Ubuntu Feisty: zmizli mi tlacitka Shutdown a Reset

Sekcia: Aplikácie & Desktop 18.08.2007 | 19:04
Avatar mayko ubuntu kk  Používateľ
Zdravím, troška som sa hral s používateľmi a skupinami vo Feisty Fawn a všimol som si že keď user nie je root tak mu v menu chýbajú možnosti na vypnutie/reštartovanie počítača>> nič nové. Ale keď som sa znova prihlásil ako správca(teda 1. konto ktoré som vytvoril pri inštalácii) na moje veľké počudovanie sa aj mne stratili tieto položky.

Mohol by mi niekto poradiť ako dostať tie tlačidlá späť v správcovskom móde, a prípadne ako povoliť vypínanie/reštart počítača keď je prihlásený používateľ ktorý nemá práva na správu. Tu to nejde už ani cez kozolu.

thx
    • Re: Ubuntu Feisty: zmizli mi tlacitka Shutdown a Reset 18.08.2007 | 19:09
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      V ubuntu nie je ani jeden užívateľ ako správca. Na správu sa pristupuje tak, že sa iba prepožičajú práva roota na danú aplikáciu. Teda 1. konto je tak isto iba obyčajný užívateľ.
      Cez konzolu vypneš počítač príkazom sudo halt, reštartuješ sudo reboot . Heslo zadáš svoje.
      Tie tlačítka ti zmizli odkiaľ? Chýba ti to v Systém -> Ukončiť prácu?
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: Ubuntu Feisty: zmizli mi tlacitka Shutdown a Reset 18.08.2007 | 19:15
        mayko   Návštevník
        Ano presne odtiaľ mi zmizli. Takže vravíš, že pri príkazoch cez sudo zadávam vždy heslo aktuálneho používateľa? Tak potom čím je zabezpečená ochrana?
        • Re: Ubuntu Feisty: zmizli mi tlacitka Shutdown a Reset 18.08.2007 | 19:27
          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
          Tým vlastným heslom. Mal by si sa už uvedomiť keď pýta od teba heslo, že to je asi vážne. Ale sudo nemusí mať povolené používať každý užívateľ.
          S tými tlačítkami ozaj neviem. Jedine skúsiť vymazať ~/.gnome ~/.gnome2 ~/.metacity . Alebo ich iba premenovať. Tam sa držia nastavenia gnome
          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
          • Re: Ubuntu Feisty: zmizli mi tlacitka Shutdown a Reset 18.08.2007 | 19:34
            Avatar mayko ubuntu kk  Používateľ
            Skúsil som všetky vymazať, reštartnúť gnome, ale môj problém to nevyriešilo. Nenapadá ťa ešte čosi iné?
            • Re: Ubuntu Feisty: zmizli mi tlacitka Shutdown a Reset 18.08.2007 | 20:39
              qw11   Návštevník
              A nehral si sa aj s system-sprava-prihlasovacia obrazovka? Tam skus v "lokalne" znovu zaciarknut polozky v "lista menu". Jedna sa o zobrazit menu akcii a zahrnut polozku menu pre vyber nazvu hostitela.
              • Re: Ubuntu Feisty: zmizli mi tlacitka Shutdown a Reset 18.08.2007 | 20:56
                Avatar mayko ubuntu kk  Používateľ
                A vieš že som sa s tým hral, no neprikladal som tomu nijakú pozornosť. Mal si pravdu, problém vyriešený na 100.

                Veľmi pekne ďakujem.
                • Re: Ubuntu Feisty: zmizli mi tlacitka Shutdown a Reset 18.08.2007 | 21:22
                  qw11   Návštevník
                  Toto je casty pripad vypnutia tychto poloziek v menu a je to dost nestaste riesene lebo asi nikto by to tam necakal.