wifi, ubuntu, freespire a asus

Sekcia: Hardware a Drivery 20.08.2007 | 16:35
Avatar i.m.   Používateľ
Zdravim, mam NB Asus A6M (Q050). Problem je vo Wifi, absolutne mi ani v Ubuntu ani v Kubuntu nenajde ziadnu siet, vo win ano. Zaujimave je , ze vo Freespire 2.0 mi wifi funguje bez problemov a dokonca uz ked ho spustim z live CD. Nechal by som si aj Freespire, ale neviem ci to robi aj vam, ale vo freespire mi nevitvori pri spustani PC v Grub spustanie windows (akoze mi prepise MBR, ale spusta sa mi len linux, nemam na zaciatku na vyber freespire alebo win...).
A vo freespire sa mi trochu nepaci KDE a, ze tam nie je ani adept, ani synaptic. Preto vas ziadam o radu, ci mi viete niekto poradit, ze co mam do Ubuntu doinstalovat aby mi islo wifi alebo mi poradte, co mam spravit aby som vedel s freespire bootovat aj win, zatial to riesim tak, ze mam nainstalovane aj ubuntu :). Ale pre mna je zbytocne mat aj ubuntu aj freespire.
PS: Skusal som aj dopisat do menu.lst riadky z ubuntu... zbytocne... ale aj tak by som radsej pouzival ubuntu ako freespire... no neviem co bude jednoduchsie...
    • Re: wifi, ubuntu, freespire a asus 21.08.2007 | 01:53
      m4rtin.m   Návštevník
      pokial je tam sietovka intel Wireless 3945ABG tak to musi slapat
      • Re: wifi, ubuntu, freespire a asus 21.08.2007 | 01:54
        m4rtin.m   Návštevník
        myslim wifi sietovku, a samozrejme slapat to bude s nonfree ovladacmi
        • Re: wifi, ubuntu, freespire a asus 21.08.2007 | 23:45
          Avatar i.m.   Používateľ
          nie je tam praveze intel, je tam nejaky realtek broadcom...
          • Re: wifi, ubuntu, freespire a asus 22.08.2007 | 19:48
            Avatar i.m.   Používateľ
            asi to nie je ani realtek ale ASUS, aspon tak mi to vo win ukazuje (ASUS 802.11b/g), viete niekto aky driver mam nainstalovat do UBUNTU, ci neviete? neviete aky driver moze freespire oproti ubuntu obsahovat navise (na wifi)? :(
            • Re: wifi, ubuntu, freespire a asus 23.08.2007 | 01:12
              Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
              Skús nainštalovať ndiswrapper a použiť cez neho windows ovládač. Mne to tak na broadcom 4311 funguje. Napíš konkrétne aká je tá wifi (lspci)
              Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
              • Re: wifi, ubuntu, freespire a asus 25.08.2007 | 21:05
                Avatar i.m.   Používateľ
                a ako mam cez neho pouzit win ovladace? nemas nejaky navod? asi mi to nefunguje alebo co... a ako mam zistit presne aku mam wifi kartu?
                • Re: wifi, ubuntu, freespire a asus 25.08.2007 | 21:42
                  Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                  1. Nainštaluješ ndiswrapper
                  2. Z windows ovládača skopíruješ niekam súbory bcmwl5.inf a bcmwl5.sys (sú niekde v program files rozbalené). Ak nemáš windows, tak nainštaluj ten ovládač cez wine (potom ho nájdeš v ~/.wine/dosdevices/drive_c/Program files/ ... )
                  3. Otvoríš si konzolu
                  4. Napíšeš sudo ndiswrapper -i cesta_kam_si_skopiroval_tie_subory/bcmwl5.inf
                  5. Napíšeš sudo ndiswrapper -l. Mal by vypísať niečo ako driver instaled, hardware present
                  6. Napíšeš sudo ndiswrapper -m
                  7. Napíšeš sudo modprobe ndiswrapper

                  Hotovo. Wifi by mala fungovať.

                  Ten príkaz lspci si neskúšal aby si zistil, čo to je za wifi (niekde vo výpise PCI zariadení na 100% bude)
                  Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                  • Re: wifi, ubuntu, freespire a asus 26.08.2007 | 13:26
                    Avatar i.m.   Používateľ
                    Network controller: Broadcom Corporation BCM4318 [AirForce One 54g] 802.11g Wireless LAN Controller (rev 02) - takze mam asi to iste co aj ty...

                    skusal som to instalovat podla toho navodu co si mi dal, islo to bez problemov, este testnem wifinu a potom sa ozvem, zatial diky, vizera to nadejne...
                    • Re: wifi, ubuntu, freespire a asus 26.08.2007 | 13:39
                      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                      Dúfam, že to pôjde. Inak nemáš tú čo ja. Ja mám Broadcom 4311 ;) Ale návod by mal byť ten istý.
                      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                      • Re: wifi, ubuntu, freespire a asus 26.08.2007 | 16:57
                        Avatar i.m.   Používateľ
                        hmm, nejak to bud nefunguje, alebo to nefunguje podla mojich predstav. ani wifi radar ani network manager mi neukaze a nenajde ziadnu bezdrotovu siet... v com moze byt este problem?