Sk preklad do...
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
3. ročník Bratislava OpenCamp sa uskutoční 5. 4. 2025
Po covidových rokoch a ďalších prekážkach je pred nami tretí ročník, ktorý sa uskutoční v apríli 2025 na FIIT STU v Bratislave. Prvý aj druhý ročník konferencie sa tešil účasti okolo 300 ľudí, veríme že tretí ročník bude ešte lákavejší.
Zdroj: Bratislava OpenCamp
Aj v roku 2025 sa v Bruseli uskutoční podujatie "Free and Open source Software Developers’ European Meeting" (FOSDEM). Viac na jeho stránkach.
Zdroj: https://fosdem.org/2025/
Komerčné riešenie pre virtualizáciu VMware Workstation Pro bolo uvolnené bezodplatne pre osobné použitie približne od mája 2024. Jedná sa o veľmi kvalitný virtualizačný nástroj pre windows aj linux.
Vznikla česká webová stránka venovaná distribúcii EndeavourOS s podporou Arch-Linux.cz. Táto distribúcia je založená na Arch linuxe. Inštalácia je založená na Calamares.
Zdroj: EndeavourOS.cz
V rámci updatov k 1.6.2024 bol vydaný respin MX linuxu pre single board počítač Orange Pi.
Zdroj: Mxlinux org
Vyšla nová verzia rolling-update distribúcie Manjaro, ktorá spája silu Arch Linuxu s jednoduchosťou user-friendly distribúcii. Okrem najnovšieho jadra je k dispozícii pre priaznivcov KDE aj najnovšie rozhranie Plasma 6. Manjaro vychádza vo verziách s KDE, GNOME a XFCE.
Zdroj: Distrowatch
Bola vydaná verzia 0.10 textového editoru neovim. Nová verzia obsahuje množstvo vylepšení LSP protokolu, zvýrazňovania syntaxe pomocou Tree-sitteru a ďalších menších zmien. Kompletný zoznam noviniek je dostupný v oznámení o vydaní.
Zdroj: neovim.io
Retro distribúcia arix prináša prostredie kde 1.1.2 na Debian 13 (trixie).
Zdroj: ariasft.github.io
V Greenie knižnici bola vydaná prvá kniha, ktorá je vytvorená z väčšiny umelou inteligenciou. Pokrýva udalosti Druhej svetovej vojny, vrátane rôznych doplnkových tém. Kniha je v angličtine.
Zdroj: Blog na Denníku N
Retro web poskytuje informácie o starom hardvéri
Zdroj: The Retro Web
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
PATH="/usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/sbin:/bin:/usr/games"
LANG="sk_SK.UTF-8"
LANGUAGE="sk_SK:sk:cs_CZ:cs:en_GB:en"
posledny riadok hovori systemu nainstaluj program v slovencine "sk_SK:sk", ak nieje v slovencine nainstaluj ho v cestine "cs_CZ:cs" ak nenajdes ani cestinu nechaj tam anglictinu "en_GB:en"
s takýmto prístupom Ti poradí úplne každý a veľmi rád. Veď keď sa ti nebude nabudúce páčiť, tak zas použiješ hrubé slová a to máme všetci radi.
áno aj ja som začínal a stále si spomínam na to aké to bolo. Vždy keď som sa chcel niekoho opýtať tak som volil rovnaké slová ako keby som sa s ním rozprával z očí do očí a snažil som sa pochopiť čo mám vykonať a podľa toho som sa zariadil. Vieš, ale tu nie každý je Ti povinný poradiť a najme ak ustavične ignoruješ rady a len sa sťažuješ že Ťa ignorujú, my sme nie platená podpora ktorú si si zaplatil tebou zarobenými peniazmi. Neviem, ale ty zrovna mi pripadáš ako by si jednoducho nechcel radu, len sa jednoducho zviditeľniť pred ľuďmi ktorý ťa ešte na živo nevideli.
No a potomto intermezze po tom niektorý ani túžiť nebudú.
Takže ešte raz.
Graficky Systém>Správa>Výper jazyka
zaškrtnúť SK CZ a ešte ine jazyky ktoré ovládam. V mojom prípade SK, CZ. Nainštalujú sa locales - lebo tam neboli. A k sú tam nič nové sa nenainštaluje.
Potom Aplikácie>Príslušenstvo>Terminál
v terminale zadať: sudo mc nabehne MC comander. Narolovať cestu etc/enviroment stlačit F4 prejsť do ubuntu manuálu od S. Hofereka sekcia 5.2 alebo skopírovať tento text: LANGUAGE="sk_SK.UTF.8:sk:cs_CZ.UTF-8:cs""
stlačiť F2 a je to! Všetky kde aplikácie K3B, Krusader, Kafeine a pod pôjdu pekne po slovensky na Ubunte.
Nie, ja som nič iné nenastavoval. Pri zaškrtnutí voľby SK v nastavení jazykov by sa automaticky mali nainštalovať locales špeciálne pre KDE. Tak ako som písal výššie.