Zaciatky s linuxom

Sekcia: Komunita 13.08.2007 | 02:18
peter_my   Návštevník
Zdravim vsetkych. S pocitacom nie som sice zaciatocnik, ale len teraz som sa rozhodol ze prejdem na linux. Ale mam s tym maly problem. Presiel som uz rozne fora, ale vsade boli popisane tie iste veci pre uplnych zaciatocnikov. Ja by som vsak potreboval najst nejaky manual v CZ alebo SK, ktore by popisovali vyssi stupen prace s linuxom, nie len instalacia a zopar prikazov. Chcel by som objavit skutocnu silu linuxu, ale dako sa mi to nedari. Neviete niekto poradit nejaky navod ako na to? Vopred vdaka.
    • Re: Zaciatky s linuxom 13.08.2007 | 02:33
      qwertz   Návštevník
      kniha v pdf http://www.linuxzone.cz/index.phtml?ids=33&idc=798 hledej LDP3
      http://wraith.iglu.cz/usl/usl.html na netu je toho sposta , jen se spravne zeptat googleho
    • Re: Zaciatky s linuxom 13.08.2007 | 02:35
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      ked mi prezradis v com ma akoze spocivat ta sila ;) ak nie si programator, admin alebo nechces mat server, tak si asi len uzi system bez kadejakej havede...
      Debian. apt-get into it…
    • Re: Zaciatky s linuxom 13.08.2007 | 02:58
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      LDP
    • Re: Zaciatky s linuxom 13.08.2007 | 10:18
      Avatar srigi   Používateľ
      Staci sa rozkukat po webe. klik1, klik2.
    • Re: Zaciatky s linuxom 13.08.2007 | 11:34
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      ak sa rozhodnes pre ubuntu nakoniec, tak existuje zopar veselych manualov...

      velka vyhoda linuxu je v tom, ze mozes vsetko robit viacerymi sposobmi. ak mas otvorenu hlavu, tak na vela veci prides aj sam...
    • Zaciatky s linuxom 14.08.2007 | 23:13
      peter_my   Návštevník
      Vdaka Vam vsetkym este raz, niektore odkazy som poznal, ale ine mi velmi pomohli.
      Ale rad by som trocha pozmenil svoj prispevok. Bol by som rad keby ste mi popisali svoje zaciatky s linuxom, na akej urovni ste teraz a naco ho hlavne vyuzivate.
      • Re: Zaciatky s linuxom 14.08.2007 | 23:48
        Avatar Tommy Angelo   Používateľ
        ak mozem, tak som prvy :) kedze som vedel robit s windowsom, tak som po case zistil, ze uz viem secko...a ze sa nemam ako zdokonalovat...tak som si nahodil linux (prvotne to bola mandriva-hroza pre mna v tej dobe). Najprv som nevedel o linuxe nic..bol som rad, ze to nie je prikazovy riadok. V linuxe sa zdokonalis uz len tym, ze nainstalujes ovladac od grafickej karty, spojazdnis Beryl/Compiz, ntfs-g zacnes si ho prisposobovat a pracovat s nim ako keby si bol na wine...no na linuxe je ale vzdy nieco zdokonalovat, tak ta neskor bude urcite trapit rychlost a vykon tvojho linuxika a zacnes kompilovat jadro, odhlacovat ho a vyberat osvedcene baliky ;) cize pri linuxe sa ucis uz len tym ze ho pouzivas
        • Re: Zaciatky s linuxom 15.08.2007 | 01:11
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          teda, na teba ma kompilacia jadra dobry placebo efekt :D
          kedze som vedel robit s windowsom, tak som po case zistil, ze uz viem secko...a ze sa nemam ako zdokonalovat...tak som si nahodil linux
          ten ti skor ukazal, ze nie si taky macher ako si si myslel nez, ze by si sa v nom uz nemal co naucit... ale je pravda, ze pod windowsom sa neda tak lahko pisat jadro ako v linuxe ;)
          Debian. apt-get into it…
      • Re: Zaciatky s linuxom 15.08.2007 | 12:11
        Avatar Peter Drábik Manjaro  Používateľ
        hm.. jednoduche: otec mi dovolil nahodit na pc Mandrake Linux 9.1, co bol v Chipe 7/03... a teraz som zavisly na Archu :P keby som mal Nvidiu Grafiku, tak by som sa aj hral... ale fglrx a 2.6.22 jaksi neviem dat dokopy (kedze tam potrebujem dat verziu fglrx 8.28 :( )