ciastocna zmena fs na nainstalovanom systeme

Sekcia: Konfigurácia 21.08.2007 | 14:25
xxxx   Návštevník
dobry, chcem poprosit o radu skusenejsich - mam nainstalovane kubu ff. Bohuzial, instalator umoznuje instalovat root adresar len na ext3. Svoje data som si dal sice na particiu s reiserom, no rad by som to urobil aj s castou systemu, ktora ma vacsie poziadavky na pristup k disku. Moja otazka znie: ktore adresare by s te mi z tohto hladiska odporucili presunut na reisera (moj laicky odhad je, ze bin, lib, usr). Uvedomujem si, ze to je skriabanie sa lavou rukou za pravym uchom, ale s kubu som zatial spokjny a momentalne nechcem menit distro... Dik...
    • Re: ciastocna zmena fs na nainstalovanom systeme 21.08.2007 | 14:36
      Avatar srigi   Používateľ
      Mozno by fungovalo, keby si pomocou nejakeho LiveCD zalohoval cely root adresar, zformatoval jeho partisnu na reisera a data vratil spat. Potom iba upravis /etc/fstab a prebootujes.

      Default Kubu kernel by mal mat podporu pre Reiserfs priamo zakompilovanu (treba overit, nesmie byt ako modul inak nebude bootovat).
      • Re: ciastocna zmena fs na nainstalovanom systeme 21.08.2007 | 14:48
        xxxx   Návštevník
        jasne, tiez som na to myslel, lenze som trochu zmateny z fstabu - totiz zaznam o pripojeni particie s rootom a swapom su okomentovane (#), takze predpokladam, ze este niekde inde (nemam ponatia, kde) su default zadefinovane (bez ohladu na fstab) a nechcem bez hlbsej znalosti danej konfiguracie vytvarat zbytocne konfikty v systeme...

        dik, ten ovladac otestujem, ale snad je uz default priamo v jadre...

        pokial niketo vie, ako je to s tym fstabom v kubu, budem vdacny... inak si len zo spomenutych adresarov hodim link do roota - snad by to malo fungovat...
        • Re: ciastocna zmena fs na nainstalovanom systeme 21.08.2007 | 21:35
          xxxx   Návštevník
          uz to mam vyriesene (fstab) - asi neviem citat - particia je identifikovana cez uuid...
          • Re: ciastocna zmena fs na nainstalovanom systeme 21.08.2007 | 22:45
            Avatar srigi   Používateľ
            takze mas reisera? formatol si to?
            • Re: ciastocna zmena fs na nainstalovanom systeme 22.08.2007 | 13:04
              xxxx   Návštevník
              ale, ja som taky ony... mal som skusenost z 6.10, ze reiser nie, ale trklo ma, ze na 7.04 urobim navrh instalacie (co keby nahodou) s tym, ci bude protestovat proti reiserovi - a FF neprotestuje :o)
              tak som si to cele preinstaloval - asi je to cistejsia cesta

              dik za rady...