automatické zmenšenie okna

Sekcia: Aplikácie & Desktop 22.08.2007 | 18:04
Avatar Peter Paška Ubuntu 11.04, LinuxMint  Používateľ
Neviem ako by som to inak popísal. Otcovi som nainštaloval Ubuntu feisty a nech robím čokoľvek nech si otvorím akýkoľvek program a maximalizujem ho na celú plochu alebo aj keď sa automaticky spustí ako full screen vždy po určitej dobe sa okno zmenší asi po 10min.
Keďže som menej skúsený netuším kde by som toto mohol vypnúť alebo nastaviť.
PC Intel Core2Duo {3200}, 2GB RAM, ASUS Nvidia GTS250 1GB, 1 TB HDD, MB ASUS P5QE-L / NTB Fujitsu Lifebook AH512
    • Re: automatické zmenšenie okna 22.08.2007 | 19:33
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      aka je to aplikacia? alebo sa to deje u vsetkych?
      • Re: automatické zmenšenie okna 22.08.2007 | 19:43
        Avatar Peter Paška Ubuntu 11.04, LinuxMint  Používateľ
        Deje sa to pri všetkých aplikáciách. Syn mi vravel že aj keď hrá Glest tak sa mu to po určitej dobe stane. Ja som mu skúšal prejsť level na Supertux a vtedy som si to všimol asi dva krát za 30min mi to spravilo.
        PC Intel Core2Duo {3200}, 2GB RAM, ASUS Nvidia GTS250 1GB, 1 TB HDD, MB ASUS P5QE-L / NTB Fujitsu Lifebook AH512
        • Re: automatické zmenšenie okna 22.08.2007 | 20:22
          Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
          V akom grafickom prostredí to robí? GNOME, KDE, Wmaker, FVWM?
          • Re: automatické zmenšenie okna 22.08.2007 | 20:34
            Avatar Peter Paška Ubuntu 11.04, LinuxMint  Používateľ
            Gnome
            PC Intel Core2Duo {3200}, 2GB RAM, ASUS Nvidia GTS250 1GB, 1 TB HDD, MB ASUS P5QE-L / NTB Fujitsu Lifebook AH512
            • Re: automatické zmenšenie okna 22.08.2007 | 21:11
              Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
              A v ostatných funguje?
              • Re: automatické zmenšenie okna 22.08.2007 | 21:25
                Avatar Peter Paška Ubuntu 11.04, LinuxMint  Používateľ
                No doma mi to nič podobné nerobí. Zmenšuje sa potom ho musím minimalizovať do lišty a keď naň kliknem na lište tak sa opäť maximalizuje a môžem pracovať ďalej. Priamo obnoviť sa nedá táto ponuka v hornej lište okna zmizne je tam len minimalizovať a zavrieť.
                Syn vravel, že to robí na všetkom čo používal. Ja teraz nemám moc času sedieť dlho pri PC. Ono k tomu dochádza zhruba po 15-20min práce.
                PC Intel Core2Duo {3200}, 2GB RAM, ASUS Nvidia GTS250 1GB, 1 TB HDD, MB ASUS P5QE-L / NTB Fujitsu Lifebook AH512
                • Re: automatické zmenšenie okna 22.08.2007 | 21:27
                  Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
                  No odporúčam skúsiť niečo z KDE/E16/E17/Wmaker/FVWM ... možno je to len chyba gnome.
                  • Re: automatické zmenšenie okna 23.08.2007 | 11:47
                    Avatar Peter Paška Ubuntu 11.04, LinuxMint  Používateľ
                    Dobre odskúšam.
                    PC Intel Core2Duo {3200}, 2GB RAM, ASUS Nvidia GTS250 1GB, 1 TB HDD, MB ASUS P5QE-L / NTB Fujitsu Lifebook AH512
    • Re: automatické zmenšenie okna 22.08.2007 | 20:50
      WlaSaTy   Návštevník
      nie že by som s tým mal veľké skúsenosti, ale to zmenšenie okna znamená jeho fyzickú zmenu veľkosti alebo minimalizáciu do lišty? v tom prvom prípade by to poukazovalo na polointeligentného správcu okien (window manager) ktorý sa pozrie na aktuálnu veľkosť obrazovky (grafický mód ktorý môže byť zmenšený nejakou hrou) a nedá to naspäť. Myslím že som niečo podobného zažil na rôznych OS aj s tým že plocha ovládaná myšou bola adekvátne zmenšená i keď veľkosť obrazovky bola pôvodná.
      • Re: automatické zmenšenie okna 22.08.2007 | 21:27
        Avatar Peter Paška Ubuntu 11.04, LinuxMint  Používateľ
        Len sa to zmenší. Kde nájdem ten window manager a čomám prestaviť?
        PC Intel Core2Duo {3200}, 2GB RAM, ASUS Nvidia GTS250 1GB, 1 TB HDD, MB ASUS P5QE-L / NTB Fujitsu Lifebook AH512
        • Re: automatické zmenšenie okna 23.08.2007 | 23:07
          WlaSaTy   Návštevník
          Window Manager je proces xwindows ktorý sa stará o umiestnenie a veľkosť okien takže je ho možné nájsť medzi bežiacimi procesmi a aj v správcovi balíčkov (keďže bol nainštalovaný preferovaným spôsobom). Mimochodom, dosť často je táto chyba s ktorou sa nedokáže vyrovnať WM spôsobená drobnou vadou v grafických ovládačoch. Ak si dobre pamätám, tak ja som s týmto neriešil príčiny ale eliminoval následky. Jednoducho som začal používať virtuálne plochy a každá dôležitá aplikácia mala svoj (virtuálny) monitor. Stačilo kliknúť v paneli nástrojov kúsok vedľa. Mimochodom a aby som nezabudol, tak počas spustenia aplikácie s 3d som jednoducho neprepínal na iné aplikácie ale hru som po dohraní jednoducho vypol. Okrem iného mi to šetrilo systémové prostriedky :-)


          PS.: ozaj, robí to v tom "vymakanom" 3d desktope zvanom beryl, compitz či fusion alebo aj v bežnom desktope?