Kúpa notebooku - neviem sa rozhodnúť - Lenovo - HPCompaq - MSI

Sekcia: Hardware a Drivery 21.11.2007 | 01:42
Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
Zdravím

Nastal čas kúpi notebooku. Cenový strop je 16000SK +-500SK aj s DPH bez os. Pobeží na tom niektoré z nasledujúcich distier: Fedora 8, Mandriva 2008, Slackware current

Kupovať to budem pravdepodobne (ledaže by to mali dakde lacnejšie) na www.alza.sk.

Určenie:
bežná práca - office, internet, počúvanie hudbi a sledovanie videa. Občas daaká nenáročná hra napr Scorched 3D, Freeeciv a podobne.

Heslo:
Za málo penazí funkčnosť pod linuxom a trochu muziky.

Rozhodujem sa medzi týmito modelmi:
(všetky modeli som si obzrel v istom hypermarkete)

1
LENOVO: 16 181,00 SK

http://www.alza.sk/notebook-lenovo-3000-n200-d80989.htm

značka, kapacita disku disku, kvalita vyhotovenia - pevné nič sa neprehýbalo, intel wifinka


2
HP COMAQ: 15 985,00 SKK

http://www.alza.sk/notebook-hp-compaq-6720s-d79611.htm

vyhotovenie sa mi zdalo trochu horšie - display a klávesnica sa prehýbal, je tam brodacom wifinka - asi problém,
v predajni som z neho nemal dobrí pocit ale možno ma presvedčíte o opaku.

3
MSI: 16 284,00 SKK

http://www.alza.sk/msi-megabook-m670x-090cz-s64-3600-15-4-wxga-1gb-120gb-5-4k-dvd-rw-wf-bez-os-d82526.htm

kvalitné vyhotovenie, fakt tenký (všetky boli naozaj dosť tenké a lahké), numericka klávesnica, mobilný sempron a nvidia GF go 6100. 1GB ram, 120 disk

Ide hlavne o tieto rozdieli:

Intel celeron M VS Mobilný se Sempron 64
Intel x3100 VS nvidia GF GO 6100
MSI má naviše 1GB ram

výdrž práce na batérie v tejto cenovej kategórii nepovažujem za smerodajnú - 2h vydrží snáď každý notebook.

ktoré komponenty sú na tom lepšie čo sa týka výkonu a napr zmeny frekvencie CPU v linuxe?

funkčnosť 3d akcelerácie na GF go 6100 pod linuxom s nvidia ovládačmi?

neviem sa rozhodnúť či vsadiť na značku (LENOVO) a obetovať ramku, a prípadný rozdiel výkonu CPU a grafík
alebo kúpiť MSI

záleží mi hlavne na výkone a možnostiach úspori energie pri CPU - podtaktovanie, pri grafike mi ide hlavne o výkon 1GB ram poteší. Na kapacite disku mi nezáleží, výdrž na baterku nieje smerodajná. Najdvoležitejšia je podpora všetkých komponentov v linuxe.

Prosím napíšte mi vaše názory skúsenosti a problémi.

Ďakujem

tomolc
tomolc
    • Re: Kúpa notebooku - neviem sa rozhodnúť - Lenovo - HPCompaq - MSI 21.11.2007 | 11:03
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      vydrz na baterku dost suvisi s tym ako dokaze setrit energiu procesor, takze tieto celerony nie su nic moc (semprony su na tom tusim lepsie, ale ten tvoj samozrejme nema intel grafiku)

      ati aj nvidia robia rozne problemy (pri uspavani), intel je istota. takze ak radsej pockas a prisetris na nejaky core procesor (staci aj core 1 solo), tak budes podla mna spokojnejsi

      a samotnu znacku lenovo netreba zamienat s thinkpadmi, to je uplne ina kategoria (aj ked na pohlad sa s vyhotovenim trochu inspirovali, netusim do akej miery, tiez neviem aky dobry bios k tomu dodavaju)
      Debian. apt-get into it…
      • Re: Kúpa notebooku - neviem sa rozhodnúť - Lenovo - HPCompaq - MSI 27.11.2007 | 13:45
        Avatar driller Ubuntu, OpenSuSE  Používateľ
        lenovo kupilo vyrobu PC (vratane ochrannych znaciek) od IBM cize thinkpad zostal thinkpadom
        • Re: Kúpa notebooku - neviem sa rozhodnúť - Lenovo - HPCompaq - MSI 27.11.2007 | 14:52
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          ale lenovo nevyraba len thinkpady (vid odkaz na lenovo 3000)
          Debian. apt-get into it…
    • Re: Kúpa notebooku - neviem sa rozhodnúť - Lenovo - HPCompaq - MSI 21.11.2007 | 13:08
      Avatar Peter Paška Ubuntu 11.04, LinuxMint  Používateľ
      Našiel som toto: ACER AS5715Z-1A1G08Mi 15.4 T2310 1GB 80GB Linux
      nákupná cena 16994,-
      Nebite ma len dávam do pľacu niečo ďalšie. Neviem aké s tým máte skúsenosti.
      PC Intel Core2Duo {3200}, 2GB RAM, ASUS Nvidia GTS250 1GB, 1 TB HDD, MB ASUS P5QE-L / NTB Fujitsu Lifebook AH512
      • Re: Kúpa notebooku - neviem sa rozhodnúť - Lenovo - HPCompaq - MSI 21.11.2007 | 20:21
        Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
        Ten Linux nieje linux ale len zavádzač operačné ho systému s názvom limpus linux - čiže vlastne tam nič nieje - acer na tomto balamutí ludí.

        O aceri ani neuvažujem.
        tomolc
    • Re: Kúpa notebooku - neviem sa rozhodnúť - Lenovo - HPCompaq - MSI 21.11.2007 | 16:53
      Avatar Ladislav Michnovic SuSE  Používateľ
      Intel je celkom istota vdaka open source ovladacom. Binarne ovladace grafik robia problemy, hlavne so suspendom.
      Osobne pokukujem po tomto MSI kusku, ale bojim sa nekompatibility s hw.
      Only man who sells empty boxes is the undertaker.
      • Re: Kúpa notebooku - neviem sa rozhodnúť - Lenovo - HPCompaq - MSI 21.11.2007 | 19:57
        Avatar Róbert Dúbravský PC Debian alebo Ubuntu - servery Debian  Používateľ
        Ahoj,
        Na ten konkrétny rad som dával klientovi Ubuntu. Maximálna spokojnosť. 3d desktop (intel VGA), čítačka. OK. Ak by som kupoval ďalší notebook určite MSI s minimálne 1G RAM.
        Ahoj
        • Re: Kúpa notebooku - neviem sa rozhodnúť - Lenovo - HPCompaq - MSI 21.11.2007 | 21:00
          Avatar Ladislav Michnovic SuSE  Používateľ
          S intel grafikou mal aj intel chipset. Kamos ma tiez MSI s intel chipsetom a bezi Linux v pohode. Ale tento ma ATi grafiku a ATi chipset a bohvie aku Wifinu. Takze z pohladu hw je to velky posun. Bojim sa, ze nieco z toho bude robit problemy v Linuxe. Minimalne ta ATi grafika.
          Only man who sells empty boxes is the undertaker.
          • Re: Kúpa notebooku - neviem sa rozhodnúť - Lenovo - HPCompaq - MSI 22.11.2007 | 19:20
            Avatar Róbert Dúbravský PC Debian alebo Ubuntu - servery Debian  Používateľ
            Ahoj,
            Viem, že má ten model ATI grafiku. S ATI grafikou už nemám zlé skúsenosti (po dlhej dobe). Uspávanie na disk OK, do RAM- mi nefungovalo. Compiz v Ubunte OK. Len to som chcel dodať.
            • Re: Kúpa notebooku - neviem sa rozhodnúť - Lenovo - HPCompaq - MSI 22.11.2007 | 22:19
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              ja zas dodam, ze s2ram je jedine co robim :)
              Debian. apt-get into it…
      • Re: Kúpa notebooku - neviem sa rozhodnúť - Lenovo - HPCompaq - MSI 21.11.2007 | 20:21
        Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
        Mimo cenovú kategóriu inak vyzerá v pohode.
        tomolc
        • Re: Kúpa notebooku - neviem sa rozhodnúť - Lenovo - HPCompaq - MSI 21.11.2007 | 20:55
          Avatar Ladislav Michnovic SuSE  Používateľ
          To preto, ze ma iba 12'', je malicky a lahky. 15'' su samozrejme lacnejsie
          Only man who sells empty boxes is the undertaker.
    • Re: Kúpa notebooku - neviem sa rozhodnúť - Lenovo - HPCompaq - MSI 21.11.2007 | 20:26
      Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
      Zdravím

      Takže zatia by som to zhrnul takto:
      (Na základe toho čo tu bolo povrdané)
      Mobilný Sempron má lepšie vlastnosti čo sa týka "mobilných záležitostíˇoproti celeronu. Nvidia by mohla robiť problémi pri uspávaní. Intel je istota.

      Čiže už nám ostáva v hre len HP a Lenovo. sú v podstate zhodné čo sa HW týka. Rozdiel je len vo wifikarte.
      HP má broadkom a lenovo má intel 9xxx - aspoň podla stránok lenovo.sk. lenovo m á o 40GB večí disk a podla mna lepšie vyhotovenie.

      To MSI ma strašne láka hlavne kvoli predpokladanému výknu

      vie niekto porovnať výkon vga x3100 a GF go 6100?

      tomolc
      tomolc
      • Re: Kúpa notebooku - neviem sa rozhodnúť - Lenovo - HPCompaq - MSI 21.11.2007 | 23:18
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        broadcom uz by mal v najposlednejsich jadrach aj fungovat, alebo v najblizsej dobe (?) ale to by ti (ne)potvrdili ti co maju nejaku wifi bcm :)

        vykon nvidie bude asi o dost vyssi
        Debian. apt-get into it…
        • Re: Kúpa notebooku - neviem sa rozhodnúť - Lenovo - HPCompaq - MSI 21.11.2007 | 23:29
          Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
          Zatial som naklonený MSI z hladiska výkonu.
          Má niekto iný názor?

          To Lenovo? Ako už molo spomenuté nieje to tá kategória povestných ThincPad takže mám očakávať niečo "horšie"?

          má niekto reálne skúseností s GF go 6100? a Sempronom M?

          tomolc

          (broadkom by som nerád)
          tomolc
          • Re: Kúpa notebooku - neviem sa rozhodnúť - Lenovo - HPCompaq - MSI 21.11.2007 | 23:35
            Avatar uid0 Debian  Používateľ
            ja by som nesiel do nvidie ani ati, aj ked to ma vyssi vykon, tak to bude asi dost hriat (aj integrovane hreju pri opengl, ale to sa asi neda porovnat s pravou grafikou)
            Debian. apt-get into it…
            • Re: Kúpa notebooku - neviem sa rozhodnúť - Lenovo - HPCompaq - MSI 22.11.2007 | 20:13
              Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
              Si si pozeral tie modeli na internete? Som tam dal linky.
              V tejto cenovej kategňorii sa NEDÁ na slovensku zohnoať notebook z externou grafikou.

              Nvidia GForce Go 6100 je integrovaná grafike v nvidia čipsete takže sa spotrebov moc nebude líšiť od iných integrovaných grafík - teda aspoň tak predpokladám: Ak má niekto iné informácie rád sa nechám poučiť

              tomolc
              tomolc
              • Re: Kúpa notebooku - neviem sa rozhodnúť - Lenovo - HPCompaq - MSI 22.11.2007 | 22:28
                Avatar uid0 Debian  Používateľ
                ja by som vsetky tie notebooky s discrete grafikou zakazala :P

                v tom pripade je ta nvidia samy problem.

                * nekompatibilita
                * zisti si ako je na tom s vykonom
                * zisti si ako je na tom s teplotou (co priamo suvisi so spotrebou, ale hlavne pouzitelnostou -- posledne co chces je aby ti to pieklo o pol roka ruky)
                Debian. apt-get into it…
        • Re: Kúpa notebooku - neviem sa rozhodnúť - Lenovo - HPCompaq - MSI 22.11.2007 | 09:31
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          mal som nb s bcm wifinou a pod jadrom 2.6.22 bezala fajn, ale ovladac este nepodporoval 54 Mbps ale len 22 Mbps max.
    • Re: Kúpa notebooku - neviem sa rozhodnúť - Lenovo - HPCompaq - MSI 22.11.2007 | 20:17
      Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
      Mohly by sme sa venovať uvedeným trom modelom NB alebo aspoň notebookom ktoré obsahujú komponenty v týchto strojoch?

      tomolc
      tomolc
    • Re: Kúpa notebooku - neviem sa rozhodnúť - Lenovo - HPCompaq - MSI 22.11.2007 | 22:59
      Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
      Tak nakovniec som dal na radu známeho a vsadil na kvalitu.
      Obiednal som Lenovo.

      ďakujem za vaše názory a reakcie

      tomolc
      tomolc
      • Re: Kúpa notebooku - neviem sa rozhodnúť - Lenovo - HPCompaq - MSI 23.11.2007 | 14:41
        Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
        Ani si sa mi nepochválil, že máš notebook.
        Inak čo sa týka dizajnu, Lenovo je na tom asi najlepšie. Nemyslím tým iba nádherný hranatý kryt, ale aj pevnú, skutočne pevnú kostru.

        Čo sa týka výdrže baterky, neverím, že by vydržala rovnako dlho ako pod windowsom. Proste vývojári linuxu sa zaoberajú inými vecami ako je úspora energie, napríklad 3D desktopom a podobnými nezmyslami ktoré aj tak bez trápenia nefungujú. Ja som sa pod 15W nedostal.
        "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
        • Re: Kúpa notebooku - neviem sa rozhodnúť - Lenovo - HPCompaq - MSI 23.11.2007 | 16:13
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          a ja som nemusel vynalozit ziadne usilie aby som sa dostal pod 15W, dokonca na defaultnom etch jadre (32 aj 64b) bez NO_HZ a spol.
          Debian. apt-get into it…
      • Re: Kúpa notebooku - neviem sa rozhodnúť - Lenovo - HPCompaq - MSI 24.11.2007 | 18:19
        Avatar Ladislav Michnovic SuSE  Používateľ
        Napis prosim ta, ako si s nim spokojny.
        Only man who sells empty boxes is the undertaker.
        • Re: Kúpa notebooku - neviem sa rozhodnúť - Lenovo - HPCompaq - MSI 25.11.2007 | 08:17
          Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
          Len čo ku mne dorazí a nahodím ho
          napíšem :-)

          tomolc
          tomolc
    • Re: Kúpa notebooku - neviem sa rozhodnúť - Lenovo - HPCompaq - MSI 27.11.2007 | 15:38
      Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
      Tak NB dorazil.

      Najprv som nainštaloval fedoru 8 a aplikoval update. Tlačítko na zapnutie blothoth a wifi síce fungovalo ale s wifinkou sa mi nejako nepodarilo pracovať - poriešim neskvor. 3D akcelerácia na x3100 beží
      Chcel som nahodiť livna repozitáre čo sa aj podarilo ibaže následne fedorácky správca softu nebol schopný aktualizovať zoznami balíkov.

      Tak som nahodil smart pm ibaže pri pokuse spustit smart vypísal že v systéme nieje gtk ale pritom tam je - samotný konzoloví smart vypíše že gtk je nainštalovaný....
      Potom som sa trochu trápil z konfiguráciu.... Nemám z tej fedory dobrí pocit....

      Tak som vzal DVD Opensuse 10.3 a nainštaloval to. Hned počas inštalácie mi ponúkol oss a non oss repozitáre z netu tak som ich pridal.
      Inštalácia prebehla v pohode. hned pri prvom štarte som mal k dispozícii wifi aj bloototh. Z ponuky zdrojou softu som vybral dalšie repozitáre a aplikoval update. Zatial ive všetko hladko. Jediná vec žo zatial nefunguje je nastavenie podsvietenia displeja respektýve jeho znižovanie aby som ušetril baterku. (to vo fedore išlo) - ale predpokladám že po zmene typu displeja v yaste to pojde. Zatial mám dobrí pocit avšak suse moc nemusím. Zatial nebeží 3D na x3100

      Skúšal som aj mandrivu z internet instal boot cd. - rozbehla sa inštalácia ale potom nebol schopný zýskať dhcp od mojho rutera takže som nemohol pokračovať v inštalácii :-(

      Nakoniec som skončil u LDT 3D beží, displej sa dá regulovať. wifi ovládače niesu v jadre - treba doinštalovať ručne zo stránok intelu - poriešim neskvor.

      Tak a teraz budme múdri v každom distre funguje defaultne iba niečo.
      Suse zatial vedie až na displei funguje všetko - dokonca zistil že tam m ám snímač odtlačkou prstou ale zatial nefunguje.

      tomolc
      tomolc
      • Re: Kúpa notebooku - neviem sa rozhodnúť - Lenovo - HPCompaq - MSI 27.11.2007 | 15:50
        Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
        Takže 3D akcelerácia na suse už ide - yast zabudol do xorg.conf napísať load dri :-)
        glxgears dáva 680 fps

        tomolc
        tomolc
      • Re: Kúpa notebooku - neviem sa rozhodnúť - Lenovo - HPCompaq - MSI 27.11.2007 | 15:51
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        lol, ved ten snimac je aj na obrazkoch :)

        lsusb, ak tam mas "SGS Thomson Microelectronics Fingerprint Reader", tak pojde s thinkfingerom

        v debiane pojde vsetko :D
        Debian. apt-get into it…
        • Re: Kúpa notebooku - neviem sa rozhodnúť - Lenovo - HPCompaq - MSI 27.11.2007 | 16:15
          Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
          lsusb hlási všade ID 0000:0000
          iba na device 003 hlási AuthenTec, Inc.

          tomolc
          tomolc
          • Re: Kúpa notebooku - neviem sa rozhodnúť - Lenovo - HPCompaq - MSI 27.11.2007 | 16:25
            Avatar uid0 Debian  Používateľ
            tak s tym neviem

            jedine ak http://www.abclinuxu.cz/zpravicky/fprint-login-pomoci-otisku-prstu
            Debian. apt-get into it…
      • Re: Kúpa notebooku - neviem sa rozhodnúť - Lenovo - HPCompaq - MSI 27.11.2007 | 17:10
        Avatar Ladislav Michnovic SuSE  Používateľ
        "Tak som vzal DVD Opensuse 10.3 ...
        Jediná vec žo zatial nefunguje je nastavenie podsvietenia displeja..."

        Vo Fedore to ide preto, ze ma jadro 2.6.23 a Suse len 2.6.22.
        Skus pouzit najnovsie jadro 2.6.24 (http://download.opensuse.org/repositories/Kernel:/Vanilla/openSUSE_10.3). Je to len moj odhad, ze by to mohlo pomoct. Kamos ma MSI notas s Intel vnutornostami a tiez mu to podsvietenie vo Fidorke ide a v Suse nie. Aj v Kubuntu mu to tiez slo, ale neslo mu zase nieco ine.

        Ten snimac odtlackov prstov by si mal rochodit pomocou YaSTu. Spustis yast2, klik -> Hardver klik -> Snimac odlackov prstov.
        Only man who sells empty boxes is the undertaker.
        • Re: Kúpa notebooku - neviem sa rozhodnúť - Lenovo - HPCompaq - MSI 27.11.2007 | 18:28
          Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
          modul yastu pre nastavenie snímača odtlačkou prstou vipíše že tam žiaden snímač nemám a ukončí sa ale modul pre nastavenie skenerov niečo nájde.... ale to ma teraz až tak netrápi

          v LDT mám jadro 2.6.21 a displej funguje takže v jadre to asi nebude....

          tomolc
          tomolc
    • Re: Kúpa notebooku - neviem sa rozhodnúť - Lenovo - HPCompaq - MSI 27.11.2007 | 18:34
      Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
      Teraz som si uvedomil

      Ani v jednom distre mi nejde zvuk!!!
      V suse mi yast napísal že našiel zvukovku aj ovládač ale zvuk nehraju ani s reprákov ani zo sluchátok. skúšal som sa hrať s sw aj hw hlasitostoua nič

      tomolc
      tomolc
      • Re: Kúpa notebooku - neviem sa rozhodnúť - Lenovo - HPCompaq - MSI 28.11.2007 | 11:19
        Avatar Ladislav Michnovic SuSE  Používateľ
        Skus rucne spustit alsaconf. A potom overit level hlasitosti pre vsetky mozne vystupy v alsamixer-i.
        Only man who sells empty boxes is the undertaker.
        • Re: Kúpa notebooku - neviem sa rozhodnúť - Lenovo - HPCompaq - MSI 28.11.2007 | 16:07
          Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
          Zdravím

          Tak som pretestoval suse mandrake aj fedoru

          Ve to niekde medzi alsou a acpi respektýve nejaký ich konflikt.
          Pogoogloval som že parameter acpi=off treba poslať jadru pri štarte - pridať do grubu.
          Zvuk vo fšetkých troch distrách sa následne rozbehol a bol plne funkčný.

          Problém je že NB bez acpi je oničom - anilen nevidím kolko mi ostáva baterky :-(.

          Naviše v ani jednom distre nefunguje korektne suspend 2 ram. Mám taký pocit že dakde v configurákoch od acpi bude treba dačo zmeniť ale už som v koncoch nič ma nenapadá.

          tomolc
          tomolc
          • Re: Kúpa notebooku - neviem sa rozhodnúť - Lenovo - HPCompaq - MSI 28.11.2007 | 16:11
            Avatar borg Fedora  Administrátor
            a ovladacu pre zvukovku nie je nutne predat nejaky parameter pred natiahnutim?
            • Re: Kúpa notebooku - neviem sa rozhodnúť - Lenovo - HPCompaq - MSI 28.11.2007 | 16:24
              Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
              neviem
              ked je acpi=off tak zvuk ide sám a ok
              ked tam acpi=off nieje ovládač je natiahnutý tiež ale zvuk proste nehraje, skúšal som alsaconfig alsamixer k mixer rôzne okmbinácie hlasitosti a nič ani tuk.

              tomolc
              tomolc
              • Re: Kúpa notebooku - neviem sa rozhodnúť - Lenovo - HPCompaq - MSI 28.11.2007 | 17:14
                Avatar uid0 Debian  Používateľ
                prosim ta, zaloz o tom novy topic ak to chces riesit vo fore. a rozhodne nezabudni napisat co je to za zvukovku
                Debian. apt-get into it…
                • Re: Kúpa notebooku - neviem sa rozhodnúť - Lenovo - HPCompaq - MSI 29.11.2007 | 20:34
                  Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
                  ok

                  teraz na to nemám čas - až neskvor

                  tomolc
                  tomolc
                  • Re: Kúpa notebooku - neviem sa rozhodnúť - Lenovo - HPCompaq - MSI 03.12.2007 | 18:30
                    Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
                    Zdravím

                    Problém zo zvukom je vyriešený aj ked nie k mojej spokojnosti.

                    Aby mi išiel musim dať do grubu acpi=off.
                    Podla záznamu v bugoch na ubuntu to vyzerá na to že alsa má v sebe nejakú chybu ktorú však plánujú opraviť až vo verzii x.16 (teraz je aktuálna x.15). Tak počkám....

                    Nikde inde na nete iné riešenie ako acpi=off nieje. Možno ešte vyskúšam staršiu Mandrivu 2007.0 ale nakolko v tomto NB je pomerne nová čipová sada može sa stať že to nepojde.

                    tomolc
                    tomolc
                    • Re: Kúpa notebooku - neviem sa rozhodnúť - Lenovo - HPCompaq - MSI 05.12.2007 | 15:15
                      mifo   Návštevník
                      http://mifo.sk/blog/14

                      ;-)
                      • Re: Kúpa notebooku - neviem sa rozhodnúť - Lenovo - HPCompaq - MSI 05.12.2007 | 22:30
                        Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
                        dikes hned idem otestovat

                        tomolc
                        tomolc
                        • Re: Kúpa notebooku - neviem sa rozhodnúť - Lenovo - HPCompaq - MSI 06.12.2007 | 01:19
                          Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
                          problém zo zvukom vyriešený

                          nebelo treba nič kompilovať ani inštalovať - stačilo kvalitný guimixér a jeden riadok v konfiguráku

                          riešenie skúsim pridať bud do databázi znalostí alebo do tohto fora behom zajtrajška

                          tomolc
                          tomolc