asi ma odstrelite

Sekcia: Aplikácie & Desktop 18.08.2007 | 22:45
gucci   Návštevník
asi ma odstrelite ale ako zozeniem linux??????????????????????

mam internet ale mam cederomku taku staru ze to nevie napalovat. ludia v okoli nemaju net a ak hej tak nie taky s ktorymi si mam co povedat a kupovat to nechcem lebo este neviem ci sa mi to bude pacit
    • Re: asi ma odstrelite 18.08.2007 | 22:57
      Avatar Peter Rozum Arch Linux  Používateľ
      ja by som na tvojom mieste zacal tu a pozrel by som sa po tom reqest a free cd. alebo je taky projekt, vola sa to distrosearch. poobzeraj sa a rozhodni, ze co bude najlepsie ;)
      Everything is proceeding as I have foreseen.
    • Re: asi ma odstrelite 18.08.2007 | 23:02
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      tie bezplatne cedecka od ubuntu rozhodne ber, a to kupenie je rozhodne vyborna vec - a bude ta to stat len par koruniek...

      mna zas napadlo pozicat si napalovacku od niekoho, alebo hodit iso linuxu na usb klucik a kamarata to vypalit...

      alebo kupit novy pocitac s predinstalovanym linuxom :D :D :D
    • Re: asi ma odstrelite 18.08.2007 | 23:05
      Avatar rebrik Arch, Ubuntu  Používateľ
      Noo si vylucil najbeznejsie sposoby :-)
      Mozes si dat poslat Ubuntu cez Ship-it, ked nechces ty napalovat, len to chvilu potrva.
      Viem, ze aj na Slovensku nieco take bolo, ze ti dobrovolnik napali a posle alebo donesie za minimalnu sumu (napr. media), ale neviem uz, aka stranka to bola.
      Alebo povedz skade si a mozno sa dohodnes aj s niekym tu na tomto fore.
      Popripade ked chces vynechat CD uplne mozes skusit tento Debian installer pre Win.

      Of All The Things I've Lost, I Miss My Mind The Most.
    • Re: asi ma odstrelite 19.08.2007 | 00:33
      Avatar kernel OpenSUSE, Gentoo  Používateľ
      Neodstrelujeme ľudí za začiatočnícke otázky (nie každý rozumie PC a je nútený/chce s ním pracovať), ale za nezruzumitelné/nezodpovedateľné/spam a flame-support otázky. Takže feel free to ask.

      Len pre budúcnosť použi výstižnejší predmet (pomôže to ostatným ľuďom z rovnakým problémom/otázkov, aby sa nepýtali dva krát to isté)
      There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary and those who don´t.
      • Re: asi ma odstrelite 19.08.2007 | 08:22
        Avatar 13th. Mandriva 2008  Používateľ
        Čo tak si objednať Linux z Shopu na tejto stránke? Majú takmer všetko čo sa bežne používa, a ceny sú celkom v pohode.
        • Re: asi ma odstrelite 19.08.2007 | 10:56
          Avatar Tomáš Mandriva 2007.1 Spring  Používateľ
          Keďže kupovať nechceš, sieť nemáš.....Skús sa pozrieť do časopisov /určite nejaké máš/ - vyhrabal som niečo ako:
          "operační systém SuSE LINUX 7.2 /ehm......staršie/ Live Eval CZ a takisto "Mandrake 8.2" atď.
          osobne by som so SuSE nezačínal....
          nechcem dýchací prístroj s windowsom
    • Re: asi ma odstrelite 19.08.2007 | 11:39
      ----   Návštevník
      a aky mas ten internet rychly? Ak je dostatocne rychly ,tak stiahni linux na disk a instaluj z disku
    • Re: asi ma odstrelite 19.08.2007 | 11:47
      123   Návštevník
      co takto si kupit napalovacku ,ak si mas kupovat CD s linuxom , tak uz si radsej doloz par korun a kup vyhovujuce zelezo.
    • Re: asi ma odstrelite 19.08.2007 | 12:03
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      Hmm, čo tak hodiť napr. slax na usb? Aspoň uvidíš, či sa ti Linux páči, alebo nie.
    • Re: asi ma odstrelite 19.08.2007 | 12:14
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      ako uz bolo vyssie spominane... najlepsie kupit napalovacku. a potom mozes napalovat jedno distro za druhym... dnes je to viac menej nutnost mat moznost vypalit nejake cd...

      btw cena cedecka je pod 10 korun asi v kazdom obchode...
    • Re: asi ma odstrelite 19.08.2007 | 12:18
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      jj, za ten predmet ;-)

      inac <a href="http://www.linuxos.sk/eshop/kategoria/50/index.html">
      Distribúcie - Eshop</a>
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
    • Re: asi ma odstrelite 19.08.2007 | 17:51
      WlaSaTy   Návštevník
      :mam internet ale mam cederomku taku staru ze to nevie napalovat.

      no, vzhľadom na to že sa nikomu nechcelo investovať do výmeny jediného komponentu ktorého cena je v pomere k celému počítaču relatívne malá, tak by si asi mohol povedať niečo o tvojej zostave. Možno sa jedná o niečo kde by sa lepšie cítilo xbuntu, DSL linux alebo puppy linux.

      PS.: starý komp nie je hamba, ja ich mám niekoľko a som s nimi vrcholne spokojný. ale možno som si len zle typol a tebe sa pokazila na novom stroji vypalovačka a teraz máš len dočasné riešenie :-)
    • Re: asi ma odstrelite 20.08.2007 | 13:53
      Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
      Neviem, odkiaľ si, ale ak z Bratislavy a okolia, skús sa zúčastniť nejakej akcie, napríklad linuxfest, tam sa rozdávajú CD zadarmo. Môžeš vyskúšať, či sa ti páči alebo nie. Akciu organizuje užívateľ "tomolc", môžeš sa ho spýtať, kedy bude ďalšia akcia, (tomolc@jabber.sk), alebo na www.linuxfest.sk
      "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
      • Re: asi ma odstrelite 20.08.2007 | 13:54
        Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
        pardon, tomolc@jabbim.sk
        "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>