download firefox & mrznutie pri rr a shutdown-e

Sekcia: Aplikácie & Desktop 15.08.2007 | 17:38
Avatar lazzio F16  Používateľ
zdar.

1. tak ,pri stahovani ( mp3,blbosi atd.) mi nie vzdy ale vacsinou padne firefox ,proste sa vypne a ak nespadne tak pri napr. stahovani setu sa pusti mplayer plugin a tam to zacne natahovat , ale to je mi je na prd,lebo to ptrebujem stiahnut a nie pustat cez ff resp. mp

2. po update z Edgy na Feisty(cez adept :) ) , mi mrzne (opat nie vzdy ale z 10 x asi tak 8x :) ) restart a vypnutie pc . proste vypne monitor ale bedna bezi dalej.. odhlasnie ide OK

vdaka za rady

distr. kubuntu

zdar
$ € £ > /dev/null ; fg human_mind [1] zazen
    • Re: download firefox & mrznutie pri rr a shutdown-e 15.08.2007 | 17:46
      Avatar lazzio F16  Používateľ
      este k tomu firefoxu , spadne tiez ak si cem ulozit stranku do zaloziek (ctrl+d)
      $ € £ > /dev/null ; fg human_mind [1] zazen
      • Re: download firefox & mrznutie pri rr a shutdown-e 15.08.2007 | 18:19
        Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
        pocuj, a keby spustis ten firefox z konzoly a sledujes co napise po pade? budeme mudrejsi
        cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
        • Re: download firefox & mrznutie pri rr a shutdown-e 15.08.2007 | 20:31
          Avatar lazzio F16  Používateľ
          no ff pusteny z terminalu slape v pohode/2 , pridanie zalozky funguje, ked cem downloadovat tak zas sa spusti plugin mplayer a si to natahuje,takze cez terminal nic nepada,
          ,co ty nato ako odbornik ?:)
          dik
          $ € £ > /dev/null ; fg human_mind [1] zazen
          • Re: download firefox & mrznutie pri rr a shutdown-e 15.08.2007 | 20:56
            Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
            no ak to pada bez terminalu, tak by to malo hadam padat aj s terminalom. sak skus sa s tym pohrat, az kyms a ti to nezrbka aj s terminalom.
            cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
            • Re: download firefox & mrznutie pri rr a shutdown-e 15.08.2007 | 21:08
              Avatar lazzio F16  Používateľ
              no,vo ff je v ponuke nastroje polozka Chybove hlasenia,pozrel som tam a bolo tam one :

              Varovanie: Očakávaný selektor. Pravidlá ignorované kvôli nesprávnemu selektoru.
              Zdrojový súbor: file:///home/lazzio/.mozilla/firefox/hc7nuivk.default/chrome/userContent.css
              Riadok: 1

              tak som zmenil temu ff a uz sa da pridat zalozka v pohode :),,,, ok dik
              a teraz co stym mplayerom? necem to pocuvat cez ff ale si to vklude stiahnut a tak prehrat...
              nevis? (pridem az vecer) /

              zatim dik...
              $ € £ > /dev/null ; fg human_mind [1] zazen
              • Re: download firefox & mrznutie pri rr a shutdown-e 15.08.2007 | 22:32
                Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
                nerozumiem celkom otazke. o co ide? chces si videjka napr z youtube stiahnut do pc? tak na to je stranka youtubex.com ;; alebo co? neviem presne o co ti ide
                cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
                • Re: download firefox & mrznutie pri rr a shutdown-e 16.08.2007 | 01:35
                  Avatar lazzio F16  Používateľ
                  nie nie,video nie,,sety(napr. 20-200mb mp3 subory ,alebo track(napr. 5mb) to je jedno proste hudba) , clicknem na download a sa mi vo ff spusti mplayer a zacne to tam downloadovat az kym to cele nestiahne a potom si to mozem pustit ale nemam to na hdd , snad chapes:)
                  $ € £ > /dev/null ; fg human_mind [1] zazen
                  • Re: download firefox & mrznutie pri rr a shutdown-e 16.08.2007 | 02:39
                    Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
                    no sak na disku to niekde mas, ked ti to ide. sak kam to cachuje, asi? no to je jedno, ale uz aspon vieme o co ide. nemozes kliknut na download pravym a dat 'save target as' ?? alebo to aj tak cachuje? neviem, toto je vec aplikacie, v ktorej to robis, teda asi ff. btw set viem co je, aj ked to nie je zrovna moja oblubena muzika, nejake 70minutove sety pocuvat:)
                    cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
                    • Re: download firefox & mrznutie pri rr a shutdown-e 16.08.2007 | 11:37
                      Avatar lazzio F16  Používateľ
                      niekde to asi bude v cache ,nieco ako temporary v xp nie ? nno lenze to je podla mna blud takto to hladat,napr. ked taham soft , alebo nieco ine okrem hudby tak normalka dialogove okno vyskoci a ulozim si to pekne na plochu , tebe to normalne uklada ? skus napr tento track :

                      <a href="">http://www.mp3000.net/download/mp3/292082/new-order-60-miles-an-hour-mp3.php</a>

                      zas mi to tam taha vo ff .ach

                      [btw. electronic is good music ;-) ]

                      $ € £ > /dev/null ; fg human_mind [1] zazen
                      • Re: download firefox & mrznutie pri rr a shutdown-e 16.08.2007 | 13:09
                        Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
                        sakra chlape sak ti vravim, ze klikni pravym na download a daj 'save target as'
                        cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
                        • Re: download firefox & mrznutie pri rr a shutdown-e 16.08.2007 | 13:33
                          Avatar lazzio F16  Používateľ
                          :), toto nejde, ked to dam tak mi na plochu ulozi odkaz na dannu stranku , [ idem opekat :) ] zatiim dik
                          $ € £ > /dev/null ; fg human_mind [1] zazen
                          • Re: download firefox & mrznutie pri rr a shutdown-e 16.08.2007 | 13:54
                            Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
                            nechapem, pustil som firefox, dal som tam tvoj odkaz, dal som pravym, save link as... a zacalo mi na plochu ukladat mp3 subor s velkostou 6.3MB. tak neviem.
                            cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
                            • Re: download firefox & mrznutie pri rr a shutdown-e 16.08.2007 | 22:06
                              Avatar lazzio F16  Používateľ
                              a vyskocilo ti aj dialogove okno ze kolko uz je stiahnute? dal som " ulozit ciel odkazu ako " vybral ulozit na plochu a nic viac sa nedialo , stym ze na plochu mi po par sec. nabehla ikona s dannym suborom ,a ono to taha len neukazuje kolko je stiahnute.
                              nejak sa mi to nepaci ... ale ked to bude takto fungovat tak budiz ale predsa no....
                              $ € £ > /dev/null ; fg human_mind [1] zazen
                              • Re: download firefox & mrznutie pri rr a shutdown-e 16.08.2007 | 22:22
                                Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
                                no, ja primarne pouzivam operu, ale ano, okno s progresom mi vyskocilo. pustal si ten firefox v konzole? nevypise nic, ked ides stahovat?
                                cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
                                • Re: download firefox & mrznutie pri rr a shutdown-e 16.08.2007 | 22:54
                                  Avatar lazzio F16  Používateľ
                                  ani cez terminal mi nevyskocilo okno stahovania,a terminal ukazuje toto:
                                  lazzio@GNU:~$ firefox
                                  X Error: BadDevice, invalid or uninitialized input device 169
                                  Major opcode: 145
                                  Minor opcode: 3
                                  Resource id: 0x0
                                  Failed to open device
                                  X Error: BadDevice, invalid or uninitialized input device 169
                                  Major opcode: 145
                                  Minor opcode: 3
                                  Resource id: 0x0
                                  Failed to open device
                                  QSettings::sync: filename is null/empty
                                  QSettings::sync: filename is null/empty
                                  QSettings::sync: filename is null/empty
                                  QSettings::sync: filename is null/empty
                                  QSettings::sync: filename is null/empty
                                  QSettings::sync: filename is null/empty
                                  QFile::writeBlock: File not open

                                  no a toto QFile::writeBlock: File not open sa tam opakuje vela x nebudem to tu vypisovat vsetko....

                                  hovori ti to nieco ? lebo mne nie
                                  $ € £ > /dev/null ; fg human_mind [1] zazen