solaris a nastavenie siete

Sekcia: Aplikácie & Desktop 28.08.2007 | 21:15
Avatar LukoV Zenwalk~CRUX~OpenBSD~Haiku  Používateľ
Zdravim. Stiahol som si Solaris 10 z oficialnych stranok Sun-u. Nainstaloval som si z DVD. Je to skvely system a zarazila ma jeho rychlost, ..... do 10s nabehne co je neuveritelne. Ovsem pri instalacii som nedal nastavit siet. Mam sietovku realtek a v linuxe pouzivam driver 8139too ..... teda Realtek.. druhu sietovku na doske ktora je Via Rhine2 nepouzivam a ani mi ju solaris nenasiel.. chcem sa opytat ako nastavim siet...
moja IP je 192.168.9.7
maska 255.255.255.0
brana 192.168.9.1
a taktiez DNS1 a DNS2

prosim ak mozete napiste presne "ifconfig ......" alebo ak je na to graficky nastavovaci programcek tak ako na nho?

a tiez ako nastavit zvukovku.. mam Intel Celeron 2.6 a dosku MSI s VIA chipsetom a viem ze zvukovka musi ist lebo som skusal LIVE CD opensoalrisu Nexentu a tam mi zvukovka isla... dakujem..

a este ako to urobyt aby sa nastavenia ulozili aby ostali aj po restarte..

dakujem,. lukas
    • Re: solaris a pripojenie disku 28.08.2007 | 21:57
      skywaker   Návštevník
      Takze uz mi to ide teda ide mi siet.. pouzil som prikaz na resetovanie nastaveni a po restarte som nastavil siet..

      prikaz je sys-unconfig

      potrebujem teraz zistit ako vytvorit, resp. naformatovat particiu na ZFS filesystem.. tu je vypis mojich diskov ako ich vidi Linux:

      prvy sata disk na ktorom je win a solaris
      /dev/sda1 - windows
      zvysok je solaris

      a potom druhy sata disk na ktory chcem ZFS
      linux ho vidi ako /dev/sdb1 teda cely disk je jedna velka 80gb primarna particia ext3 - da sa namontovat ext3 v solarise?

      dakujem..
      • Re: solaris a pripojenie disku 29.08.2007 | 13:13
        laco   Návštevník
        naco si davas solaris, ked nie si schopny najst si ani take zakladne veci ako je nastavenie siete a formatovanie particii
        • Re: solaris a pripojenie disku 30.08.2007 | 12:50
          Avatar Ladislav Michnovic SuSE  Používateľ
          To iste by si sa mohol opytat vsetkych linuxakov, ktory sa pytaju na tomto fore? A preco si instalujete Linux, ked mu vobec nerozumiete? Asi preto, aby sme v nom naucili pracovat.
          Only man who sells empty boxes is the undertaker.
          • Re: solaris a pripojenie disku 30.08.2007 | 18:54
            skywaker   Návštevník
            dakujem za obranu.. viem ze toto je linuxacke forum.. a sam som pouzivatelom Linuxu od 1998 ale vari je zle skusit aj nieco ine.... napriklad solaris? je to unix a je tiez free a je to nieco nove.. vela sa hovori o tom ze solaris ma byt pod gplv3... na abclinuxu som zalozil blog Moje prve kroky: Solaris 10.... momentalne som sa musel vratit znovu k Linuxu kedze mam na druhom disku velku particiu ext3 ktoru akosi neviem primontovat v solarise.. inac je to dobry system.. naslo mi zvukovku, sietovku a tiez aj radeona... takze da sa v tom normalne pracovat.. trochu ma cudne znacenie diskov... a najvecsim rozdielom nema adresar mnt....
            • Re: solaris a pripojenie disku 30.08.2007 | 20:50
              laco   Návštevník
              tesime sa s tebou