nové ubuntu

Sekcia: Ostatné 26.08.2007 | 18:00
norbert.m   Návštevník
stiahol som si z odkazu na www.ubuntu.sk nové ubuntu 7.04 "Feisty Fawn" iso súbor a napálil som ho a nejak mi nejde nainštalovať pri spúštani live verzie mi to prepne z grafického prostredia do konzoly a na všetko mi vypisuje eror... môže byť chbný ten môj stiahnuty iso súbor???
    • Re: nové ubuntu 26.08.2007 | 18:22
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      overil si MD5 sum?
      pozeral si aj na nete info o tom?
      pouzil si vobec mozog?
      vies ze existuje funkcia hladat?

      dnes som zly, takze sorry ak som sa ta dotkol ... ale ked mas na figu den a niekto zadrie asi 60ty krat tu istu otazku aka sa tu rozoberala za posledne 2 mesiace ... rady o kubuntu su aj na slovenskom fore. (si predstav, ze niektore platia aj pre ubuntu) ... alebo pouzi tento manual
    • Re: nové ubuntu 26.08.2007 | 18:22
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      moze aj nemusi, zalezi od chyb
    • Re: nové ubuntu 26.08.2007 | 18:31
      norbert.m   Návštevník
      keď je to z oficialenej stránky tak si myslím že by to malo byť v poriadku... je to teda chybná verzia??? alebo je to len zle napálene???
      • Re: nové ubuntu 26.08.2007 | 18:37
        Avatar borg Fedora  Administrátor
        alebo vadny hw. nuz bez popisu tych chyb sa dalej nepohneme. stale budeme len pri keby bolo keby, boli by sme v nebi
        • Re: nové ubuntu 26.08.2007 | 18:53
          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
          preto som chcel aby si hladal! tam najdes z tejto problematiky viac sprievodnych informacii aj s rieseniami! usetris tak cas sebe aj tebe!
          • Re: nové ubuntu 26.08.2007 | 18:56
            Avatar borg Fedora  Administrátor
            ja nepotrebujem nic hladat...
            • Re: nové ubuntu 26.08.2007 | 19:01
              Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
              Uz tak nehlad na vlakna.. proste clovek reaguje na posledne vlakno v celej teme :( co je na tom zleho?
              There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
              • Re: nové ubuntu 26.08.2007 | 19:02
                Avatar borg Fedora  Administrátor
                uz aj tak su tie vlakna neprehladne ked sa to dodrzuje. ked sa to nedodrzuje je to potom obycajny humus.
                • Re: nové ubuntu 26.08.2007 | 22:59
                  Srigi   Návštevník
                  Citujte a nebude problem.
      • Re: nové ubuntu 26.08.2007 | 22:58
        Srigi   Návštevník
        >keď je to z oficialenej stránky tak si myslím že by to malo byť v poriadku


        S tym nepocitaj. Stahovanie aka FTP nikdy nezarucuje konzistenciu prenasanych udajov. Jedine BT je protokol, kde dochadza ku kontole spravnosti udajov uz pocas stahovania. Musis si ich skontrolovat na svojej strane. Od toho je MD5 kontrola.

        Ak nevies o co sa jedna len napis. Ja nastastie nemam taku blbu naladu ako EMDI :-) Ale BTW vsetko je v tom Stanovom manuali.

    • Re: nové ubuntu 26.08.2007 | 18:59
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Vacsinou je chyba v tom ze si si zle vypalil ubuntu, ja som robil chybu v tom zesom iso najprv mountol cez daemon tools a potom som kopiroval CDcka ako vytvorene mount ( F: ) na prazdne DVDcko ( E: ) . Na 90% je chyba tam (zle napalene medium), kedze je to iso z original stranky
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: nové ubuntu 26.08.2007 | 19:08
      joe   Návštevník
      pri bootovani z cd zvol default-nu volbu, nemen jazyk, ani rozlisenie obrazovky.
      mal som podobny problem, ked som bootoval live-cd do slovenskeho jazyka
      pri rozliseni 1280*1024 ... pri bootovani s default nastaveniami a jazykom vsetko slape
      ako ma, system sa Ti podari nainstalovat ... budem rad, ak mi tento bug potvrdia aj dalsi,
      popripade vyvratia :)
      joe@lm.uniza.sk
    • Re: nové ubuntu 26.08.2007 | 19:27
      norbert.m   Návštevník
      PROBLEM SOM "VYRIEŠIL" NAPÁLIL SOM TO NA DVD. A IDE TO...
      • Re: nové ubuntu 26.08.2007 | 19:43
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        ciste cd stoji 7 korun, ciste dvd stoji 11 korun, cisty windows xp profesional stoji 6 000... :)

        takze problem vo vypaleni. v pohode, stava sa. aj nam obcas. staci napalovat linuxovu distribuciu rychlostou 4x a popri tom nemat vela spustenych programov :)
        • Re: nové ubuntu 27.08.2007 | 18:11
          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
          Ja som siel naposledy 12tkou a pritom bezal photoshop, hudba a firefox aspon s 10timi kartami a nic sa nestalo :D
          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: nové ubuntu 27.08.2007 | 18:28
          still   Návštevník
          A co takto si zohnat aspon jedno RWcko aj ked je trochu drahsie, ale "recyklovatelne" ;-)
          • Re: nové ubuntu 27.08.2007 | 20:28
            Avatar rebrik Arch, Ubuntu  Používateľ
            Praveze pri napalovani OS sa odporuca vyhybat RWckam.
            Of All The Things I've Lost, I Miss My Mind The Most.
            • Re: nové ubuntu 27.08.2007 | 21:01
              WlaSaTy   Návštevník
              nie vždy, častejšie sa odporúča vyhýbať sa napaľovaniu na maximálnej rýchlosti - skôr je vhodné použiť nižšiu alebo stredný rýchlosť napalovania. a tak isto je vhodné nepoužívať kazové médiá - teda ošúchané RW, neznačkové cez ktoré je vidno až do Moskvy a podobne.

              Teda ak má niekto nové RW ktoré ešte nepoužil (a v budúcnosti ho bude používať namiesto diskety) a napáli to na nie najvyššej rýchlosti, tak to je nie problémom.
              • Re: nové ubuntu 27.08.2007 | 21:56
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                myslim ze ked je uz linux zadarmo, tak napalovanie rychlostou 4x, co je celkovy cas napriklad 20 minut, nikoho nezabije. a pocas tych 20 minut sa da hodit nieco typu hladanie min a nie je vobec ziadny problem :)
                • Re: nové ubuntu 27.08.2007 | 22:46
                  WlaSaTy   Návštevník
                  mňa by zabilo napaľovanie 4x, moje mechaniky vedia napaľovať od 8x vyššie :-)
              • Re: nové ubuntu 27.08.2007 | 22:18
                Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                Napaľujem aj na RW, ktoré som prepísal asi 100x a v pohode. A napalujem ho na maximum.
                Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                • Re: nové ubuntu 27.08.2007 | 22:29
                  Avatar Jaroslav Bernát BackTrack 3  Používateľ
                  RWcko co si prepísal 100x ?..tomu pochybujem
                  ked nevieš, tak nefušuj
                  • Re: nové ubuntu 27.08.2007 | 23:18
                    dimaggio   Návštevník
                    neviem ale ja som pochopil co chcel povedat...

                    100 (citaj sto)
                    x (citaj krat)

                    nestoji ti niekto na kabli?
                    alebo si cool fest deluxe frajer a reagujes na chu.jo.vi.ny...
                    • Re: nové ubuntu 28.08.2007 | 05:35
                      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                      v priemere sa da RWcko prepisat tusim len 7x ...
                      • Re: nové ubuntu 28.08.2007 | 11:53
                        dimaggio   Návštevník
                        prosim to mi vysvetli podrobnejsie...
                      • Re: nové ubuntu 29.08.2007 | 19:42
                        Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                        Tak to som potom nejaký kúzelník. Mám CD-RW, čo som prepisoval asi 1x týždenne bežne asi 1 rok. To je asi 50x. DVD-RW som prepísal minimálne 30x od kedy ho mám. Spätne sa prečítať dá v pohode. Takže tým 7x neverím. Tých 100x som prehnal, uzánvam. Toľko krát som ho asi neprepísal
                        Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                    • Re: nové ubuntu 28.08.2007 | 13:05
                      Avatar Jaroslav Bernát BackTrack 3  Používateľ
                      ty si lol alebo sa tak iba tváriš ?.....a čo akože som napísal .....podla tvojho názoru ?...on písal že prepisoval rw-cko 100x
                      a je som napísal ze tomu pochibujem kedže ako už povedal emdi bežne RW sa da prepísať primerne 7x ;)
                      ked nevieš, tak nefušuj
                      • Re: nové ubuntu 28.08.2007 | 13:29
                        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                        podla mojho malickeho a jemne odborneho nazoru nie je RW ako RW... niektore sa da napalit 2x a dost, ine som napalil asi 20x a stale ide...
                        • Re: nové ubuntu 28.08.2007 | 14:31
                          Avatar Jaroslav Bernát BackTrack 3  Používateľ
                          no 20x este hej to je možne :) ale nie 100x :D
                          ked nevieš, tak nefušuj
                          • Re: nové ubuntu 29.08.2007 | 18:52
                            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                            tych 100x je aj podla mna naozaj velmi prehnane
                            • Re: nové ubuntu 29.08.2007 | 19:11
                              WlaSaTy   Návštevník
                              On písal o napaľovaní a nie o spätnom prečítaní. Dáta na zápis môžeš zaslať aj pomocou blikania na klávesnici, napríklad cez capslock.
                      • Re: nové ubuntu 28.08.2007 | 16:15
                        dimaggio   Návštevník
                        no neviem co to za media kupujes ale ja bezne prepisujej media a po 7 alebo 20 prepisani mi medium v pohode ide a mam aj media co su prepisane minimalne 50x a to fakt nekecam ale ho nikomu neukazem lebo podla teba to je vzacnost jak svina (asi ho skusim dat na ebay ze kolko to hodi)

                        Inak ten vtip poznas?
                        Ze ked na mediu napisane "CD-RW 12x" to znamena ze ho mozes len 12x prepisat...

                        a este odkaz
            • Re: nové ubuntu 29.08.2007 | 17:33
              norbert.m   Návštevník
              NAPALIL SOM TO NA DVD RW A NAINSTALOVAL SOM TO NA 100% :)
    • Re: nové ubuntu 27.08.2007 | 23:29
      Avatar Róbert Dúbravský PC Debian alebo Ubuntu - servery Debian  Používateľ
      Ahoj,
      Ak máte cd kúpené alebo od kamaráta, stačí pri inštalácii zvoliť voľbu otestovať CD. Inak pri vypalovaní platí rada MD5 sum.