flash, firefox, rozlisenie.

Sekcia: Aplikácie & Desktop 14.08.2007 | 13:54
peto   Návštevník
zdravim.
tak mam opet problem.. :) od vcera fungujem s linuxom a je to lahoda,, ale neviem spravit vo firefoxe flash. proste skusal som aj rpm aj tar.gz a nic. videjka a flashe na disku behaju v pohode, ale firefox nic. a celkom to stve. som skusal uz vselico. dalsia vec. nejako mi nejde zmenit rozlisenie. vcera som ho menil kvoli lcdcku ktore pripajam na laptop a dnes fungujem len na laptope. a rozlisenie ne a ne spravit naspat. uz som to skusal vselijako a nic.
noo, a este jedna otazka.. :) aky prikaz alebo co mam napisat ked dam ctrl+alt+backspace a ostanem vysiet v (DOS)e :))) vypyta to meno heslo a potom ze mojemeno@root ci co a co dal?? skusal som exit, nic, skusal run, nic, kde nic, kill mi nieco vypisal, ale tiez nic.. :) len zacinam, tak zmilovanie.. ;)
    • Re: flash, firefox, rozlisenie. 14.08.2007 | 13:58
      Avatar nardew debian  Používateľ
      2.)
      /etc/X11/xorg.conf DefaultDepth 24
      Subsection "Display"
      Depth 24
      Modes "1280x800"
      ViewPort 0 0
      EndSubsection
      - nastav si ake chces rozlisenie a hlbku farieb

      3.)startx alebo aj /etc/init.d/xdm (re)start
    • Re: flash, firefox, rozlisenie. 14.08.2007 | 14:21
      duSoo   Návštevník
      1) stiahni si ten tar.gz balicek na plochu, rozbal ho, chod do konzoly
      (predtymto vypni firefox)
      prikazy:
      cd && cd Desktop && cd flash(stlac TAB a ENTER)
      su (zadas heslo pre root-a)
      sh flashplayer-installer (spusti sa ti instalacia, postupuj podla nej - najprv staci stlacit ENTER, potom to /usr/lib/mozilla uprav na /usr/lib/mozilla-firefox a stlac ENTER, potom stlac "y" a ENTER a nakoniec "n" a ENTER)
      a mozes zapnut firefox
    • Re: flash, firefox, rozlisenie. 14.08.2007 | 14:44
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      ostanem vysiet v (DOS)e :))) vypyta to meno heslo a potom ze mojemeno@root ci co a co dal?? skusal som exit, nic
      poweroff, reboot, halt, shutdown - tymto sa to da vypnut ;)
      • Re: flash, firefox, rozlisenie. 14.08.2007 | 14:50
        peto   Návštevník
        diky vsetkym,, vsetko mi uz slape ako hodinky.. len som sa chvilku trapil s tym flashom bo ma nenapadlo ze ten terminal je case sensitive. :) ale pohoda.. a tie prikazy SU a SH su skratky set user , set host??
        • Re: flash, firefox, rozlisenie. 14.08.2007 | 16:45
          Avatar rebrik Arch, Ubuntu  Používateľ
          Asi skor switch user a sh je shell. Ono ked nevies co s tym "dosom" tak pozri tu a tu.
          A vela stastia pri poznavani.
          Of All The Things I've Lost, I Miss My Mind The Most.