minimal cd, a pokračovať v inštalácii zo siete...(ale to už som spomínal). čiže Srigi ak vieš ako zhruba na to, tak sem s tým :) začal by som tým ako spraviť bootovacie usb-key :)
              • Re: usb gentoo install 08.08.2007 | 12:57
                Avatar nighthawk Gentoo  Používateľ
                presne tak šlo mi hlavne sa dačo nové naučiť :) a mal som pocit, že by to mohlo byť o čosi efektívnejšie cez usb-key, však keď už tu máme novšiu dobu :))