spustenie mandrivy 2007

Sekcia: Aplikácie & Desktop 08.08.2007 | 19:36
ARny   Návštevník
Zdravim vsetkych. Dnes som si chcel spustit linux ale objavil sa problem. Ked som si dal zobrazit vypisy tak som videl ako sa spustil HAL daemon a to bolo koniec. Hned na to sa otvorila DVD mechanika a chcelo to po mne nieco ale neviem co. Nic nenapisalo. Ak si dobre pametam ked som linux vypinal tak som tam ziadne DVD/CD nemal ani som nic nerobil tak nechapem co to po mne chce. Neviete ako to ignorovat alebo co to vlastne chce. Poradte niekto ak mozete lebo ja som zaciatocnik. Dakujem

Btw. ked uz nieco chce tak by to mohlo aj napisat ci to je uz moc windowzacke?
    • Re: spustenie mandrivy 2007 09.08.2007 | 10:20
      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
      HAL sa spusta uz z nejakeho runlevelu, teda je moznost sa mu vyhnut. Pri starte treba stlacit klavesu "I" (pismeno i). Mandriva to aj priamo oznamuje hned po tom, ako napise verziu a predtym, nez zacne pripajat disky. Hlaska znie priblizne: "Entering interactive mode, press I to something something". Tym sa init prepne to interaktivneho modu a pred spustenim kazdej sluzby mas moznost ju odsuhlasit alebo preskocit. V najhorsom pripade sa da nabootovat do single modu a nejaku sluzbu odstranit odtial. Robi sa to tak, ze v bootloaderi (lilo alebo gurb) das kernelu parameter "single". Teda ak mas v LILO polozku napriklad "linux", tak treba miesto vybratia volby enterom napisat normalne na klavesnici "linux single" a Mandriva nabootuje v single mode. Urcovat, ktore sluzby sa budu spustat potom mozes napriklad pomocou prikazu chkconfig. Snad je to aspon trochu zrozumitelne :)
      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
      • Re: spustenie mandrivy 2007 09.08.2007 | 10:24
        ARny   Návštevník
        dik vyzera to dobre hned ako pridem domov to vyskusam ale hlavne dakujem za ochotu
      • Re: spustenie mandrivy 2007 10.08.2007 | 00:55
        ARny   Návštevník
        Dik za radu aspon som zistil, ze mi v kompe nasiel novy hw aj ked neviem aky a chce odomna instalacne dvd.