Nenajdena CD-rom na zaciatku instalacie

Sekcia: Hardware a Drivery 11.08.2007 | 21:32
Stako   Návštevník
Zdravim vas. Mam takyto problem. Kupil som si do svojho PC novu dosku, procesor a ramku a pri instalacii linuxu sa mi zakazdym vyskytne chybova hlaska o tom ze nenaslo cd mechaniku. podobne sa to sprava aj ked chcem naiistalovat windows xp vobec mi nenabotuje cd ale windows xp 64 bit a aj windows 2000 32bit alebo 2003 32bit sa nainstaluju uplne bez problemov (nechapem kde je problem). skusal som už takmer všetko novy bios rozne nastavenia biosu poodpajat nepotrebny hardware ale iba velke NIC. tak sa pitam cim to je

doska P5K Deleux Wifi AP
ramka 2x 1GB Kingston 800 MHz
procesor Core 2 6750 2.6 GHz

dakujem kazdemu. ten linux tam musi frčať.....
    • Re: Nenajdena CD-rom na zaciatku instalacie 11.08.2007 | 22:33
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      najcastejsi problem je chybne napalenie. linuxove CD odporucam napalovat rychlostou iba 4x, je to velmi citlive na napalovanie...

      aku distribuciu linuxu si zvolil?

      dalsie mozne problemy:
      - zaprasena alebo poskodena mechanika
      - chybne cd aj s linuxom aj s xp
      • Re: Nenajdena CD-rom na zaciatku instalacie 12.08.2007 | 11:33
        Stako   Návštevník
        No skusal som rozne cd a aj tak nic aj inu mechaniku ale bez efektu. dik aj tak
        • Re: Nenajdena CD-rom na zaciatku instalacie 12.08.2007 | 13:04
          WlaSaTy   Návštevník
          zabudol si povedať či tá chyba je ešte z biosu alebo až z OS a či sa nejedná o cd ktoré by prišlo o boot.
          • Re: Nenajdena CD-rom na zaciatku instalacie 17.08.2007 | 00:43
            Stako   Návštevník
            Problem vyriešený:

            pri windowse to bola chyba disku zrejme stary firmware po zmene bootovacieho disku isiel windows v poho nainstalovat

            pri linuxe to bola otazka ovladaca doska ktoru mam mala novy radič resp. controller sata/pata a moje susecko 10.2 ho nepodporoval fedora 2007 isla OK aj Ubuntu 7.04 tiež.

            that´s all.

            dik za rady...

            ps: rýchosť napalovania stým nič nemá....