notebook: pri zapojeni sluchadiel mi ide zvuk stale aj z repracikov

Sekcia: Hardware a Drivery 05.01.2008 | 16:58
Kelso   Návštevník
Ak si zapojim sluchadla do 3.5 jacku a chcem pocuvat zvuk, ide mi aj do sluchadiel ale aj z repracikov. A chcel by som aby vtedy isiel len zo sluchadiel...

Hral som sa v alsamixeri s hlasitostami ale nepodarilo sa mi to vyriesit.

vie niekto pomoct?

notebook: msi ex600
    • Re: notebook: pri zapojeni sluchadiel mi ide zvuk stale aj z repracikov 05.01.2008 | 17:01
      Avatar djway UBUNTU 8.10  Používateľ
      nie je to nahodou hardware-ova chyba?? stretol som sa uz s takymto problemom na paru forach, robilo to najme u ASUSov... chyba bola v koncovke na sluchadla.... treba to reklamovat... skus iny OS ked mas po ruke... ale asi to bude HW chyba ;-)
      • Re: notebook: pri zapojeni sluchadiel mi ide zvuk stale aj z repracikov 05.01.2008 | 17:09
        Meno   Návštevník
        hovno s voctem hw chyba !!!
        iba zly modul imho :-P
        ja mam ten isty nb a robilo mi to tiez... dal som
        options snd-hda-intel enable=1 index=0 model=targa-dig position_fix=1
        a odvtedy ok...
        ale zistil by som si este typ tvojej zvukofky pre istotu a nasiel si na alse pokecy k intelackemu modulu....... zvukovemu of-course... nechce sa mi terazky rozmyslat takze tak.....
        good bye
        • Re: notebook: pri zapojeni sluchadiel mi ide zvuk stale aj z repracikov 05.01.2008 | 17:16
          Kelso   Návštevník
          Ten prikaz ktory popisujes, teda ak je to prikaz mi nechce ist. (options) command not found ;] alebo ako na to?
          • Re: notebook: pri zapojeni sluchadiel mi ide zvuk stale aj z repracikov 05.01.2008 | 17:22
            Avatar Tommy Angelo   Používateľ
            funguje to..so teraz vyskusal :) len mi teraz nejako prestalo ist ovladanie zvuku klavs. skratkami.

            pouzitie vyssieho
            nano /etc/modprobe.d/sound

            a tam dopis riadok tak aby to vypadalo takto ::
            options snd-hda-intel enable=1 index=0 model=targa-dig position_fix=1

            hrubym vyznacene mi pomohlo doplnit a islo to. Ale ako na klavs. skratky?
            • Re: notebook: pri zapojeni sluchadiel mi ide zvuk stale aj z repracikov 05.01.2008 | 17:25
              Avatar Tommy Angelo   Používateľ
              hups zmylil som sa..uz to ide, staci zmenit KMIxe ovladanie hlavneho kanalu na FRONT ;) diky kamo uz mi absolutne nic nechyba na mojom linuxiiiku :D
            • Re: notebook: pri zapojeni sluchadiel mi ide zvuk stale aj z repracikov 05.01.2008 | 17:42
              Kelso   Návštevník
              hm ale ja v modprobe.d nemam subor sound. len:
              kelso@kelso-laptop:~$ nano /etc/modprobe.d/ <tab><tab>
              
              aliases                 blacklist-oss           lrm-video
              alsa-base               blacklist-scanner       nvidia-kernel-nkc
              arch/                   blacklist-watchdog      options
              arch-aliases            bluez                   thinkpad_acpi.modprobe
              blacklist               fuse                    toshiba_acpi.modprobe
              blacklist-framebuffer   ipw3945                 
              blacklist-modem         isapnp  
              • Re: notebook: pri zapojeni sluchadiel mi ide zvuk stale aj z repracikov 05.01.2008 | 17:53
                Meno   Návštevník
                nie zeby sa mi chcelo nejak rozmyslat( :-D ) ale skusil by som sa pozriet do toho alsa-base... inak dost zavisi od distribucie... ja pouzivam s najvacsou spokojnostou opensuse10.3 :-P
                alebo arch-aliases alebo iny... proste tam kde je nieco o tom snd-intel-hda ci ako to bolo v tom options( nechce sa mi rozmyslat :-P )
                • Re: notebook: pri zapojeni sluchadiel mi ide zvuk stale aj z repracikov 05.01.2008 | 18:04
                  Kelso   Návštevník
                  POMOHLO. Vyriesenie. trebalo to pridat do toho alsa-base. dakujem velmi pekne ;-)
    • Re: notebook: pri zapojeni sluchadiel mi ide zvuk stale aj z repracikov 05.01.2008 | 17:09
      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
      stejny notebook stejny problem. V XP vsetko ok. Riesenie tohto problemu som doteraz nenasiel...:(

      vypada to skor ako keby linux nedokazal detekovat ze bol pripojeny jack.
      • Re: notebook: pri zapojeni sluchadiel mi ide zvuk stale aj z repracikov 05.01.2008 | 17:19
        Kelso   Návštevník
        v XP co som hned po kupe len tak zo srandy skusal, nesiel zvuk pre istoto vobec. asi boli dodane drivery len na jehoVistu ;-)

        kazdopadne, riesime problem pod tuxom ;]
    • Re: notebook: pri zapojeni sluchadiel mi ide zvuk stale aj z repracikov 25.02.2008 | 14:52
      fredo sabol   Návštevník
      a ked nedas zvuk z notebooku ti ide lebo mne nejde nijak asi potrebujem niejaki program odpis mi na e mail 1995game@azet.sk
    • Re: notebook: pri zapojeni sluchadiel mi ide zvuk stale aj z repracikov 25.02.2008 | 14:56
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      mal by pomoct upgrade na alsu 1.16
    • Re: notebook: pri zapojeni sluchadiel mi ide zvuk stale aj z repracikov 15.03.2008 | 21:47
      qw11   Návštevník
      Tu je postup
      http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=314383
      V skratke
      Do /etc/modprobe.d/alsa-base dopln riadok
      options snd-hda-intel model=xyz
      kde xyz je model notebooku.
      pomocou prikazu
      aplay -l
      si zisti model tvojej zvukovej karty a v subore /usr/share/doc/alsa-base/driver/ALSA-Configuration.txt.gz (musis ho rozpakovat) si najdi podla tvojej zvukovky parameter ktori musis zadat namiesto xyz.
    • Re: notebook: pri zapojeni sluchadiel mi ide zvuk stale aj z repracikov 28.04.2008 | 19:07
      adsdasdasd   Návštevník
      no ale kam mam napisat to
      option
      • Re: notebook: pri zapojeni sluchadiel mi ide zvuk stale aj z repracikov 28.04.2008 | 19:42
        qw11   Návštevník
        Ako je tam pisane. Na koniec obsahu suboru
        /etc/modprobe.d/alsa-base
        • Re: notebook: pri zapojeni sluchadiel mi ide zvuk stale aj z repracikov 28.04.2008 | 20:04
          ASasA2QDSA   Návštevník
          ALE JA NEVIEM CEZ CO TO TAM M NAPISAT AKO TO STIAHNEM
          • Re: notebook: pri zapojeni sluchadiel mi ide zvuk stale aj z repracikov 28.04.2008 | 21:22
            qw11   Návštevník
            Tak postupne ti to vysvetlim podla mojho ntb a ubuntu ktore pouzivam.
            V terminali zadam

            aplay -l

            cim dostanem

            t@t-laptop:~$ aplay -l
            **** Zoznam PLAYBACK Hardwarových Zariadení ****
            karta 0: SB [HDA ATI SB], zariadenie 0: ALC861VD Analog [ALC861VD Analog]
            Podzariadenia: 1/1
            Subzariadenie #0: subdevice #0
            karta 0: SB [HDA ATI SB], zariadenie 6: Si3054 Modem [Si3054 Modem]
            Podzariadenia: 1/1
            Subzariadenie #0: subdevice #0

            co znamena ze pouzivam zvukovku ALC861VD.
            Poklepem na subor /usr/share/doc/alsa-base/driver/ALSA-Configuration.txt.gz cim sa mi otvori v spravcovi archivov a dam ho rozbalit napriklad na plochu a otvorim ho. Najdem v nom svoju zvukovku(ALC861VD) a dostanem zoznam options.

            ALC861VD/660VD
            3stack 3-jack
            3stack-dig 3-jack with SPDIF OUT
            6stack-dig 6-jack with SPDIF OUT
            3stack-660 3-jack (for ALC660VD)
            3stack-660-digout 3-jack with SPDIF OUT (for ALC660VD)
            lenovo Lenovo 3000 C200
            dallas Dallas laptops
            hp HP TX1000
            auto auto-config reading BIOS (default)

            Do terminalu zadam

            sudo gedit /etc/modprobe.d/alsa-base

            cim otvorim subor alsa-base s pravami zapisu a na koniec suboru postupne jednotlivo zadavam

            options snd-hda-intel model=3stack
            options snd-hda-intel model=3stack-dig
            options snd-hda-intel model= 6stack-dig
            options snd-hda-intel model=3stack-660
            options snd-hda-intel model=3stack-660-digout
            options snd-hda-intel model= lenovo
            options snd-hda-intel model= dallas
            options snd-hda-intel model=hp
            options snd-hda-intel model=auto

            Ja som po kazdom prikaze subor ulozil a pre istotu restartoval PC.
            Nebudem napinat ale u mna zabralo
            options snd-hda-intel model= lenovo
            pritom mam asus F3Ke.
            • Re: notebook: pri zapojeni sluchadiel mi ide zvuk stale aj z repracikov 29.04.2008 | 16:31
              asdasd   Návštevník
              chapes ale jasom Lama na toto ja to nevim najst to kde toje to alsa-base
              • Re: notebook: pri zapojeni sluchadiel mi ide zvuk stale aj z repracikov 29.04.2008 | 17:09
                Avatar Viliam Oravec Kubuntu 10.04 (MSI GX700PX)  Používateľ
                nechcem rýpať, ale keby si mal trochu snahy čítať všetky odpovede, tak by si zistil, že je to v /etc/modprobe.d/
                Všichni mněli ruce od krve, jenom já hubu... :)
                • Re: notebook: pri zapojeni sluchadiel mi ide zvuk stale aj z repracikov 29.04.2008 | 19:41
                  Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ
                  Ak by mal trocha snahu tak si da miesta-hladat subory... a zada alsa-base a vyhladat v suborovy system, najde mu to.
                  • Re: notebook: pri zapojeni sluchadiel mi ide zvuk stale aj z repracikov 14.10.2008 | 16:24
                    JeFo   Návštevník
                    co ked mam kartu generic? dik
                    • Re: notebook: pri zapojeni sluchadiel mi ide zvuk stale aj z repracikov 14.10.2008 | 19:24
                      Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ
                      Ako si prisiel na to generic?
                      Co vypise
                      aplay -l
                      a co
                      lspci
                • Re: notebook: pri zapojeni sluchadiel mi ide zvuk stale aj z repracikov 15.10.2008 | 00:37
                  Avatar Jaroslav Štulajter Mandriva 2009.1  Používateľ
                  Serwus mam notebook MSI GX701 a taky isty problem s tym ze mam mandrivu s pulse audio a alsa-base v systeme nieje ako teraz na to

                  ps ako ste rozbehali klavesove skratky na ovladanie zvuku ???? dik
                  • Re: notebook: pri zapojeni sluchadiel mi ide zvuk stale aj z repracikov 15.10.2008 | 01:38
                    Avatar Jaroslav Štulajter Mandriva 2009.1  Používateľ
                    Tak som to spravil
                    ntb MSI GX701
                    distro mandriva

                    kedze som nikde nenasiel alsa-base isiel som na to lamerskym sposobom a to, draconf (Nastavit Vas pocitac) karta hardware ikonka browse and configure your hardware a tam som si nasiel zvukovu kartu klikol som na set current driver option a nastavil som model na horeuvedeny targa-dig. restartol aslu a bolo :)

                    PS ak vie niekto kde si mandriva uklada configuraciu alsy pls napiste
            • Re: notebook: pri zapojeni sluchadiel mi ide zvuk stale aj z repracikov 03.09.2009 | 20:18
              Malina   Návštevník
              Mne tam tiež píše len HDA generic. Tu je aj výpis z príkazu aplay -l:

              **** List of PLAYBACK Hardware Devices ****
              card 0: SB [HDA ATI SB], device 0: HDA Generic [HDA Generic]
              Subdevices: 0/1
              Subdevice #0: subdevice #0
              card 1: HDMI [HDA ATI HDMI], device 3: ATI HDMI [ATI HDMI]
              Subdevices: 1/1
              Subdevice #0: subdevice #0
              • Re: notebook: pri zapojeni sluchadiel mi ide zvuk stale aj z repracikov 07.10.2010 | 16:17
                Avatar Jakub Vojaček Fedora 15  Používateľ
                mam ten isty problem so sluchatkami mam HP dv6 vypis po aplay -l
                **** Zoznam PLAYBACK Hardwarových Zariadení ****
                karta 0: Intel [HDA Intel], zariadenie 0: STAC92xx Analog [STAC92xx Analog]
                Podzariadenia: 0/1
                Subzariadenie #0: subdevice #0
                karta 0: Intel [HDA Intel], zariadenie 1: STAC92xx Digital [STAC92xx Digital]
                Podzariadenia: 1/1
                Subzariadenie #0: subdevice #0

                ale v /usr/share/doc/alsa-base/driver/ALSA-Configuration.txt.gz neviem najst moju zvukovku
                a taktiez nemam /etc/modprobe.d/alsa-base ale /etc/modprobe.d/alsa-base.conf a ked som tam dopisal ten riadok a restartol tak nic sa nestalo
    • Re: notebook: pri zapojeni sluchadiel mi ide zvuk stale aj z repracikov 07.10.2010 | 21:37
      sakernisek   Návštevník
      stalo sa mi to, stiahni si najnovsie ovladace zvukovky (ALSA), a ak nie, zostavá ti čakať na dalšiu verziu, kde to už pojde bez problemov.