Ako popohnat Ubuntu Feisty?

Sekcia: Aplikácie & Desktop 18.09.2007 | 00:47
Avatar mayko ubuntu kk  Používateľ
Ahojte, moje Ubuntu startuje asi 2 minuty (1400MHz, 256ddr). Existuje nejaka sanca ako zrychlit start: vypnut nieco nepotrebne, alebo tak podobne? Alebo radsej zvolit lahsie distro ci ine Xka?
    • Re: Ako popohnat Ubuntu Feisty? 18.09.2007 | 01:48
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      mas malo pamate, mam taky isty stroj. Predtym OOo startovalo 30s, po zvyseni pamate na 512 startuje 2s
    • Re: Ako popohnat Ubuntu Feisty? 18.09.2007 | 07:34
      Avatar Róbert Dúbravský PC Debian alebo Ubuntu - servery Debian  Používateľ
      Ahoj,
      Čím viac pamäte tým lepšie. Ono tie 2 minúty je celkom dosť. Už ma potom napadá aj pomalý disk. Skús pozrieť Systém>Správa>Služby a zapnúť Hdparm poprípade vypnúť niečo nepotrebné.
      • Re: Ako popohnat Ubuntu Feisty? 18.09.2007 | 09:27
        Avatar mayko ubuntu kk  Používateľ
        Skúsil som ten hdparm, no nevidím zmeny. Postačí mi pre zrýchlenie štartu ľahšie grafické prostredie, alebo už len iná hw konfigurácia? Skúste poradiť nejaké distro najlepsie Debian based, lebo pred časom som fičal na Slacku no nebolo to práve to najpríjemnejšie distro pre bežné desktopové využitie(tarbally ma ničili:) Aj keď bolo rekordne rýchle, to sa musí nechať. Ďakujem
    • Re: Ako popohnat Ubuntu Feisty? 18.09.2007 | 10:04
      Laco   Návštevník
      Skus tam dat BUM (Boot Up Manger) a par veci povypinat + odinstalovat. Pokial to nieje notebook a nie si nijak telesne postihnuty, mozes napriklad odnistalovat powernow, brltty, bluetooth, scimm...Mozes vyhodit network applet, wireless podporu, restricted drivers manager...Da sa najst par veci co sa da zlikvidovat, ale musis vediet co robis aby sis si neodfajcil polku gnome...Mozej aj nautilus nahradit rychlejsim thunarom a pomocou skriptov z neho spravit default file managera pre gnome. Je rychly ako blesk...Aj veci co najdes v sluzbach a v boot up manageri. Ale pridanie ram asi pomoze najviac...Alebo sa na linux vyfakuj tak ako ja po 2 rokoch a pouzivaj WinXP :-)

      http://www.psychocats.net/ubuntu/nonautilusplease
      • Re: Ako popohnat Ubuntu Feisty? 29.09.2007 | 21:39
        Avatar Aas   Používateľ
        Aaach zatulana ovecka. :'( Fnuk.
    • Re: Ako popohnat Ubuntu Feisty? 18.09.2007 | 11:59
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      vyhod cez synaptic evolution. u mna sa to tak dost zrychlilo. nezabudni vyhodit potom ikonku z horneho panelu
      • Re: Ako popohnat Ubuntu Feisty? 18.09.2007 | 13:36
        Laco   Návštevník
        jo a samozerejme hromadu zavislosti stym spojenych a daj si thunderbird...to odfajci aj niektore dalsie beziace sluzby...a doraz to cez sudo apt-get autoremove
    • Re: Ako popohnat Ubuntu Feisty? 18.09.2007 | 13:48
      Avatar chatpall   Používateľ
      hmmm su rozne pohlady na tvoj problem... mozes si bud tweakovat system alebo dokupit pamat... kazdopadne druha moznost zvysi rychlost startovania viacej ako uprava boot up.
      NERUSTE TENTO UCET!!!
    • Re: Ako popohnat Ubuntu Feisty? 18.09.2007 | 15:44
      Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
      ja by som ti doporucil povypinat sluzby ktore nepotrebujes v /etc/rcX.d/
      cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
      • Re: Ako popohnat Ubuntu Feisty? 19.09.2007 | 20:56
        Avatar mayko ubuntu kk  Používateľ
        Ďakujem veľmi pekne za rady, no nie je to celkom to čo hľadám, Mám pocit, že Ubuntu ako také je dosť ťažkopádne, no na druhej strane mi v ňom takmer nič nechýba. Istý čas som používal Vector Linux (Slack+xfce4), ale absolútne mu chýbala automatika, takže som sa upísal ako blázon, ale aspoň bol rýchly ako blesk. Vyskúšal som Ubuntu a veľmi som si obľúbil apt, takže ak linux tak určite s online archivom. Otázka znie: oplatí sa mi nahadzovať Xubuntu (Pokial viem jedina xfce, deb, distribucia lokalizovana do sloveciny), alebo si mam zacat zvykat na dajaky Slack?
        • Re: Ako popohnat Ubuntu Feisty? 19.09.2007 | 21:21
          ---   Návštevník
          do ubuntu si doinstaluj balik xubuntu-desktop a mas xubuntu
          • Re: Ako popohnat Ubuntu Feisty? 19.09.2007 | 21:29
            Avatar mayko ubuntu kk  Používateľ
            sorry som lama, môžeš mi podrobnejšie popísať ako na to?
            • Re: Ako popohnat Ubuntu Feisty? 19.09.2007 | 21:31
              ---   Návštevník
              ked si si oblubil apt, tak preco sa pytas?
              sudo apt-get install xubuntu-desktop
              • Re: Ako popohnat Ubuntu Feisty? 19.09.2007 | 21:38
                Avatar mayko ubuntu kk  Používateľ
                ja som vedel že je niekde chybka, zabudal som na to -get, ale uz to ťaha. Vďaka. Som veľmi zvedavý či mi to zrýchli štart pc po prihlasovaciu obrazovku, aj keď o tom trocha pochybujem
        • Re: Ako popohnat Ubuntu Feisty? 20.09.2007 | 11:09
          Avatar srigi   Používateľ
          Vsak do Slacka je vyborna nadstavba slapt-get (obdoba apt-get), co balickovaci system s riesenim zavislosti.
          • Re: Ako popohnat Ubuntu Feisty? 30.09.2007 | 14:28
            Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
            no ale pocet balickov je niekde inde
            cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
    • Re: Ako popohnat Ubuntu Feisty? 19.09.2007 | 22:16
      Avatar mayko ubuntu kk  Používateľ
      Nainštaloval som si xubuntu desktop do ubuntu, ale výsledok ma prekvapil: môj pc teraz štartuje snáď ešte pomalšie, som zúfaly:( Nevie niekto o nejakom ľahkom distre, ktoré by sa rýchlo spúšťalo, malo prepracované balíky (rpm/deb) s xfce, a aby to bolo po slovensky? Proste niečo ako Ubuntu, len nech sa to spúšťa rýchlo aspoň ako wxp, a nech to nie je také bugnuté. Ďakujem.
      • Re: Ako popohnat Ubuntu Feisty? 19.09.2007 | 23:01
        Avatar d0N0 kubuntu  Používateľ
        Možno by si mohol skúsiť SAM Linux. Je založený na PCLinuxOS (má teda aj "mandrivácke control centre" a Synaptic) s Xfce prostredím...
      • Re: Ako popohnat Ubuntu Feisty? 19.09.2007 | 23:12
        jaaa   Návštevník
        daj si gentoo a uprav si ho podla seba ale zasa ako by to kompilovalo ale tiez za spomenutie stoji investovanie do akutalnej "masiny"
        • Re: Ako popohnat Ubuntu Feisty? 21.09.2007 | 13:06
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
          napisal ze nechce slak a ty mu odporucis genotoo????
          ked uz nieco take tak ja by som skor povedal ze ARCH

          alebo moze skusit debian s Xfce ,myslim ze SK lokalizaciu nebude problme pridat ale nepamatam si presne ako dlho bootuje debian ale mam taky pocit ze rychlejsie ako ubu/xubu
          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • Re: Ako popohnat Ubuntu Feisty? 21.09.2007 | 14:20
            Avatar Jaroslav Bernát BackTrack 3  Používateľ
            jednoznačne rýchlejšie ako jeho derivácie ;)
            ked nevieš, tak nefušuj
      • Re: Ako popohnat Ubuntu Feisty? 20.09.2007 | 13:01
        pepe   Návštevník
        skús to s xubuntu ako s čistou inštaláciou nanovo bez ubuntu. SAM je dobrý ako livecd, ale ako nainštalované hlavné distro moc neodporúčam. musí ešte na sebe pracovať.
      • Re: Ako popohnat Ubuntu Feisty? 21.09.2007 | 14:24
        Avatar titanik mint  Používateľ
        v xfce treba povypinat aby sa spustali KDE a Gnome veci s xfce. mozno ti to pomoze
    • Re: Ako popohnat Ubuntu Feisty? 29.09.2007 | 23:51
      Avatar Aas   Používateľ
      No, vybral si sa tou tazsou cestou tuningu distribucie. Odporucil by som Ti skor vymenit gnome za xfce alebo ochutnat nejaku lahsiu distrubuciu.