Re: Re: Re: Java - praca so Stringami
08.12.2005 | 23:52
peter golisNávštevník
v jave som moc neprogramoval, ale dovolim si reagovat.
standardne cecko ma funkciu strstr (3) ktora je na to urcena. ak si ju da clovek vyhladat v google aj s textom java, tak sa dozvie napriklad:
The C functions such as strspn(), strpbrk(), strstr(), etc could all be duplicated exactly with a few lines of Java code, but your code will end up simpler than it is today if you use the String methods indexOf(), substring(), etc directly.
no nic. uz kecam aj do toho v com sa nevyznam. asi si dam pauzu.
Na stránke online distribútora elektronických kópií hier GOG.com sa začala zimná akcia, v ktorej sa nachádza vo výpredaji vyše 2500 titulov.
Navyše, distribútor ponúka v obmedzenom čase, titul Wasteland 2 zdarma. Pôvodný Wasteland z 90.tych rokov slúžil ako inšpirácia aj pre legendárny Fallout. Hra v ponuke je jej pokračovanie z roku 2014.
Bola vydaná nová verzia programovacieho jazyka PHP 7.4, zoznam zmien nájdete v changelogu. Vydaním novej verzie sa tiež dočkala konca životnosti stále populárna verzia 7.1. Odporúča sa prejsť na novšiu verziu jazyka.
Bola vydaná nová verzia distribúcie PCLinuxOS, konkrétne s označením 2019.11. K stiahnutiu sú verzie s KDE, MATE a Xfce desktopom. Bližšie informácie nájdete na domovskej stránke a na stránkach DistroWatch.com.
Na stránkach spolku OpenAlt vyšiel Rozhovor s Jaroslavem Tulachem o GraalVM – o kompilátoru umožňujúcim v jednom programe kombinovať rôzne jazyky (Java, JavaScript, Ruby, R, C, C ++, Fortran, Rust ai.), prekladať do natívnych binárek alebo si ľahko vytvoriť vlastný jazyk a použiť pri tom existujúce ekosystém (debugger, profiler, IDE atď.).