drivery pre audio a video

Sekcia: Aplikácie & Desktop 20.08.2007 | 19:20
Cvaldo   Návštevník
Caute neviete mi poradit neaky univerzalny kodek ktory bude prehravat vetky audio a video formaty

Dik
    • Re: drivery pre audio a video 20.08.2007 | 19:32
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      • Re: drivery pre audio a video 20.08.2007 | 23:10
        Cvaldo   Návštevník
        hmm diki ale ten mam naistalovany a necita mi wma.
        • Re: drivery pre audio a video 20.08.2007 | 23:37
          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
          Možno ešte xine-extracodecs
          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
          • Re: drivery pre audio a video 21.08.2007 | 00:54
            petertomasy   Návštevník
            w32codesc napr: http://linux.softpedia.com/get/Multimedia/Video/w32codec-all-2005-10127.shtml
        • Re: drivery pre audio a video 21.08.2007 | 10:45
          Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
          zoznam mojich kodekov. Teraz najzaujímavejšia časť.
          mplayer -vc help|grep wmv
          
          ffwmv1      ffmpeg    working   FFmpeg M$ WMV1/WMV7  [wmv1]
          ffwmv2      ffmpeg    problems  FFmpeg M$ WMV2/WMV8  [wmv2]
          ffwmv3      ffmpeg    problems  FFmpeg M$ WMV3/WMV9  [wmv3]
          wmv8        dshow     working   Windows Media Video 8  [wmv8ds32.ax]
          wmv7        dshow     working   Windows Media Video 7  [wmvds32.ax]
          wmv9dmo     dmo       working   Windows Media Video 9 DMO  [wmv9dmod.dll]
          wmvdmo      dmo       working   Windows Media Video DMO  [wmvdmod.dll]
          wmvadmo     dmo       working   Windows Media Video Adv DMO  [wmvadvd.dll]
          wmvvc1dmo   dmo       working   Windows Media Video (VC-1) Advanced Profile Decoder  [wvc1dmod.dll]
          

          Evidentne by mala byť podpora wmv priamo v ffmpeg
          • Re: drivery pre audio a video 21.08.2007 | 13:56
            cvaldo   Návštevník
            Cau vsetky tieto kodeky mam aj ja a aj tak minechce citat wma subory a este mi robi problemi so zvukom ked si pustam videa s youtobe.
            • Re: drivery pre audio a video 21.08.2007 | 14:00
              cvaldo   Návštevník
              sorry som sa sekol ten format je wmw
              • Re: drivery pre audio a video 21.08.2007 | 15:03
                WlaSaTy   Návštevník
                Tie kodeky sú wmv (winloos media video) ale o hranie sa zo slovíčkami tu nejde. Niesú náhodou tie súbory aj s DRM teda kopyrajtované? Totižto v tomto prípade by zaujímalo aj mňa ako sa dajú také súbory prehrať na linuxe. Myslím že MS niečo spomínalo aj o tom že poskytlo alebo poskytne kodeky na prehrávanie podobných videí aj pod Linux ale netuším či takáto správa nevyšla na Apríla.

                PS.: bez DRM si človek nepozrie filmy z virtuálnej video požičovne ktorú má napríklad T-Com.
                • Re: drivery pre audio a video 21.08.2007 | 16:39
                  Avatar srigi   Používateľ
                  Tak to musel byt vtip, aby MS uvolnil nejaky kus SW (alebo spec toho SW) pre Linux.
                  • Re: drivery pre audio a video 21.08.2007 | 17:14
                    WlaSaTy   Návštevník
                    Prečo myslíš? MS robí občas aj pre UNIX a Linux. Mal som nainštalovaný ten ich exploiter na rôznych unixoch spustených pod rôznymi platformami. A tak isto na svete existujú aj stolové prehrávače ktoré bežia na linuxe a vedia prehrávať aj DRM chránené hovadiny, takže možné to je. Otázkou je či je niečo takéto možné aj na bežnom Linuxovom desktope nakoľko DRM je navrhnutá skutočne nepoužiteľne čím sa stáva jej implementácia na poli desktopu zbytočnou prácou.
                    • Re: drivery pre audio a video 24.08.2007 | 20:03
                      cvaldo   Návštevník
                      Caute
                      hmm aj tak mi to stale nejde tak aky kodek. Ja mam teraz ffmpeg a stale mi nejde prehravanie wmw suborou tak aky codec si mam dat?????
                      • Re: drivery pre audio a video 24.08.2007 | 23:31
                        WlaSaTy   Návštevník
                        No a ten film je čo zač ak sa smieme opýtať?

                        Ja len tak že už máš asi nainštalované kodeky z windows ktoré umožňujú prehrávať všetky generácie wmv a tým pádom to poukazuje buď na fake s nejakým vírusom rozširujúcim sa cez DRM, na súbor ktorého prehrávanie vyžaduje licenciu DRM ktorá sa nevzťahuje na tvoj momentálny stroj-os alebo na pošhodený súbor alebo na hocičo iné.
                      • Re: drivery pre audio a video 24.08.2007 | 23:32
                        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                        aku mas distribuciu?