Minirecenzia KDE4

Sekcia: Aplikácie & Desktop 12.01.2008 | 21:01
Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
Testovane bolo Kubuntu 8.04 live CD (vyvojova verzia). Tu je zoznam mojich pripomienok a postrehov po niekolkych hodinach pouzivania.
  1. pri starte, po tom splashscreene, obrazovka neprijemne preblikne (cela plocha je biela)
  2. hodinky na paneli su OBROVSKE!
  3. panelu sa neda zmenit velkost
  4. hlavnemu menu sa neda zmenit vyska, takze mne to zobrazuje 10 z celkovo 12 hlavnych poloziek, kvoli tym dvom neustale skrolujem
  5. ked som v menu priliz "hlboko", musim sa niekolko krat preklikavat spat lebo predchodzie urovne to nezobrazuje, len aktualnu
  6. pri spustani konsole to obcas hlasi chybu "KDEInit could not launch '/usr/bin/konsole-kde4'"
  7. mam grafiku Intel GMA 900 ale desktop nabehol neakcelerovany
  8. v hlavnom menu ked postojim nad nejakou polozkou menu tak ma to automaticky nepresunie do podmenu ako to byva v beznych menu, musim explicitne kliknut, naproti tomu na tie ikony co su na spodku hlavneho menu klikat netreba, proste chaos. Ak chcete kliknut na poslednu polozku a omylom sa posuniete o 1 pixel nizsie ako treba, cele menu sa prepne do ineho rezimu
  9. chyba lokalizacia do cestiny alebo slovenciny
  10. hlavne menu si pamata posledne otvorene submenu, trochu ma to miatlo, zakazdym je totiz hlavne menu ine
  11. solid - podobne ako hl. menu zobrazi v okne asi 90% obsahu, ku zvisnym 10% sa treba doskrolovat. Cele okno ale zabera takych 60% obrazovky, to to nemohli zobrazit o kus vacsie?
  12. v network settings nie je nic kde by som mohol nastavit ip adresu, masku podsiete, branu
  13. v paneli nie je ikona prehliadaca
  14. v system settings je sice policko na vyhladavanie ale nic sa do neho neda zadat, je disablovane
  15. nikde v system setings ani inde sa neda naklikat driver mojej grafickej karty
  16. kopete - udalosti zobrazuje tak ze cast okna nevidno
  17. chybaju dolezite widgety - indikator klavesnice a monitor zatazenia systemu
  18. kopete - pri prvom spusteni by sa mohlo opytat na ucet ktory sa ma pouzit
  19. v kopete ked niekomu pisem tak vedla mojho mena je obrazok ziarovky (jabber) ktora zakryva polovicu prveho pismena mojho mena, super :)
  20. aj ked som konsole spustal kazdych 5 minut, dokopy asi 30x tak sa to nikdy nedostalo v hlavnom menu do favourites
  21. na spodnom paneli to zobrazuje vsetky programy, aj tie co bezia na inych pracovnych plochach !!!
  22. panel ma jedine nastavenie - zobrazovat tooltips, nic ine sa neda nastavit
  23. kopete sa zobrazuje na paneli aj ked je minimalizovane do tray
  24. pri chatovani v kopete sa v paneli zobrazi ikona, ktora je evidentne 16x16 zvacsena na 48x48, kde je tolko proklamovana podpora svg?
  25. pri pokuse zmenit ikonu na ploche program KEditFileType spadol
  26. ked vytvorim ikonu na ploche a chcem jej zmenit nazov, hlasi to chybu "Could not delete file", funkcnu ikonu ako taku sa mi nepodarilo vytvorit
  27. run command nema ako vsetky ostatne okna tlacitko na ukoncenie okna v pravo hore ale v pravo dole, preco?
  28. v menu je KPaint ale nie je nainstalovany, toto pocitam ako chybu distra
  29. gwenview pada pri kazdom spusteni
  30. vedla hodin na paneli je obrazok pocitaca, ktory nezobrazuje tooltip, ostatne programy ano, ak chcete vediet co to je, musite na to kliknut
  31. neviem ci je to chyba Konquerora alebo kde, ale za istych okolnosti ked v nejakom formulari editujem text a presuniem sa na zaciatok riadku a stlacim Shift+Sipka hore, tak to neoznaci predosly riadok ale sa to len presunie na koniec predosleho riadku
  32. po pripojeni kluca sa nic nestane, ziadna ikonka na ploche, ani v oblasti Recently plugged devices
  33. rozdiel medzi aktivnym a neaktivnym oknom je prakticky nepostrehnutelny
  34. plasma pri beznej cinnosti zerie asi 10% vykonu
  35. panel nepodporuje drag and drop presunitie okna na inu plochu tak ako je tomu v gnome
    • Re: Minirecenzia KDE4 12.01.2008 | 21:15
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      nie je nahodou kopete este z KDE 3.5.X ?

      lebo oficialne kopete pre KDE4 nevyslo, tak isto ako amaroK...
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
    • Re: Minirecenzia KDE4 12.01.2008 | 21:26
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      ked som v menu priliz "hlboko", musim sa niekolko krat preklikavat spat lebo predchodzie urovne to nezobrazuje, len aktualnu

      je tam aj aktuálne menu

      chybaju dolezite widgety - indikator klavesnice a monitor zatazenia systemu

      Neviem ako je to v kubuntu, ale v KDE4 nechýba

      aj ked som konsole spustal kazdych 5 minut, dokopy asi 30x tak sa to nikdy nedostalo v hlavnom menu do favourites

      Favorites sa negeneruje automaticky, je potrebné kliknúť pravým tlačítkom na položku / add to favorites

      na spodnom paneli to zobrazuje vsetky programy, aj tie co bezia na inych pracovnych plochach !!!

      To je akože chyba?

      run command nema ako vsetky ostatne okna tlacitko na ukoncenie okna v pravo hore ale v pravo dole, preco?

      Ktoré ono má vpravo hore? Myslím, že všetky v KDE majú tlačítko zrušiť vpravo dole a okrem toho reaguje na ESC

      rozdiel medzi aktivnym a neaktivnym oknom je prakticky nepostrehnutelny

      To je vecou témy. Odporúčam zapnúť stmavnutie okien na pozadí

      plasma pri beznej cinnosti zerie asi 10% vykonu

      Čo znamená bežná práca?

      • Re: Minirecenzia KDE4 13.01.2008 | 09:54
        Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
        na spodnom paneli to zobrazuje vsetky programy, aj tie co bezia na inych pracovnych plochach !!!
        To je akože chyba?
        Tak toto by ma tiez nasralo; mat zaplneny cely panel aj programami z inych ploch. Kym bude KDE4 pouzitelne prejde este vela casu. Ale mna to aj tak netrapi, pouzivam Gnome k uplnej spokojnosti :)
        • Re: Minirecenzia KDE4 13.01.2008 | 11:41
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          v KDE 3.x sa to da nastavit, len pokukajte ci sa to neda nastavit aj v 4.x ;)
          • Re: Minirecenzia KDE4 13.01.2008 | 14:06
            Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
            Presne tak, konkrétne Nastaviť panel/Panel úloh/Zobraziť okná na všetkých plochách.
    • Re: Minirecenzia KDE4 13.01.2008 | 15:06
      Avatar daimonion kubuntu  Používateľ
      hmmm ja mam kopete , a ked dam about kopete tak vypisuje ze je to kopete pre KDE 4
      • Re: Minirecenzia KDE4 13.01.2008 | 15:12
        Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
        jj, uz ho mam aj ja, asi chybalo v repozitaroch
        Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
        • Re: Minirecenzia KDE4 13.01.2008 | 16:11
          Avatar nardew debian  Používateľ
          nie je to nahodou len port do qt4? a funkcionalita ta ista ako stare kopete..
          • Re: Minirecenzia KDE4 13.01.2008 | 16:47
            Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
            v kopete 0.5 /KDE4 je funkcionalita lepsia, napr idu posielat subory cez ICQ, podpora Xtras statusov etc. Jabber je, ale stale s podporou uboho
            Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
            • Re: Minirecenzia KDE4 13.01.2008 | 17:17
              Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
              Aj ja chcem kopete 0.5 :( Kedy ho mozme ocakavat? Pidgin uz viac neznesiem, a este pod KDE !! :(
              There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
              • Re: Minirecenzia KDE4 13.01.2008 | 17:28
                Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
                A čo tak kopete 0.12.5 pod KDE 3.5.7? Veď je to v podstate to isté.
                • Re: Minirecenzia KDE4 13.01.2008 | 21:29
                  Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                  pre toho, kto pouziva hodne ICQ, je kopete 0.5 velky prinos. Akokolvek sa snazim zrusit ICQ (lenze 150 ludi v kontaktoch je 150 ludi...), tak nemozem, takze som nuteny ho pouzivat a kopete 0.5 mi zjednodusilo pracu :) .
                  Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
                  • Re: Minirecenzia KDE4 13.01.2008 | 21:36
                    Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
                    Keď chceš môžem poskytnúť skript ktorý ich dokáže jediným tlačítkom enter vymazať ;)
    • Re: Minirecenzia KDE4 13.01.2008 | 23:22
      Korkoran   Návštevník
      Ehm... to nie je minirecenzia, ale bugreport... :)