Skype

Sekcia: Aplikácie & Desktop 28.08.2007 | 16:54
Avatar Miro Archlinux  Používateľ
Prosim vas mam Ubuntu 6.1 a chcel som si nahodit skype ale je iba ta new verzia staihol som si aj balicek deb aj tar.gz2 ale stale mi nejde stale vypyse jednu a tu istu chybu ERROR:Dependency is not satisfiable: libasound2 a tu staru verziu 1.3 uz nikde nemozem najst v com je chyba ???
    • Re: Skype 28.08.2007 | 17:00
      thinos   Návštevník
      pridaj do repozitarov

      deb http://download.skype.com/linux/repos/debian/ stable non-free
      • Re: Skype 28.08.2007 | 20:25
        Avatar Miro Archlinux  Používateľ
        no takze pridal som to dal som aktualizovat a synapnitc mi napise

        skype:
        Závisí na: libasound2 (>1.0.12) but 1.0.11-7ubuntu3 is to be installed
        Závisí na: libqt4-core but it is not going to be installed
        Závisí na: libqt4-gui but it is not going to be installed

        a dal som aj tento prikaz sudo apt-get install libasound2

        a napisalo ze
        0aktualizovanych 0novych na istalovanie a 0 odstranenychj a chyba je stale ta ista
        • Re: Skype 28.08.2007 | 22:07
          ---   Návštevník
          uz to tu bolo spomenute ,ze si mas nainstalovat automatix
        • Re: Skype 28.08.2007 | 22:08
          ---   Návštevník
          dalsia moznost je medibuntu
        • Re: Skype 29.08.2007 | 11:34
          Avatar Miro Archlinux  Používateľ
          skusim to len vies ja niesom este manik v linuxe cize som nevedel co je ten automatix :) ale dik za link sosnem ho a nainstalujem a ak sa tak mozem spytat co roby ten automatix ??? stahuje neake aktualizacie ??? alebo co ???
          • Re: Skype 29.08.2007 | 14:39
            ---   Návštevník
            cez automatix nainstalujes toto
            hlavne si s tym zrychlis instalaciu, mas vsetko v jednom okne a len klikas.
            Medibuntu ma toho menej
            este existuje easy ubuntu
            • Re: Skype 29.08.2007 | 21:45
              Avatar Miro Archlinux  Používateľ
              no hej stahol som ten automatix a naistalvoal ho rebootlol pc potom a uz viac ubuntu nenabehol prihlasim sa a potom uz nic iba oranzova obrazovka co sa stalo ???
              • Re: Skype 30.08.2007 | 19:09
                Avatar Miro Archlinux  Používateľ
                Prosim vas co mam robyt uz dalsi program ma tu istu chybu a linux uz som reinstaloval lebo som nevedel ako to mam opravyt prosiim vas co mam nainstalovat mam ubuntu 6.1 a 32bit procesor no maticna je 64bit
    • Re: Skype 28.08.2007 | 17:02
      Avatar Marek MAC OS X Tiger, Debian  Používateľ
      Skus sudo apt-get install libasound2 alebo pouzit na skype automatix
      Dávať správne otázky znamená veľa vedieť.Save the Planet by recycling and reusing old computer hardware with the best operating system GNU/Linux
    • Re: Skype 30.08.2007 | 20:36
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      mas ubuntu? tak si zozen nejaky vesely manual kde vsetko potrebne mas vysvetlene. na nete je ich zopar, a pekne po slovensky...
      • Re: Skype 30.08.2007 | 21:05
        Avatar Miro Archlinux  Používateľ
        to je pekne dik za navod takychto uz mam asi 5 ale chyba je v tom ze mne chyba jeden balik suborov a pre tento mi to nechce ist no a ten balik neviem ako ho tam dat
      • Re: Skype 30.08.2007 | 21:07
        Avatar Miro Archlinux  Používateľ
        to je pekne dik za navod takychto uz mam asi 5 ale chyba je v tom ze mne chyba jeden balik suborov a pre tento mi to nechce ist no a ten balik neviem ako ho tam dat
        • Re: Skype 31.08.2007 | 18:19
          Avatar Miro Archlinux  Používateľ
          Ja neviem co som porobyl ci to ze som tolko pisal a aktualizoval v terminaly alebo co ale uz som naistaloval skype cez synaptic ale dik za radu sa mi vzda ze pomohlo to medi buntu dakujem za pomoc vsetkym.