Nvidia nove drivery

Sekcia: Ostatné 04.06.2005 | 17:38
transport   Návštevník
Distro: SuSE linux 9.2ftp. Chcem nainstalovat posledne ovladace od nvidie, cital som HowTo pre instal na SuSE9.2 a pise sa tam ze treba mat zdroje jadra a nakonfigurovat ho a potom skompilovat a az potom instalovat nove ovladace pre Nvidia. NEVIETE, ci to nejde aj najk inac spravit? Nejak velmi sa mi nechce konfigurovat jadro a kompilovat ho. Ak niekto mate s tymto skusenost, poradte please.
    • Re: Nvidia nove drivery 04.06.2005 | 13:23
      hurfo   Návštevník
      neviem ake su najnovsie ovladace ale posledne som stahoval cca pred 2 tyzdnami priamo z nVidie vo formate *.run ale tie som naistaloval v pohode bez kompilacie jadra.
      • re hurfo 04.06.2005 | 14:23
        transport   Návštevník
        A ja som stiahol najnovsie, ktore su vcera vo formate*.run ale je tam how to pre suse a tam je ze treba mat nakonfigurovane a predcompilovane jadro, aby sa vedeli zapisat do kernelu ako modul na nvidiu. Hurfo ake mas distro?
        • Re: re hurfo 04.06.2005 | 15:00
          <a href="http://www.linuxos.sk/users.php?id=28">To   Návštevník
          ja som instaloval tiez asi pred 2 tyzdnami a takto: # sh NVIDIA*.run -q # sax2 // tam som si zapol 3D akceleraciu pustil Xka a vserko islo
          • Re: Re: re hurfo 04.06.2005 | 15:58
            transport   Návštevník
            dal som sh NVIDIA*.run -q spusti sa instalator a snazi sa pripojit na nvidia ftp ale vypise mi ze tam nie je jadro pre moju distribuciu a vyhodi error a skonci, co s tym?
        • Re: re hurfo 04.06.2005 | 16:32
          hurfo   Návštevník
          momentalne opat Mandrake 10.1 ale SuSe som mal cca 8 dni a z toho som ho 20 krat preinstalovaval. K tym ovladacom: Uloz si ich do /tmp potom sa klavesami Ctrl+Alt+F1 dostanes do textoveho rezimu prihlas sa ako root potom napis init 3 dostan sa k ovladacom - cd /tmp a napises tam v (mojom pripade ak mas ine ovladace tak iny nazov) modprobe agpgart sh NVIDIA-Linux-x86-1.0-7174-pkg1.run -q odkliknes odsuhlasis a hotovo tymto zavedie do jadra modul agpgart a nainstaluje ovladac a uz napises iba sax2 -m 0=nvidia ale pri 0=nvidia je to nula nie velke o PS: dodrzuj velke a male pismena a malo by to byt
          • Re: Re: re hurfo 04.06.2005 | 16:58
            transport   Návštevník
            nejde to tieto prikazy sa maju dat az ked mat na kompe predkompilovane jadro takze som nahral kernel sources isiel som do toho adresara dal som menu oldconfig, to by mi malo nastavit povodne parametre ak sa nemylim a potom kompilacia? staci dat make modules?
            • Re: Re: Re: re hurfo 04.06.2005 | 17:38
              hurfo   Návštevník
              skus toto: http://portal.suse.cz/node/52