fedora 7 nejde vstup na sluchatka a mikrofon

Sekcia: Aplikácie & Desktop 22.08.2007 | 14:13
cvaldo   Návštevník
Caute

neviete mi prosim poradit preco mi nejde vstup na sluchatka a mikrofon ked mi ide zvuk z reproduktorov
    • Re: fedora 7 nejde vstup na sluchatka a mikrofon 22.08.2007 | 14:32
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      Je zapnutý zvuk mikrofónu v mixéri?
      • Re: fedora 7 nejde vstup na sluchatka a mikrofon 22.08.2007 | 15:56
        cvaldo   Návštevník
        mam to na laptope, a zvuk mam pusteny vsetko som skontroloval
    • Re: fedora 7 nejde vstup na sluchatka a mikrofon 22.08.2007 | 14:33
      Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
      reproduktory mas pevne na skrini od pocitaca? ide ti to v nejakom inom systeme?

      Predpokladam ze mas v zadu vystup na sluchatka a reproduktory
      • Re: fedora 7 nejde vstup na sluchatka a mikrofon 22.08.2007 | 16:41
        cvaldo   Návštevník
        Je to na laptope
        • Re: fedora 7 nejde vstup na sluchatka a mikrofon 22.08.2007 | 16:43
          Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
          Hej to uz som si precital vyssie, myslel som ze je to dektop a ze je to problem HDW charakteru. Skusal si to na inom systeme ako Fedora ci to slo? Skus trebars aj nejaku live distribuciu.
    • Re: fedora 7 nejde vstup na sluchatka a mikrofon 22.08.2007 | 14:37
      Avatar Misko Kripel slackware  Používateľ
      alsamixer, tlacitko 'm' = mute, sipka hore vsetko na maximum
      asdf
    • Re: fedora 7 nejde vstup na sluchatka a mikrofon 23.08.2007 | 19:06
      audiomaster   Návštevník
      skus to urcite v inom systeme a ked ti to nepojde tak mas odpaleny koncovy stupen zvukovky. to znamena nejaky cas v servise. vyrobcovia sa s ochranou proti skratu a znizenej impedancii uz vobec nes... takze odpalit sluchatkovy vystup sa dnes podari hocikomu.
      na linuxe som sice zaciatocnik (ale na to tu mas inych...) ale o zvuku cosi viem;)


      PS: na sluchatka je VYSTUP nie VSTUP. :)
      • Re: fedora 7 nejde vstup na sluchatka a mikrofon 24.08.2007 | 20:05
        cvaldo   Návštevník
        Hmm skusil som to cez win a vsetko ide ako ma takze to niekde bude zacarovane v Linuxe ale kde??????????????????????
        • Re: fedora 7 nejde vstup na sluchatka a mikrofon 24.08.2007 | 23:20
          WlaSaTy   Návštevník
          obvykle to býva v patametroch ovládača pre zvukovku.
    • Re: fedora 7 nejde vstup na sluchatka a mikrofon 24.08.2007 | 23:24
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      vstup na slúchatka možno nejde preto, že je to výstup na slúchatka. Ale to je asi bezpredmetné
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: fedora 7 nejde vstup na sluchatka a mikrofon 25.08.2007 | 00:57
        WlaSaTy   Návštevník
        Ak má náhodou zvukovku ktorá je viac ako stereo, tak rozdelenie na vstup a výstup stráca zmysel, vtedy danú finkcionalitu zabezpečuje ovládací software v spolupráci s ovládačmi. No a zvukovky s 5+1 alebo 7+1 už niesú tak zriedkavé.

        • Re: fedora 7 nejde vstup na sluchatka a mikrofon 25.08.2007 | 21:49
          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
          Ǎno, ale ak ho chce použiť pre mikrofón, tak ho ten ovládací soft prepne na vstup pre mikrofón, takže je to vstup. A ak ho chce použiť ako výstup na slúshatká, tak ho soft prepne na výstup, takže je to tak či tak výstup.
          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
    • Re: fedora 7 nejde vstup na sluchatka a mikrofon 25.08.2007 | 09:00
      m6r3k   Návštevník
      nemas na notebooku aj ine vstupy vystupy a mozno ti ten mic ide len sluchatka volako neposluchaju vyskusaj v K mix pravdaze ak mas KDE tam co je napisane input source nastavit na real mic a tie sluchatka pichnut do dierky na repro nie sluchatka
      • Re: fedora 7 nejde vstup na sluchatka a mikrofon 25.08.2007 | 12:35
        Avatar audiomaster debian / mint 4.0  Používateľ
        pre m6r3k: on tam nema jack na repraky...je to notas a repraky ma zabudovane a su napajane priamo z tej super audio zbernice (z modemu) :)
        a sluchatka by som do outu na repraky nedaval (aspon nie svoje urco)...teda ak myslis vystup na repraky ktory je zosileny a je urceny na 4 ohmovu zataz cca 5W (sluchatkovy vystup ma uplne ine parametre - nehovorim ze by to nehralo). to sa uz sice moc nerobi a do notasov sa to kvoli energii asi ani nikdy nerobilo.
        a btw. este som nevidel integrovanu zvukovku na notase ktora by mala separatny vystup na repraky...ale tak zase este som nevidel aj vela inych veci :)))

        pre autora topicu: zaujimalo by ma ako si zistil ze ti nejde mikrofon bez sluchatkoveho vystupu? si cosi nahral a snazil sa pustit z reprakov notasu ci ako? ;)

        a co to mas vlastne za notas? ze ci tam nemas nejaku zazracnu zvukovku z nejakym supa digital vystupom alebo tak.
        ja mam tiez notas a pod mandrivou mi ide vsetko :-D ... aspon zatial. aj ked integrovana zvukovka no... to ja velmi neriesim lebo to sa neda pocuvat. ale ide mi aj ta.
        • Re: fedora 7 nejde vstup na sluchatka a mikrofon 25.08.2007 | 23:14
          m6r3k   Návštevník
          jaj ja az teras som poriedne precital a on ma nateboot tak srry berem spet to co som hore pisal a inac ja vtej dierke co mam repro tak na ovladacej snure mam vystup na sluchatka tak tam mam ja pichnute cize ak si dobre myslim tak aj repro aj sluchatka su na repro dierke
          • Re: fedora 7 nejde vstup na sluchatka a mikrofon 25.08.2007 | 23:35
            Avatar audiomaster debian / mint 4.0  Používateľ
            pre m6r3k: ano ale ten vystup ktorym ty krmis repraky je sluchatkovy vystup. predpokladam ze mas ten vystup len jeden...takze to je jasne. tebe po tom kabliku ide linka nizkej urovne a ty to zosilis a pouzijes pre repraky alebo tym priamo budis sluchatka.
            kedysi sa robili zvukovky co som uz spominal co mali sluchatkovy vystup a este dalsi vystup na repraky ktory bol zosileny.
            teraz na Zvukovkach (nie tych integrovanych napodobeninach;) byva tiez viac vystupov z ktorych jeden moze byt kludne na krmenie reprakov ale uz nebyva zosileny - je to line out z mastra.

            PS autorovi topicu: sorry ze sme sa dostali kdesi inde... nepodarilo sa ti to uz nahodou rozbehat?