Pridať komentár

Príspevok, na ktorý odpovedáte

Re: vypinanie 06.07.2007 | 16:17
Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
Ono to kľudne môže byť hardwarový problém napríklad so zdrojom alebo s doskou. Keď hovoríš, že aj windows má s ým problémy, teda dva nezávislé operačné systémy pracujúce s rovnakým HW majú problémy týždeň po tom ako si nainštaloval ubuntu. S inštaláciou Ubuntu to teda nemusí súvisieť.

Nie som zrovna elektrotechnik, som elektrochemik, ale niečo z elektroniky viem. Mal som podobný problém, mne sa však desktop ani nechcel zapnúť. Nevedel som ani za nič prijsť na to, čím to môže byť. Bolo to v čase, kedy som ten desktop staval (lepil z čoho sa dalo, čo som mal). Preto som čiastočne podozrieval i seba, keďže som čiastočne prerábal zdroj, že som tam niečo omylom vyskratoval, že mi niekam kvapla spájka a som si to nevšimol. Problém bol oveľa jednoduchší. Nakoniec bola vadná jedna cievka statora ventilátora a keď ostal ventilátor nevhodne stáť, potom sa nerozbehol a keď sa nerozbehol ventilátor, tak to nezoplo hlavný prívod na výstup. A teda to nedávalo šťavu. Nikdy by som si nespájal ventilátor s tým, že nenabieha zdroj, ale niektoré zariadenia chcú byť natoško inteligentné, že je u nich aj takáto absurdita možná. Vymaneil som ventilátor a funguje to. Banalita, ktorá je tak banálna, že by nikoho nenapadla.

Iný problém som mal, keď sa mi zdroj nechcel rozbehnúť a bolo z neho počuť praskanie. Bolo to spôsobené tlačiarňou, ktorá cez LPT port posielala aj vo vypnutom stave do základnej dosky a teda aj do zdroja na jeden výstup signál 2V, ktorý z nejakého dôvodu zdroju zabránil aby sa to rozbehlo. Pomohol dátový prepínač.

Moc som sa rozpísal ako to už mám vo zvyku, ale chcel som tým len povedať, že nie za všetko môže OS a že občas treba hľadať príčinu aj tam, kde by sme ju nehľadali.

1. Skús si od niekoho požičať iný zdroj a či ten bude
fungovať.

2. Pozapínaj všade podporu ACPI a APM (ale ked to predtým fungovalo, nevidím dôvod, prečo by to malo byť vypnuté) BIOS
"Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
3 / 1 plus tisíc (číslom)

Maximálna veľkosť je: 2,0 MB