ktorá grafika do notebooku

Sekcia: Hardware a Drivery 13.08.2007 | 22:09
marek   Návštevník
ahojte
chcem si kupit notebook a chcem tam mat spusteného compiz-fusion(beryl)
prosím vás neviem sa rozhodnúť čo si mám vybrať
- C2D s GMA940 grafikou -- tu sa bojim ze zdielanie graf. pamäti s operačnou spomalí komp a nebudem môcť pustit cca 30okien naraz spolu s berylom.
- turion 64 s nvidia grafikou -- tu sa bojim ze výkonnostny prepad turiona bude velmi velky.

komp bude na surfovanie a obcas mozno na nejaku tu hru(hry moc nehram);
    • Re: ktorá grafika do notebooku 13.08.2007 | 22:49
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      no to je otazka. aj tak ta ten beryl o par dni prestane bavit...
      Debian. apt-get into it…
      • Re: ktorá grafika do notebooku 13.08.2007 | 22:56
        Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
        Áno. Tie gumové okná prestanú baviť. Ale tej plochy na kocke sa akosi nemôžem zbaviť. Som si na ňu tak zvykol, že mi bežné prepínanie plôch pripadá neprirodzené.
        Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
        • Re: ktorá grafika do notebooku 13.08.2007 | 23:20
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          beryl nema ani ozajstne plochy, videl som co mi to porobilo s pager pluginom na paneli...

          inac nechapem. co je na tom akoze super?
          Debian. apt-get into it…
          • Re: ktorá grafika do notebooku 13.08.2007 | 23:25
            Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
            V podstate to nie sú ozajstné plochy. Skús sa prepnúť z plochy 4 na plochu 1 bez berylu. Ja idem stále doľava a prejdem kľudne z plochy 1 na plochu 4. Bez berylu by som ostal na ploche 4 (lebo je posledná a nedá sa ísť ďalej).
            Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
            • Re: ktorá grafika do notebooku 13.08.2007 | 23:33
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              v xfce sa to da nastavit aby skocil na zaciatok/koniec. ja ale prepinam aj tak cez C-F1 az F4 a nechcem aby mi to skakalo...
              Debian. apt-get into it…
              • Re: ktorá grafika do notebooku 13.08.2007 | 23:37
                Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                Je to vecou zvyku.
                Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                • Re: ktorá grafika do notebooku 13.08.2007 | 23:46
                  --   Návštevník
                  v beryle je dobre to ze si v podsatte mozes vypnut uplne vsetky zbytocne efekty a pluginy a nechat iba to prepinanie ploch :-) kazdemu vyhovuje nieco ine.
                  • Re: ktorá grafika do notebooku 13.08.2007 | 23:47
                    Avatar uid0 Debian  Používateľ
                    to prepinanie ploch, ktore mam aj bez berylu?
                    Debian. apt-get into it…
                    • Re: ktorá grafika do notebooku 14.08.2007 | 01:10
                      still   Návštevník
                      priehladne okna sa tiez niekedy zidu a (neviem ako sa to presne vola) zmensenie okien na plochu a nasledny vyber zvoleneho
                      A celkovo plynulejsie prekreslovanie obsahu plochy
                      Nie je vsetko zlato co sa blisti ;-) a ako obcas rad dodavam... nie je vsetko h*vno co je hnede ;-)
                      • Re: ktorá grafika do notebooku 14.08.2007 | 01:19
                        Avatar uid0 Debian  Používateľ
                        no, mne nie. a expose sa mi tiez nepaci. po nejakej inej plynulosti nez mam teraz tiez nebazim. ale kto chce kam, pomozme mu tam...
                        Debian. apt-get into it…
                        • Re: ktorá grafika do notebooku 14.08.2007 | 02:55
                          --   Návštevník
                          ak ti tvoj spravca okien vyhovuje tak to je dobre :-) ale kazdy ma moznost vyberu: metacity, fvwm, kwin, beryl/compiz, wm2, metisse... free software, freedom of choice :-)

                          ale to uz odbocujeme od povodnej otazky ktorej cielom bolo zistit aka graf. karta je najvhodnejsia pre dane ucely...
    • Re: ktorá grafika do notebooku 13.08.2007 | 22:55
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Intel
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: ktorá grafika do notebooku 14.08.2007 | 12:03
        Avatar Tommy Angelo   Používateľ
        si si isty ze intel? A nie je nahodou nvidia silnejsia nez intel? Je pravda, ze intel grafiky maju lahke dobre ovladace na linux...
        • Re: ktorá grafika do notebooku 14.08.2007 | 14:40
          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
          Napísal som ju hlavne kvôli tej kompatibilite. Funguje ihneď po inštalácii aj 3D podpora, takže sa netreba babrať s ovládačmi. A na bežnú prácu stačí. A má nižšiu spotrebu.
          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
    • Re: ktorá grafika do notebooku 14.08.2007 | 12:01
      still   Návštevník
      Intel a vlastne kazde integrovane grafiky celkom dost setria baterku, tak ak ide o to, radsej si daj Intel (zatial maju len integrovane), alebo aspon integrovanu. Ale tiez to zavisi od toho aku zdielanu pamat bude potrebovat grafika a kolko jej bude celkovo. Ak budes mat 1 a viac GiB, nemal by byt problem.

      A preco myslis, ze vykonnestne turion bude zly? A vlastne, aky by bol najlepsi procesor do notebooku? (tiez jeden planujem)
      • Re: ktorá grafika do notebooku 14.08.2007 | 12:16
        Avatar Angel182 Ubuntu  Používateľ
        lebo myslym si ze vseobecnejsie C2D maju lepsi výkon ako turiony lebo je to ina architektúra
        • Re: ktorá grafika do notebooku 14.08.2007 | 15:19
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          dokedy budu ludia v notebookoch hladat vykon?

          intel brat kvoli interovanej grafike, podporovanej wifi a pretoze len intel sa zatial dava do spickovych notebookov
          Debian. apt-get into it…
          • Re: ktorá grafika do notebooku 14.08.2007 | 16:25
            Avatar srigi   Používateľ
            Ehm, neviem ci je moj book spickovy (teraz uz nie je) ale ja mam v Thinkpade T42 ATI Radeon mobile 9600.
            • Re: ktorá grafika do notebooku 14.08.2007 | 16:37
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              nepisal som, ze sa do nich dava len integrovany intel, ale intel vseobecne. ani wifi od intelu tam nemusis mat...
              Debian. apt-get into it…
          • Re: ktorá grafika do notebooku 14.08.2007 | 16:52
            still   Návštevník
            Ja budem ten notas vyuzivat na pracu - programovanie, dizajn a pod. Takze mi ide najma o to, aby to co najsviznejsie bezalo, tj. najhlavnejsi je pre mna procesor a pamat. Preto som sa pytal na porovnanie tych procesorov.
            Takze aky je podla vas najlepsi? Na spotrebe az tak velmi nezalezi (ale mozte brat do uvahy), aj tak bude napajany vacsinou zo siete.
            • Re: ktorá grafika do notebooku 14.08.2007 | 16:57
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              ked chces mat co najmenej problemov, chod do centrina
              Debian. apt-get into it…
    • Re: ktorá grafika do notebooku 14.08.2007 | 12:23
      peter   Návštevník
      NVIDIA GeForce 8600M
      grafika s dobrym vykonom pre notebook
      napr http://www.asus.com/products4.aspx?modelmenu=2&model=1661&l1=5&l2=26&l3=316&l4=0