zase beryl

Sekcia: Aplikácie & Desktop 16.08.2007 | 12:44
ucho1212   Návštevník
PLS najskor som noob v linuxe . Nejak som tam dostal beryl lenze on nejede neviem preco ale mam tam ten diaman a preco mi nejde pls ...viem lahka odazka :] isiel som cca podla tohoto ale iba berila na grafiku som mal iny navod http://lhansen.blogspot.com/2006/10/3d-desktop-beryl-and-xgl-on-ubuntu-edgy.html
    • Re: zase beryl 16.08.2007 | 14:23
      Avatar Tomáš ubuntu 7.04  Používateľ
      skus dat na ten diamant pravym tlacidlom myši a obnovit managera okien, mozno nemas pusteny beryl, manager moze bezat ale manager okien byt pusteny nemusi byt, skus si to tam pozriet
      • Re: zase beryl 16.08.2007 | 16:46
        ucho1212   Návštevník
        jj aj ja si myslim ze beryl neni pusteni ale ako ho pusim co my tam chiba??
        • Re: zase beryl 16.08.2007 | 16:48
          ucho1212   Návštevník
          dal som obnovit aj jedno aj druhe a nic
          • Re: zase beryl 16.08.2007 | 17:48
            Ykso   Návštevník
            mas ho pridany v programoch pri spusteni pc ?
            aku mas graficku ?
            mas nainstalovane vsetky balicky ?

            "beryl-manager" tam musis mat, pri spusteni
          • Re: zase beryl 16.08.2007 | 17:49
            Avatar Tomáš ubuntu 7.04  Používateľ
            skus pozriet na volbu managera okien v tom berylmanager, co tam mas zaskrtnute, mal by si tam mat na vyber, compiz, beryl alebo tvoj manager okien ked pouzivas gnome tak ten ako ja, tam skus dat beryl, ak nepojde skus ustit v terminaly beryl
            • Re: zase beryl 16.08.2007 | 21:43
              Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
              Presne tak, môže byť predvolený manažér okien Metacity.
    • Re: zase beryl 16.08.2007 | 20:29
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
      Nechcelo sa mi čítať odkaz na tvoj postup, ale zhrniem to v skratke: Skôr musíš nahodiť driver pre grafiku, ak máš Intel máš o starosť menej. Nahoď balíky beryl, beryl-manager, emerald-themes, daj do sedení príkaz beryl-manager aby sa ti spúšťal po štarte. Predtým ešte vygoogli na nete nastavenia xorg.conf pre patričnú grafiku.
      • Re: zase beryl 16.08.2007 | 23:12
        ucho1212   Návštevník
        mam nastavene aj beryl okna aj to druhe ale stale nemam kocku mam aj beryl manager stahol som si setko co bolo beryl...
        nejde
        • Re: zase beryl 17.08.2007 | 02:10
          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
          Beryl ako taký ti ide? Tiene ponúk, záhlavie okna. Či to nie je len v nastavení Berylu.
        • Re: zase beryl 17.08.2007 | 10:14
          Avatar Tomáš ubuntu 7.04  Používateľ
          no to je rozdiel či ti ide beryl alebo nie, ked ti ide beryl a nemas kocku je to iny problem, nemas ju povolenu a to povolis nastaveniach, ak ti nejde beryl, potom treba konať inak, najprv skontroluj ten beryl či ho máš zapnutý, potom nabehni nma berylk managera do nastavení -> desktop -> desktop cube to musi byt zaskrknute...
          • Re: zase beryl 17.08.2007 | 10:37
            ucho1212   Návštevník
            v berylemam nastavene setko na povolene skoro a problem je v tom ze beryl nejde ale ja vobec netusim ako ho pustim beryl-manager mam dany ale on sa nepusti ako ho mozem pustoit ?? pls polopatisticky amma linux 2 den :))
            • Re: zase beryl 17.08.2007 | 11:19
              Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
              Máš druhý deň Linux a serieš sa s Berylom? Radšej si zvykaj na desktop, nájdi si vhodné programy, ktoré budeš využívať. Nechápem vážne prečo sa hneď každý láme za Berylom. Ja som ho používal v Gnome len kvôli prepínaniu plôch kolieskom a náhľadom plôch. Teraz ho v KDesktope nepoužívam vôbec, uprednostňujem rýchlosť a stabilitu.
      • Re: zase beryl 17.08.2007 | 12:13
        Avatar Peter Paška Ubuntu 11.04, LinuxMint  Používateľ
        Tak ja neviem. Včera som otcovi nainštaloval Ubuntu a nenahadzoval som Beryl však načo. V menu som zapol efekty zaškrtol cube a control alt pravé tlačidlo myši fungovala krásne. A opakujem Beryl som ani neinštaloval.
        PC Intel Core2Duo {3200}, 2GB RAM, ASUS Nvidia GTS250 1GB, 1 TB HDD, MB ASUS P5QE-L / NTB Fujitsu Lifebook AH512
        • Re: zase beryl 17.08.2007 | 12:24
          ucho1212   Návštevník
          serem sa preto z berylom lebo budem kupovat komp tak ze ci si tam dam linux lebo rozmyslam ze win nedam vobec tak sa serem z berylom aby som videl ci sa mi to lubi a ci mio to je lepsie ako win
        • Re: zase beryl 17.08.2007 | 12:25
          Avatar Tommy Angelo   Používateľ
          ved to, ze Fiesty to uz v zakladu ma nahodene ;) ale on ma asi Edgy...tak mohol by stiahnut novsieho Fiestyho a tam to ma automaticky a nemusi sa s nicim srat ;)