strih videa a synchronizácia zvuku

Sekcia: Aplikácie & Desktop 13.08.2007 | 14:47
Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
Potreboval by som nejaký vhodný grafický program na úpravu videa. O čo ide :
Mám záznam vo formáte .mov aj so zvukom, zvuk je však nekvalitný. Súčasne s týmto záznamom však bol robený záznam smerovým mikrofónom, ktorý je rádovo kvalitnejší. Takže potrebujem zosynchronizovať (nahradiť) pôvodný nekvalitný zvuk zvukom kvalitným a to aby išiel synchrónne k obrazu. Ďalej potrebujem celý záznam zosvetliť (pridať jas) a vystrihať z neho niektoré časti. Predstavujem si to tak, že najprv nahradím pôvodný zvuk novým, potom zvýšim jas ceého záznamu a nakoniec z neho (už upraveného) vystrihám zaujímavé časti.

Nepotrebujem v tom programe nejaké kraviny ako napríklad nejaké efekty a tak. Ide mi len o to, čo som tu napísal a aby to bolo grafické. Poraďte mi, aký progra, by sa na to dal použiť, skúšal som cinerella, kino, live, niektoré padalo, iné zamŕzalo a tak.

Ďakujem
"Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
    • Re: strih videa a synchronizácia zvuku 14.08.2007 | 00:00
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      tak linux je podla mna na tomto oproti winom dost biedne, a ADOBE PREMIER PRO (v ktorom spravis vsetko co si opisal) je asi najlepsi, aj ked mozno bude treba nejaku plugin na to aby prijal .mov video (nikdy som neskusal pouzit taky format, ale mal by fungovat)
      pravdepodobne budes mat aj win v dualboote tak to sprav tam alebo cez virtual PC

      z tych linuxovych programov by som vybral cinerellu ale s tou mam minimum skusenosti takze neviem ci bude dostatocne pouzitelna, ale najskor by to malo ist na vsetkych

      efekt ovladania jasu/kontrastu je dost bezny a zamutovat jednu stopu a pridat zvuk do druhej tiez pojde
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: strih videa a synchronizácia zvuku 14.08.2007 | 11:45
      Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
      Skusal si to najskor prekonvertovat do ineho formatu a potom s tym pracovat? Neviem ci to pomoze, ale za pokus to stoji :)
      • Re: strih videa a synchronizácia zvuku 14.08.2007 | 23:21
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        toto je posledny sposob ktorym by som to riesil, lebo kazdou konverziu sa chtiac nechtiac straca na kvalite
        sice neviem ake kvalitne je video a aku kvalitu ocakavas ako vyslednu ale ak sa rozhodnes pre tuto volbu viac ako 2(mov→avi→exportvidea) konverzie nerob !!

        ale uznavam mohlo by to pomoct
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment