LINUX+win2k na 20gb disku..

Sekcia: Ostatné 17.05.2005 | 23:46
jiv   Návštevník
zdravim, chcem mat nainstalovany Win2k a linux na 20gb disk. Naprv tam hodim ten win s diskom ntfs o velkosti 3gb. zaujima ma kolko by asi tak zabrala instalacia linuxu(nemam vela skusenosti), totiz rad by som si nechal este nejake par GB na nejake veci... moj predpoklad...win 3gb ostatne 11gb linux 5gb pojde to?
    • Re: LINUX win2k na 20gb disku.. 16.05.2005 | 23:52
      peter golis   Návštevník
      ano. ak tam nebudes instalovat plnu distribuciu vratane contrib-u. ale dal by som tam este aj nejaku oblast pre linux swap. cert nikdy nespi a ked zozerie pamet ...
      • Re: Re: LINUX win2k na 20gb disku.. 17.05.2005 | 00:22
        jiv   Návštevník
        A kolko asi tak by zabrala plna instalacia linuxu?
        • Re: Re: Re: LINUX win2k na 20gb disku.. 17.05.2005 | 01:21
          peter golis   Návštevník
          plna instalacia linuxu asi 5Mb. ale asi sa pytas na plnu instalaciu beznej linuxovej distribucie - to je do 5Gb, vynimocne aj viacej, ale to uz je skor vynimka ako pravidlo. PS.: linux je jadro a zopar nastrojov okolo neho. nic viac a nic menej.
          • Re: Re: Re: Re: LINUX win2k na 20gb disku.. 17.05.2005 | 17:33
            jiv   Návštevník
            no a ako by som mal teda ten 20gb disk rozdelit? +rad by som vedel pre ake distro je to miesto vyhovujuce(5gb)
            • Re: Re: Re: Re: Re: LINUX win2k na 20gb disku.. 17.05.2005 | 23:46
              peter golis   Návštevník
              vsetky bezne. najde sa aj nejaka vynimka, ale to je ta vynimka ktorou nas strasia ucitelia po nociach. vynimka potvrdzujuca pravidlo. windows disk C - 5Gb ntfs system+apps windows disk D - 8Gb fat multimedia,prenos linux disk / (root) 5Gb linux disk /home (uzivatelske adresare) 1Gb linux swap 1Gb velkost oddielu swap sa lisi podla narokov systemu a podla dostupnej RAM, disk root moze byt mensi, ale to by sme museli vediet aky typ instalacie chces a aku distribuciu ides instalovat, disk home moze byt aj ovela mensi, ale museli by sme vediet cim sa zaoberas (filmy, grafika, webdizajn, programovanie, vyucba cudzich jazykov, hry,...) ja by som osobne disky c,d uplne vynechal. uz davno mi windows neposkytuju programy bez ktorych neprezijem.
    • Re: LINUX win2k na 20gb disku.. 17.05.2005 | 17:47
      titanik   Návštevník
      no ja mam 2GB na Linux a na home mam 200-300MB a uplne postacoval aj na mandrake. Ale radsej by som dal 3GB a na home 500 abo az 1GB a nejakych 200-500MB swap.
      • Re: Re: LINUX win2k na 20gb disku.. 17.05.2005 | 18:14
        Avatar borg Fedora  Administrátor
        ja mam 10 GB HDD, a mam ho rozdeleny takto: 4 GB win 6 GB linux z toho: 4 GB / 1 GG /home 256 MB /swap zvysok /sifrovany_fs