SUSE 10.3 a intel 945G

Sekcia: Hardware a Drivery 30.10.2007 | 01:33
Vlada   Návštevník
ahoj

mám problém na konfiguraci:

SUSE 10.3, CPU Intel Core2, 64bit, grafika Intel(R) 82945G Express Chipset Family

po instalaci se mi posune obraz o cca 50 bodů vpravo a nelze ho žádným způsobem upravit aby se zobrazoval korektně

ve vistách ve virtualPC to funguje v pohode
jiny linux, konkretne PCLinuxOS ....... pracuje taky v poho

problem je v tom, že bych rád používal suse :D

na LCD mi "lítá" varování, že je obraz mimo rozsah

věřím, že mi (laikovi) někdo pomůže

předem děkuji

    • Re: SUSE 10.3 a intel 945G 31.10.2007 | 15:29
      Avatar Ladislav Michnovic SuSE  Používateľ
      V poznamkach k vydaniu sa pise: Staršie grafické čipy firmy Intel.

      Staršie grafické čipy od firmy Intel sú podporované dvoma ovládačmi ("i810" a "intel"). Intelovský ovládač je v openSUSE 10.3 inštalovaný prednostne, pretože poskytuje nové funkcie, a to natívne nastavenie módu (už žiaden mód typu VESA BIOS) a podpora RANDR 1.2.

      Ak vykonáte aktualizáciu staršej verzie openSUSE na 10.3, ovládač i810 nebude zmenený za nový intelovský ovládač. Použite príkaz "sax2 -r", aby ste zmenili ovládač grafickej karty na intelovský.

      Nový ovládač od Intelu nie je tak stabilný ako ovládač i810; príkazom "sax2 -r -m 0=i810" zmeníte ovládač pre grafickú kartu späť na ovládač i810. Tento krok odporúčame, ak ste narazili s novým ovládačom na problémy, ktoré ste s i810 nemali. V takom prípade vás prosíme, aby ste nahlásili chybu na intelovský ovládač na stránkach Bugzilly.

      Takze aky ovladac pouziva tvoja 10.3ka? Ak novy, bolo by dobre to nahlasit do Bugzilly a skus tam nahodit stary ovladac.
      Only man who sells empty boxes is the undertaker.