Ubuntu instalacia

Sekcia: Ostatné 18.08.2007 | 11:29
mackousko   Návštevník
Nejde mi nainstalovat ubuntu 7.04. Hodi mi to hlavne menu instalaciu ale ked zvolim cokolvek s toho (instalovanie v textovom mode v grafickom atd) tak sa mi to zastavi s hlaskou
kernel alive
kernel direct mapping tables up to 140000000 @ 8000 - e000
a potom mi to nic neurobi ako keby zamrzol.
    • Re: Ubuntu instalacia 18.08.2007 | 11:30
      mackousko   Návštevník
      Este dodam ze sa jedna o 64bitovy ubuntu.
      • Re: Ubuntu instalacia 18.08.2007 | 21:28
        qw11   Návštevník
        Neviem ci som to dobre pochopil(slaba angl.) ale pri tejto chybe najcastejsie radili testovat CD na chyby a napalit ho nizsou rychlostou.
        • Re: Ubuntu instalacia 18.08.2007 | 21:41
          qw11   Návštevník
          Este ho skus spustit s parametrom noapic.
      • Re: Ubuntu instalacia 18.08.2007 | 21:53
        petertomasy   Návštevník
        Ja som sa dnes pokúšal nainštalovať ubuntu 7.10 alternate, i desktop , ale inštalovanie sa mi nepodarilo, tak som skúsil ubuntu 7.04 , tak isto s nezdarom . Všetky sťahovania som robil vo Windowse. Nejak mi to nešlo do hlavy , tak som si stiahol md5sum.exe a chyba sa našla . Ani v jednom prípade mi nesedel súčet. Ale pri inštalacii keď som skúšal integritu , alebo kontrolu cd, tak tá, prebehla čuduj sa svete v poriadku. Takže by som najprv skúsil chybu hladať tu.
      • Re: Ubuntu instalacia 18.08.2007 | 23:32
        mackousko   Návštevník
        No uz mi to ide bolo to tim noacpi. Diki za info.
        • Re: Ubuntu instalacia 19.05.2008 | 11:54
          hdche   Návštevník
          no problemy to zevraj robi len s ASUS zakladnymi doskami, ktoru mam tiez,
          riesenim je zevraj novy bios alebo podobne pre mna nedosiahnutelne polozky :D
          takze som to tiez riesil NOAPIC, teda v biose som nahodil nejake APIC ACPI neviem co .. disabled ..

          somarina je to, ze ja mam aj windows xp aj ubuntu 8.04 a ked sa chcem dostat do toho druheho musim nastavenia v biose prehodit :) lebo inak to nejde ...
          a robila to aj Fedora 9, nie len Ubuntu
    • Re: Ubuntu instalacia 18.08.2007 | 21:35
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      Iné distribúcie (napr mandriva) fungujú?