BERYL MÁNIA?

Sekcia: Aplikácie & Desktop 17.08.2007 | 11:26
Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
Postrehol som na fóre že veľa nováčikov chce mať hneď za každú cenu Beryl, prípadne iný 3D desktop. Tiež som používal nejaký čas v Gnome Beryl, najmä kvôli prepínaniu plôch kolieskom myši a náhľadom plôch, ale to som nepoužíval Linux 2 dni.

Aký máte na toto názor? Skôr by som začínajúcim užívateľom Linuxu odporučil, nech si zvykajú na desktop a nech si nájdu tie správne programy, ktoré môžu naplno využívať.
    • Re: BERYL MÁNIA? 17.08.2007 | 11:46
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      No môj názor je takýto: beryl zbytočne spomaľuje prácu, nefunguje korektne s pagerom, prepínanie plôch je zbytočne neprehľadné, efekty nepoužiteľné, nízka stabilita, funkcie oproti kwin takmer nulové ...
    • Re: BERYL MÁNIA? 17.08.2007 | 11:51
      Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
      Je to cele zabugovane :) Po case kazdy zisti, ze to koliduje s nejakou inou aplikaciou, ktoru pouziva a odinstaluje to.
    • Re: BERYL MÁNIA? 17.08.2007 | 12:23
      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
      beryl spociatku ich prilaka k linuxu. Ale iba mensia polovica z nich skutocne ostane u linuxu a pouziva ho...ked sa vyskytne problem, tak radsej formatnu disk...

      moj nazor :: este lepsie ovladace a este lahsie blbuntu...(a nebolo by od veci aby bolo rychlejsie)
      • Re: BERYL MÁNIA? 17.08.2007 | 13:14
        Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
        Blbuntu je moja registrovana znacka a preto ju zakazujem pouzivat komukolvek okrem mna! ;)

        Ale teraz vazne, blbinky ako beryl pri beznej praci skor zdrzuju. Neviem preco kopa linuxakov robi na takej hovadine ked nie su este poriadne ovladace grafickych kariet. Ja mam napr. graficku kartu sis a nevyzera, ze by mal niekto chut napisat voladace.
    • Re: BERYL MÁNIA? 17.08.2007 | 15:21
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Tak isto to vidim aj ja. Ale nezacinal som kvoli berylu s linuxom.. Teda z casti mozno aj hej, chcel som vyskusat co vsetko linux dokaze tak som si nainstalil OpenSuSe 10.1 tam som mal priehladnu konsole a ked som instaloval nieco z rpm balicka tak som bol macher.. ale potom som zacal skumat beryl, mal som ho asi 1 tyzden a potom mi zacali drbnut veci ktore s berylom nesli proste.. tak som dostal nervy a od linuxu som na chvilku odisiel. Potom som sa zacal zaoberat bezpecnostou a programovanim s PyQt a Pythonom a tak som sa vratil. Vcera som si nainstalil novu verziu Kubuntu 7.04 Fiesty a som nadmierne spokojny.. Uz od linuxu nikdy neodidem :) Aha a este ze na zaciatku som mal KDE, bolo to velmi super, potom som bol na GNOME ( ubuntu ) a neskor som zacal skusat fluxbox, icewm a taketo ,,light" prostredia, dost vela som sa naucil, ale ja bez ikoniek pracovat neviem :) jasne ze polovicu veci ktore robim robim cez konzolu, prebiehanie medzi zlozkami, kopirovanie atp ale mam rad klikatka a nehambim sa za to :D
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: BERYL MÁNIA? 17.08.2007 | 16:40
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
      Ešte ma napadla jedna vec, začiatočníci možno chcú machrovať s Berylom a 3D efektami, prerobia si desktop na štýl Visty a predvádzajú svoj Linux desktop Windowsákom.
      • Re: BERYL MÁNIA? 17.08.2007 | 17:22
        Avatar Tommy Angelo   Používateľ
        je to tak :) trafil si do cierneho...mam to overene :D
        • Re: BERYL MÁNIA? 17.08.2007 | 23:21
          --   Návštevník
          cize _konecne_ sa na linuxe nasla jedna vec/feature na ktoru sa daju nalakat novi pouzivatelia :-) vobec nevadi ze polovica z nich odide ale aspon budu mat o linuxe ake take povedomie a zopar ich pri nom urcite aj zostane. viac pouzivatelov = lepsia podpora vyrobcov hardwaru, softveru... ktori si nenechaju uniknut peniaze potencialnych zakaznikov... drzme palce aby sa to zacalo diat vo vacsom meradle :-)

          a este k berylu/compizu: v sucasnosti uz nastava obdobie kedy sa graficke efekty dostavaju do zakladnej vybavy velkych distribucii takze s ich sprevadzkovanim by uz nemali mat extremne problemy ani zaciatocnici (s vynimkou instalacie proprietarnych ovladacov pre nvidie a novsie ati).
          • Re: BERYL MÁNIA? 18.08.2007 | 11:18
            Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
            Niekto skúsi, nepáči sa mu, povie ostatným, že je to shit, ostatní ani nezistia čo je linux pretože si myslia, že je to shit. (vlastné skúsenosti)
            • Re: BERYL MÁNIA? 18.08.2007 | 19:21
              --   Návštevník
              vzhladom na to ze tito ludia si doteraz o linuxe vacsinou mysleli ze je to iba praca s ciernou konzolou a ziadne graficke prostredie tak je to obrovsky pokrok.

              nuz co, kazdy ma skusenosti ine.

              ale treba skusat ludi nalakat - z mojho pohladu je hlavnym cielom podpora vyrobcov hardveru a softveru ak by linux mal aspon 10 % podiel - hoci by ti pouzivatelia boli sklamani a nahnevani tak ako su teraz mnohi nahnevani na microsoft ale nic s tym nerobia a pokojne pouzivaju jeho "vytvory" nadalej.

              ked niekto zisti ze existuje alternativa k microsoftu tak to bude drzat niekde v podvedomi a az ho raz microsoft skutocne nastve tak predsa sa aj po sklamani k linuxu vrati lebo uz to prenho nebude uplne neznama vec. najvacsia chyba linuxu je totiz to ze o nom doslova nikto nevie - okrem nas nadsencov.
              • Re: BERYL MÁNIA? 19.08.2007 | 12:11
                Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                ale neviem, co sa linuxaci rozkrikuju, pretoze stejne je podiel zastupenia asi 0.5% na desktopoch (citujem jedneho ceskeho IT "profesionala" ! :D )
    • Re: BERYL MÁNIA? 17.08.2007 | 23:16
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      linux pouzivam uz dlho, ale takuto ficurku som v zivote nepotreboval.